830 wyprawek szkolnych

Image

Rodzice 830 uczniów otrzymali jednorazowe wsparcie (po 300 zł) na wyprawkę szkolną. W dalszym ciągu można składać wnioski w ramach programu na „Dobry Start”.

Świadczenie „Dobry Start” przysługuje raz w roku na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20 roku życia. Program spotkał się z dużym zainteresowaniem wśród stalowowolan.

- Nasza administracja jest w pełni zaangażowana w to, by te wnioski, które spływają w drodze elektronicznej jak najszybciej przekazać do realizacji, aby jak najszybciej wpłacić te środki na konto naszych mieszkańców. Z punktu widzenia statystyk wpłynęło 1400 wniosków drogą elektroniczną, z czego 1300 zostało już rozpatrzonych. Na 16 lipca wypłacono świadczenia dla 830 uczniów na kwotę 249 tys. zł. Kolejna taka wypłata planowana jest 23 lipca dla około 800 uczniów- mówi prezydent Lucjusz Nadbereżny.

Aby otrzymać wsparcie, należy do 30 listopada złożyć wniosek. Może to zrobić matka, ojciec lub opiekun prawny dziecka. Wniosek o świadczenie wychowawcze z programu można składać on-line przez stronę internetową empatia.mrpips.gov.pl lub przez bankowość elektroniczną oraz od 1 sierpnia drogą tradycyjną (w formie papierowej). Będzie można go złożyć w tych samych instytucjach co wniosek o 500+, czyli w urzędzie miasta lub gminy, ośrodku pomocy społecznej lub innej jednostce wyznaczonej w gminie.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~do spoko

Czy ty nie rozumiesz ze wiekszosci nie potrzeba dawac, wystarczy zeby im nie zabierano. Na reszte sami zapracuja, ale nie ty z twoim patologicznym mysleniem.

~mieszkaniec

Do czego to doszlo ze ludziom niepracujacym zyje sie lepiej niz tym ktorzy uczciwie pracuja. Patologia sie rozmnaza a czlowiek zapier.. na to posrane rozdawnictwo i ma coraz mniej

~set

A jak wróci król obietnic to wszystko zabierze i da... Sobie

~tak myślę

spoko,spoko, każda bajka kiedyś musi się skończyć !powieszą wtedy kaczkę na płocie.

~robol

DAMY JEBAKOM I NIEROBOM NASZE WYPRACOWANE ZYSKI. MY NASZ CZAS PIERDOLIMY NA ZAPIERALANIE A ONI ZYJA NASZYM KOSZTEM. BRAWO PARTIO PRAWA I SPRAWIEĎLIWOSCI

~Alwin

Ta. Za PO to była polska mlekiem i miodem płynaca.

~Spoko

Wroci tusk ... to zabierze 500+ 300+ ... i da Ci leki za darmo umiech

~DRON

A JA JUŻ ZAPŁACIŁEM ZA CZYJEŚ 500 PLUS I 300 WYPRAWKI .KUPIŁEM LEK ,KTÓRY MUSZĘ JEŚĆ DO KOŃCA ŻYCIA, BO RATUJE MNIE PRZED PRZEDWCZESNYM ZGONEM . RAPTEM W CIĄGU MIESIĄCA ZDROŻAŁ O 70 ZŁ.JEST OCZYWIŚCIE NA RECEPTĘ. POMYŚLCIE O TYM DRODZY WYBORCY.