Pierwszy mecz i pierwsze zwycięstwo

Za nami pierwszy mecz sezonu. Zielono- czarni zdobyli w nim pierwsze punkty. Pokonaliśmy ROW Rybnik 1964 0:1.

Pierwszy mecz Stali miał miejsce na stadionie w Rybniku i zakończył się sukcesem. Pełni optymizmu wchodzimy w kolejny sezon licząc na kolejne zwycięstwa i dobre miejsce w tabeli. W piątkowym spotkaniu Rybnik przegrał przed własną publicznością.

Pierwsza połowa nie porwała, obie drużyny jakby się rozkręcały, nie było za wiele akcji na bramki, nie było polotu. Gra ożywiła się dopiero przed zejściem do szatni za sprawą zawodników obu drużyn. Po odgwizdania przerwy wynik pozostawał 0:0.

Jedyna i najważniejsza bramka spotkania padła w 61 minucie, kiedy to z kontrą wyszli zielono- czarni. Michał Trąbka podał do Tomasza Żylińskiego, a ten w sytuacji sam na sam z Rosą nie spudłował. W 85 minucie mieliśmy szansę na podwyższenie wyniku, ale piłka po strzale Roberta Dadoka trafiła w słupek. Gospodarze nie zdołali zmienić wyniku meczu, choć taka szansa pojawiła się w dogrywce.

Trzeba przypomnieć, że nasza drużyna jest „na dotarciu”. W tym sezonie odeszło kilku zawodników, a przybyli nowi. Nie było jeszcze okazji do zbyt wielu sparingów. Ten skład nie zdążył się jeszcze dobrze zgrać, tym samym sukces bardzo cieszy.

ROW 1964 Rybnik - Stal Stalowa Wola 0:1 (0:0)

0:1 – Żyliński- Stal (61)

ROW 1964 Rybnik: Rosa – Dudzik (72’ Koleczko), Jaroszewski (46’ Okuniewicz), Krotofil, Spratek, Jary, Dzierbicki (72’ Mazurek), Bukowiec (66’ Zawadzki), Kujawa, Tkocz, Brychlik

Stal Stalowa Wola: Frątczak – Łętocha (64’ Kitliński), Trąbka (90’ Trubeha), Mroziński (79’ Dadok), Stelmach, Mistrzyk, Czajkowski, Sobotka, Żyliński, Dziubiński, Janiszewski