Wywiad z Oficerem Prasowym Andrzejem Walczyną

Image

Aspirant sztabowy Andrzej Walczyna na co dzień pracuje w Komendzie Powiatowej Policji. W rozmowie z Jackiem Marchewką opowiada o pracy i roli policjantów.

Służbę w Policji nie zawsze wyznaczają sztywne ramy godzinowe. Nierzadko zdarza się, że interwencja funkcjonariuszy przeciąga się ponad wyznaczone godziny pracy. Przekraczając próg komisariatu policjant nie wie czy uda mu się wrócić do domu o określonej godzinie. Scenariusz dnia pisze samo życie. To zawód albo pełni się z powołania, albo wcale.

Funkcjonariusze wzywani są do przeróżnych zdarzeń. Wszędzie tam, gdzie się coś dzieje muszą się stawić, czy to włamanie, czy wypadek w pracy, na drodze, kradzież sklepowa, zgon, zabójstwo, awantura domowa, rozróby na mieście, czy impreza plenerowa.

Praca nie jest łatwa i zanim zostanie się funkcjonariuszem trzeba przebyć wiele dróg, mieć odpowiednie predyspozycje, być silnym psychicznie, radzić sobie w trudnych sytuacjach. Do niedawna w stalowowolskiej komendzie było wiele wakatów. Teraz sytuacja wygląda bardzo dobrze. Mamy praktycznie pełną obsadę. Możemy czuć się bezpieczni. Na to, że w Stalowej Woli jest spokojnie wskazują też statystyki. Jak zostać policjantem? Gdzie należy się udać, by złożyć dokumenty do pracy w Policji? Jak wygląda służba i na jakie sytuacje musi być przygotowany policjant? Tego wszystkiego można dowiedzieć się z naszego wywiadu.

Materiał video

ObrazekObrazekObrazek

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.