KUL otrzymał dotację

Image

11 podkarpackich uczelni podpisało umowy na dofinansowanie realizowanych przez nie projektów. W sumie otrzymają z budżetu województwa 1,5 mln złotych. Szkoły wyższe przeznaczą te pieniądze głównie na zakup nowoczesnej aparatury do laboratoriów i pracowni, ale także m.in. na samolot szkoleniowy czy wyposażenie pokoju przesłuchań.

Dotację otrzymały: Politechnika Rzeszowska, Uniwersytet Rzeszowski, Wydział Zamiejscowy KUL w Stalowej Woli, PWSW w Przemyślu, PWSZ w Tarnobrzegu, PWST-E w Jarosławiu, PWSZ w Sanoku, PSW w Jaśle, PWSZ w Krośnie, WSPiA w Rzeszowie i WSIiZ w Rzeszowie.

Umowy z uczelniami podpisał członek zarządu Piotr Pilch, który podkreślił, że przyznana w tym roku kwota dofinansowania dla uczelni jest wyższa. Pogratulował również uczelniom dobrze napisanych projektów oraz życzył realizacji planów.

- Jestem przekonany, że te pieniądze będą dobrze spożytkowane i będą służyć przede wszystkim naszej młodzieży, bo przecież na naszych uczelniach kształcą się głównie mieszkańcy woj. podkarpackiego. Tak więc wspierając państwa działalność, wspieramy naszą młodzież – mówił Piotr Pilch, zwracając się do przedstawicieli władz uczelni.

Elżbieta Cipora, rektor PWSZ w Sanoku, dziękując w imieniu wszystkich przedstawicieli uczelni powiedziała:

- Ta dotacja, którą otrzymujemy, pozwala na rozbudowę naszej infrastruktury dydaktycznej, służącej studentom, ale również infrastruktury naukowej, bo również raczkujemy naukowo – mówiła rektor E. Cipora, dziękując za cykliczne wsparcie i zapewniając, że dotacja z budżetu województwa jest nawet pomnażana.

Samorząd Województwa Podkarpackiego wspiera uczelnie od kilkunastu lat. Łączna wartość dotacji z budżetu województwa w latach 2004 – 2017 to prawie 19,5 mln zł. Katolicki Uniwersytet Lubelski – Wydział Zamiejscowy Prawa i Nauk o Społeczeństwie w Stalowej Woli otrzymał dotację w wysokości 145 000 zł "Na podniesienie konkurencyjności na rynku pracy absolwentów kierunku inżynierii materiałowej WZPiNoS KUL w Stalowej Woli poprzez nabycie kompetencji i umiejętności z zakresu badań właściwości biologicznych i innowacyjnych biomateriałów używanych w przemyśle i medycynie".

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Beata Wojtala

Szkoda, ze nie dali Doktorce po Rozembereck Niejakiej Sekowej z KDK Arka, ta pomimo, ze ma Spółkę rodzinna MOTOS Sp. Z o.o. To przetrawiła by ze swoimi znajomkami każda KASĘ Najchętniej Publiczną. Ament i Szczęść Boże.

~Beata Wojtala

Szkoda, ze nie dali Doktorce po Rozembereck Niejakiej Sekowej z KDK Arka, ta pomimo, ze ma Spółkę rodzinna MOTOS Sp. Z o.o. To przetrawiła by ze swoimi znajomkami każda KASĘ Najchętniej Publiczną. Ament i Szczęść Boże.

~emeryt

BRAWO PISIE! DAJMY NASZE PIENIADZE Z UNI KOSCIOLOM BO KOSCIOL TO NAJWAZNIESZA POTRZEBA FINANSOWA W NASZYM KRAJU.

~Osohosi

Za moich czasów ... to nie bylo w szkołach pokojow przesłuchań. Poco to ?

~bezdomny

Z budżetu wojewódzkiego dostają na otarcie łez a z ministerialnych kas setki milionów idą do "łojca dyrehtora" w Toruniu. Prześcigują się chłopcy który da więcej ...

~student

"W sumie otrzymają z budżetu województwa 1,5 mln złotych". No a wojewódzki budżet otrzymał ze środków unijnych ale o tym lepiej ciemnoty nie informować!

~taka-prawda

colwa-mac dotacja na hodowlę miernych,biernych ale wiernych czyli swoich

~Huciany

Tuczą pasibrzucha?

~Gambit

Słodko...

~Mieszkaniec

~??? - 100 % prawdy.

~???

Wypuszczanie w takiej mieścinie setkami studentów w jednym kierunku nie wiem co niby ma na celu. Uczelnie powinny być uczelniami z prawdziwego zdarzenia, powinny być w dużych ośrodkach z odpowiednim zapleczem, dostępnymi wykładowcami, odpowiednim poziomem a dyplom w końcu powinien być coś wart, dawać możliwość konkretnej pracy i odpowiedniej płacy a nie być papierkiem za którym nie idzie wiedza, doświadczenie, odpowiednie przygotowanie do pracy. Jest bo jest modny i każdy praktycznie go ma.