Strefy aktywności oddane do użytku

Image

W drugiej połowie lipca zakończyła się budowa czterech stref aktywności na terenie gminy Bojanów.

Głównym zadaniem zrealizowanego w ramach ministerialnego programu projektu jest stworzenie wielofunkcyjnych i wielopokoleniowych stref aktywności, z których korzystać będą dzieci i seniorzy jako forma integracji lokalnej społeczności.

- Chciałbym by były to nie tylko miejsca uprawiania sportu, rekreacji, ale przede wszystkim spotkań całych rodzin – mówi Wójt Gminy Bojanów Sławomir Serafin.

Przypomnijmy nowe tereny rekreacyjne powstały w czterech miejscowościach gminy Bojanów. Trzy siłownie zewnętrzne z 6 atrakcyjnymi urządzeniami służącymi do ćwiczeń różnych partii ciała oraz strefą relaksu, na którą składają się stół betonowy do gry w piłkarzyki, betonowy podwójny stół z siedziskami do gry w szachy/chińczyk zlokalizowane zostały w Cisowym Lesie, Bojanowie za Rzeką oraz Rudzie. Rozszerzona wersja Otwartej Strefy Aktywności powstała w Laskach. Składają się na nią: bezobsługowy park linowy, służący rozrywce ruchowej w plenerze oraz siłownia zewnętrzna ze strefą relaksu. Całość zadania za kwotę 230 tys. zł została zrealizowana przez firmę FASADA z Cmolasu. Wsparcie z Ministerstwa Sportu i Turystyki wynosi 125 tys. zł.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Mieszkaniec

Może wójt zrobił by jakieś dobre połączenie komunikacyjne do stalowej woli.Jest tak mało autobusów, że można się załamać jak auto stoi u mechanika a do pracy czymś trzeba się dostać.