Flisacy z Ulanowa na stałe zagoszczą nad Sanem

Image

Widok barwnie ubranych Flisaków nie będzie już dziwił mieszkańców Stalowej Woli…

Flisacy w swych pięknych strojach będą na stałe gościć nad Sanem, w okolicy zmodernizowanych nadsańskich błoni.

- Mamy porozumienie z Bractwem Flisaków z Ulanowa. Na stałe będą oni stacjonować w Stalowej Woli od sierpnia. To jest ważna niespodzianka, taka, która będzie dużą atrakcją turystyczną, rekreacyjna, aby spływy galerami mogły się odbywać w obszarze stalowowolskiego Sanu, dlatego będzie również zamontowany pomost pływający, który dodatkowo uatrakcyjni spływ, myślę, że również dla kajakarzy, którzy będą chcieli korzystać z aktywnego wypoczynku na Sanie- mówi prezydent Lucjusz Nadbereżny.

Flisacy z Ulanowa w 2016 roku obchodzili 25-lecie reaktywacji działalności Bractwa Flisackiego pod wezwaniem świętej Barbary. Bractwo, które jest spadkobiercą tego powstałego w XVIII wieku, czerpie z tradycji wygasłego niemal zawodu oraz znajduje inspirację w dokonaniach swoich przodków, o których pracy na wodzie pamięć nie zaginęła, a także wiedzy i świadectwa jedynego żyjącego zawodowego flisaka – retmana Wincentego Pityńskiego.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~spacerowicz

A jaki będzie koszt od osoby za popływanie sobie taką łódeczką?

Czy na błoniach będą wyznaczone ścieżki rowerowe tak by spacerowicze i rowerzyści nie wchodzili sobie w drogę bo niestety będąc w dniu otwarcia błoni już około południa zanim jeszcze otworzono większość sklepików z jedzeniem, wiele razy spacerując z rodziną miałem sytuację, że rowerzyści jadący dość szybko slalomem omijali spacerowiczów.

Może by tak przy wejściu na błonia od strony Wałowej, postawić widoczną i czytelną tablicę i określić konkretnie warunki korzystania ze ścieżek.

~xyz

Po ostatnich deszczach będą pływać ulicą Poniatowskiego po rondzie i pod Sezamem

~Ormo

Zgodnie z "pisoską" obietnicą odradza się w Polsce transport rzeczny i przemysl stoczniowy (na tym odcinku propagandy posłuży pomost na którym będą latać te tratwy). 😂 😂 😂

~xxx

Nie ośmieszajcie się z tą słomą .Stać Cię kup sobie łódż możesz
nawet mieszkać na sanie.

~PIETER

Jka zrobili im tame kolo elektrowni to wyjscia nie maja hehe ;)

~Koń

Jak chcesz deko jeździć jak nie wiadomo gdzie od strony Stanu w Zabnie są mogiły?

~lol

Galerami??
No to by się ludziska z całego świata zjechali pooglądać.
Oj redaktory.

~mieszkaniec

Będzie w tej sprawie protest totalnej stalowowolskiej opozycji?

art2deco

A może wycieczka do Sandomierza? Przystanek w Zabnie na koniki, przejażdżka galopem po tamtejszych lasach i powrót na tratwę do Sandomierza.

~jasio

jeszcze przydala by się maszynka do produkcji piniedzy bo piniedzy nie ma i nie bedzie