Wywiad z Oficerem Prasowym Andrzejem Walczyną
Opublikowano: 22  Lipca  2018

Aspirant sztabowy Andrzej Walczyna na co dzień pracuje w Komendzie Powiatowej Policji. W rozmowie z Jackiem Marchewką opowiada o pracy i roli policjantów.

Służbę w Policji nie zawsze wyznaczają sztywne ramy godzinowe. Nierzadko zdarza się, że interwencja funkcjonariuszy przeciąga się ponad wyznaczone godziny pracy. Przekraczając próg komisariatu policjant nie wie czy uda mu się wrócić do domu o określonej godzinie. Scenariusz dnia pisze samo życie. To zawód albo pełni się z powołania, albo wcale.

Funkcjonariusze wzywani są do przeróżnych zdarzeń. Wszędzie tam, gdzie się coś dzieje muszą się stawić, czy to włamanie, czy wypadek w pracy, na drodze, kradzież sklepowa, zgon, zabójstwo, awantura domowa, rozróby na mieście, czy impreza plenerowa.

Praca nie jest łatwa i zanim zostanie się funkcjonariuszem trzeba przebyć wiele dróg, mieć odpowiednie predyspozycje, być silnym psychicznie, radzić sobie w trudnych sytuacjach. Do niedawna w stalowowolskiej komendzie było wiele wakatów. Teraz sytuacja wygląda bardzo dobrze. Mamy praktycznie pełną obsadę. Możemy czuć się bezpieczni. Na to, że w Stalowej Woli jest spokojnie wskazują też statystyki. Jak zostać policjantem? Gdzie należy się udać, by złożyć dokumenty do pracy w Policji? Jak wygląda służba i na jakie sytuacje musi być przygotowany policjant? Tego wszystkiego można dowiedzieć się z naszego wywiadu.

ObrazekObrazekObrazek

 


Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

~rolo
ja bym tam uczulał na agresywne kobity ...
Dodano: 23  Lipca  2018  21:34:52
~tygrys
mnieszkanka awantury domowe haha smiech2
Dodano: 23  Lipca  2018  12:05:41
~mieszkanka
Wszystko bardzo ładnie ale oczekiwała bym więcej empatii i zrozumienia szczególnie dla ofiar przemocy domowej ,bo kobietą jest bardzo trudno o tym mówić na policji a szablonowe uznawanie za małą szkodliwość czynu często doprowadza do tragedii,bo nie jest najgorzej tam gdzie się krew leje.
Dodano: 23  Lipca  2018  07:38:09
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe