Nowe perony w Kraśniku i na trasie z Lublina do Stalowej Woli

Image

Pasażerom wyższy komfort obsługi zapewnią budowane perony w Kraśniku, Krężnicy Jarej, Majdanie, Niedrzwicy Kościelnej, Leśniczówce, Wilkołazie Wieś, Pułankowicach. Widać już korpusy peronów. Układana jest nawierzchnia, montowane oświetlenie i prowadzona kanalizacja. Wkrótce zacznie się montaż wiat, ławek i tablic informacyjnych. Wyższe perony ułatwią wsiadanie i wysiadanie z pociągu. Wszystkie obiekty będą dostosowane do potrzeb osób o ograniczonych możliwościach poruszania się.

Szybsze i bezpieczniejsze podróże

Na objętym obecnie pracami odcinku Lublin Zemborzyce – Kraśnik w stacji Niedrzwica wymieniono tory oraz rozjazdy. Wymieniane są rozjazdy na stacji Wilkołaz. Budowane są tory i montowane rozjazdy w Kraśniku. Na całym odcinku Lublin Zemborzyce – Kraśnik wykonawca prowadzi prace przy nowym torze oraz kończy montaż konstrukcji wsporczych sieci trakcyjnej.

Ważne prace związane z podniesieniem poziomu bezpieczeństwa to m.in. na szlaku Niedrzwica – Wilkołaz na 3 skrzyżowaniach z drogami, gdzie montowane są urządzenia sygnalizacji przejazdowej. Miedzy stacją Lublin Zemborzyce a stacją Kraśnik wyremontowane zostanie 35 obiektów inżynieryjnych, w tym: 28 przepustów, 6 mostów i 1 wiadukt.

Na trasie Lublin – Lublin Zemborzyce są już dwa nowe tory, z których korzystają pociągi. Wymieniono sieć trakcyjną. Kończą się prace na 7 przejściach i przejazdach drogowych.

Na stacji Lublin Zemborzyce wymieniono 4 rozjazdy i odnowiono tory, nad którymi zawieszono nową sieć trakcyjną. Między Lublinem a Kraśnikiem jest już 44 km nowego toru i 21 wymienionych rozjazdów.

Na stacji Stalowa Wola Rozwadów pasażerowie korzystają już z dwóch odnowionych peronów. Jest już 5 nowych torów i 14 rozjazdów. Postępuje instalacja urządzeń sterowania ruchem kolejowym.

Od września przebudowa odcinka Kraśnik – Zaklików

Na odcinku Lublin Zemborzyce – Kraśnik ruch zostanie przywrócony 2 września br. Równocześnie rozpoczną się prace na odcinku Kraśnik – Zaklików. Roboty obejmą modernizację torów i rozjazdów, obiektów inżynieryjnych, peronów, urządzeń sterowania ruchem kolejowym oraz zabudowę sieci trakcyjnej. Na czas modernizacji przewoźnicy wprowadzą autobusową komunikację zastępczą. Szczegóły dotyczące kursowania pociągów będą dostępne na portalpasazera.pl.

Efektem prac będą krótsze o ok. 20 min podróże na trasie Lublin – Stalowa Wola – Rzeszów. Pasażerowie wygodniej wsiądą do pociągów z nowych, wyremontowanych stacji i przystanków. Dzięki budowie dwóch nowych przystanków w Zaklikowie i Charzewicach, mieszkańcy zyskają lepszy dostęp do kolei. Nowa sieć trakcyjna umożliwi przyspieszenie pociągów pasażerskich do prędkości 120 km/h i składów towarowych do 80 km/h.

Efektem istotnym dla ruchu towarowego będzie dostosowanie trasy do sprawnego przewozu cięższych ładunków. Zapewnią to prace na 70 obiektach inżynieryjnych, w tym 4 mostów, wiaduktu i 19 przepustów. Wzrośnie poziom bezpieczeństwa, dzięki przebudowie 70 przejazdów drogowo-kolejowych, wymianie 56 rozjazdów.

Inwestycja zakończy się w 2019 roku. Całkowity koszt projektu to 367 mln zł. Dofinansowanie ze środków unijnych w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia (POPW) wynosi 311,9 mln zł.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~cynik

@~lisek66 a jakie to ma znaczenie od września połoniny mają jechać przez Krzaklewo "polytyczną linią" a od grudnia za hetmana ma być motorak, te perony to tylko dla kilku kibli do Przeworska

~lisek66

Udogodnienia to chyba propaganda bo na stacji Rozwadow wczesniej bylo przejscie przez tory na wysokosci lokomotywy parowej a teraz dranie podwyzszyli perony i nie ma przejscia.Teraz nawet zejscie z peronu jest utrudnione .jest wyzej i tylko mlidzi dadza rade przejsc.Wiec jest utrudnienie dla starszych .Teraz zeby tam przejsc na osiedle od strony stacji to trzeba dolozyc drogi z 700 metrow.Skandal i glupota projektanta.

~cynik

ale sie krzaklewskie lobby postarało, że jedyny dalekobiezny od września pojedzie przez Krzaklewo. Co na to rumcajs?

~ciekawy

pytanie do znawców czy od wrzesnia na linii do Przeworska szykuje się jakiś remont? Bo mają być autobusy zastępcze

~sierscc66

Jest zle i bedzie jeszcze gorzej od wrzesnia.Pociagi jezdza ale brak kas biletowych i poczekalni.Jak czekasz na pociag to stoisz pod chmurka.

~sierscc66

Jest zle i bedzie jeszcze gorzej od wrzesnia.Pociagi jezdza ale brak kas biletowych i poczekalni.Jak czekasz na pociag to stoisz pod chmurka.

~xxx

od września połoniny mają jechać przez krzaklewo, a od tarnobrzega do przeworska ma być autobus

~zaboszcz67

Skoro robi sie tak dobrze to dlaczego jest zle na stacjach.Zlikwidowali zadaszebia na stacji w Rozwadowie na peronach i teraz deszcz i nie ma gdzie uciekac.Zamkneli przejscie od peronow w strone północna i południowa,teraz trzeba skakac z duzej wysokosci zeby tam przejsc,emeryci moga zlamac nogi.Niedawno W 2008 roku odnowiony peron byla tam polozona nowa kostka,teraz jest rozbierany i bedzie nowsza kostka,maja za duzo kasy na PLK?.Gdzie trafi ta kostka z rozbiorki?podejrzewam ze wpisza jako oddana na wysypisko,a trafi do zaufanego ,znajomego .

~:)))))))))))

@manuku...

Z okolic Niska przez Sokołów Małopolski do Rzeszowa.

manukun

I którędy ta linia będzie przebiegać?

~:)))))))))))

@manuku...

Budowa linii kolejowej ze Stalowej Woli do Rzeszowa przez Nisko do 2027r. jest już zatwierdzona na samej górze.

manukun

Rumcajs, daj se siana. Kolejarze nie potrafią zrobić rozkładu jazdy dopasowanego do potrzeb pasażerów, a Ty bredzisz o budowie nowej linii kolejowej.

~:)))))))))))

@jurek60

Za 10 lat pojedziesz po nowym odcinku ze Stalowej Woli do Rzeszowa w niecałe 30 minut pociągiem regionalnym w cenie busa/autobusu.

Szybsze pociągi czyli pośpieszne pojadą w niecałe 25 minut i będą 2 razy droższe niż regionalne.

Nie są przewidziane na tym odcinku przewozy pośpieszne (dalekobieżne) jako przewozy komercyjne, gdzie cały koszt przejazdu ponoszą pasażerowie i ceny są takie (wysokie) jak w komercyjnych przewozach prowadzonych obecnie przy pomocy Pendolino.

Na nowym odcinku ze Stalowej Woli do Rzeszowa będą przewozy pośpieszne (dalekobieżne) dotowane z budżetu państwa jak obecnie przewozy TLK i IC, dlatego pociągi pośpieszne (dalekobieżne) będ, jak obecnie, około 2 razy droższe niż regionalne.

manukun

@jurek
Pendolino puste? Dobre żarty. Chyba w czasie sprzątania na stacji końcowej.

~ddddd

@~jurek60 pendolino to przez Pilchów i Kolbuszową raczej pojedzie

~:)))))))))))

@jurek60

Za 10 lat pojedziesz po nowym odcinku ze Stalowej Woli do Rzeszowa w niecałe 30 minut pociągiem regionalnym w cenie busa/autobusu.

Szybsze pociągi czyli pośpieszne pojadą w niecałe 25 minut i będą 2 razy droższe niż regionalne. Podobne zasady są teraz.

~jurek60

Co nie ktorzy chcieli by zeby pendolino jezdziło do Rzeszofa.Tylko nie pisza ile to bedzie kosztowało.Bogaty pojedzie swoim autem,chyba ze bedzie popsute to pojedzie pendolino,a biedny czyli ponad 90 procent ludzi wybierze bus lub świniobus Regio.Ceny biletow na pendolino sa tak drogie ze pociagi te jezdza prawie puste,kazdy woli tansze TLK luc INTERCITY.

~Kongon

Jest potężnie

~:)))))))))))

@Kongon

A niech trze nóżkami ze szczęścia, bo to REWOLUCJA!!!!!!!!!!!!

~Kongon

Suweren już trze nóżkami ze szczęścia.

~:)))))))))))

Po wybudowaniu za 10 lat nowego odcinka kolei dużej prędkości z Rzeszowa w kierunku Niska, a potem do Stalowej Woli po obecnym odcinku z kierunku Niska w trochę mniejszej prędkości. umiech

~:)))))))))))

Oto cytat:

CYTAT
Szybsze podróże regionalne

Pełnomocnik tłumaczy, że korzyści z inwestycji odczują również pasażerowie korzystający z połączeń regionalnych.

- I tak na przykład czas przejazdu ze Stalowej Woli do Rzeszowa skróci się z obecnej jednej godziny 52 minut do niecałych 30 minut, a w przypadku podróży Lublin – Zamość z dwóch godzin 16 minut do około 45 minut - mówi.


Chodzi o pełnomocnika CPK.

~cynik

@~umiech)))))))))) 10 lat to można nie dożyć, a ostatni gasi światło. Napisz ty rumcajs coś realnego, a nie tylko to, co istnieje tylko na papierze albo w twojej wyobraźni. Ten remont peronów to tylko wyrzucenie pieniędzy w błoto, bo przy takim ruchu wystarczy wiata i słupek z rozkładem, co już dziś funkcjonuje

~Nomix

Brzydzimy się kołową, chcemy pocionk co pięć minut i żeby jechał do celu 47 minut a bilet kosztował psiont groszy. To będzie wtedy ekstaza. Wiekszosc pozamienia dziewczyny na podróże koleją.

~:)))))))))))

@Nomix

Wystarczy godzinny takt pociągów regionalnych za 10 lat po nowym odcinku kolei dużej prędkości Rzeszów - Nisko i potem z Niska do Stalowej Woli w trochę mniejszej prędkości w czasie jazdy z Rzeszowa do Stalowej Woli w ok. 50 minut, bo będzie to odcinek Rzeszów - Stalowa Wola (niecałe 70 km), a POTOKI SUWERENÓW będą waliły tłumnie mając do wyboru autobusy czy busy jadące dłużej.

A dla kogo godzinny takt pociągów regionalnych to będzie za rzadko to pojedzie komunikacją kołową.

~Nomix

Już stoją po rowach i krzyczą że chcą pięciominutowy takt. Ludzie oszaleli, pospuszczali auta do Sanu i chcą koleją jeździć umiech

~:)))))))))))

@Nomix

Wystarczy godzinny takt pociągów regionalnych za 10 lat po nowym odcinku kolei dużej prędkości Rzeszów - Nisko i potem z Niska do Stalowej Woli w trochę mniejszej prędkości w czasie jazdy z Rzeszowa do Stalowej Woli w ok. 50 minut, bo będzie to odcinek Rzeszów - Stalowa Wola (niecałe 70 km), a POTOKI SUWERENÓW będą waliły tłumnie mając do wyboru autobusy czy busy jadące dłużej.

~Nomix

A potoki suwerenów czekają aż ich PKP zacznie wozić w pięciominutowym takcie 😂

~dddd

@~umiech)))))))))) ty tak wierzysz w to, co napisali w ministerstwie, papier cierpliwy wszystko przyjmie. Zmieni się minister napiszą co innego

~Max

Ja to poprostu wiedziałem że jak tu wejdę to ten troll kolejowy będzie sam ze sobą gadal.