Przed nami kolejne inwestycje drogowe

Image

Powiat Stalowowolski realizuje tego lata inwestycje drogowe na terenie gmin: Bojanów, Pysznica, Zaklików. Przyszedł też czas na gminę Zaleszany.

Już wkrótce rozpocznie się tu przebudowa prawie kilometrowego odcinka drogi powiatowej w Kępiu Zaleszańskim. W ramach tej inwestycji, na całej długości 990-metrowego odcinka zostanie wykonany ciąg pieszy, nowe warstwy konstrukcyjne nawierzchni z betonu asfaltowego, przebudowane zostaną istniejące zjazdy na działki, remontu doczekają się również istniejące pobocza, a całości dopełni odwodnienie. Wartość tej inwestycji to 1 058 542,11 zł, a Powiat Stalowowolski uzyskał na nią dofinansowanie w ramach Rządowego Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej w kwocie 503 tys. zł. Przewidywane jest również dofinansowanie zadania przez Gminę Zaleszany.

- Sieć dróg powiatowych z roku na rok jest coraz lepsza, również na wsiach. Inwestujemy nie tylko w drogi w Stalowej Woli, ale na terenie całego powiatu, a trwające właśnie inwestycje w gminach wiejskich naszego powiatu są tego najlepszym dowodem. W tym momencie remontujemy nasze drogi w 4 gminach wiejskich – Bojanowie, Pysznicy, Zaklikowie i Zaleszanach, a za chwilę rozpoczniemy prace również na terenie ostatniej z 5 gmin wiejskich w naszym powiecie – gminie Radomyśl nad Sanem. Chodzi konkretnie o remont drogi Pniów - Czekaj Pniowski. Chcę jednocześnie zaznaczyć, że część z naszych inwestycji drogowych to efekt dobrej współpracy z gminami, które partycypują w pokrywaniu kosztów tych zadań. To bardzo dobre rozwiązanie zarówno dla obu stron – zarówno powiatu, jak i gmin. Wszyscy na tym korzystają, a zwłaszcza mieszkańcy. Ich nie interesuje, czy droga po której jeżdżą codziennie do pracy jest gminna, powiatowa czy wojewódzka. Ich interesuje tylko to, żeby była dobra. A temu właśnie służy współpraca samorządów– mówi starosta stalowowolski Janusz Zarzeczny.

Wykonawcą inwestycji polegającej na przebudowie drogi powiatowej nr 1016R w miejscowości Kępie Zaleszańskie, została firma Molter Sp. z o.o. Umowa została podpisana w dniu 13 lipca, a zadanie ma zostać zrealizowane w terminie do 15 listopada 2018 roku.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~cenzura

Jestem pod wrażeniem. Nie wiem, czy to wypadek, czy władza słucha mieszkańców. Jadąc dzisiaj widzę prawie przejezdną drogę. Wprawdzie te wszystkie ścięte krzaki leżą i sprzątanie kończy się przy wjeździe na Jasną Polanę. Dalej już masakra. Ale i tak DZIĘKUJEMY.

~mieszkanka

@DRON - w koziej dupie to chyba mieszkasz. Kupując działkę z drogą gminną można chyba oczekiwać, że ta droga będzie przejezdna? czy według Ciebie nie? Rozumiem, że nie stać na Cię na działkę, dom, czy choćby rower i zazdrość przysłoniła Ci rozsądek. Ale kwestia bezpieczeństwa jest tu chyba najważniejsza. Chcesz czytać o kolejnym wypadku? Bo ktoś zaniedbał swoje obowiązki? A ta konkretna droga jest bardzo zaniedbana.

~Sławomir

Dron: w koziej dupie twój stary poznał twoją starą.

~DRON

DO CENZURA...KUPIŁEŚ SOBIE DZIAŁĘ W KOZIEJ DUPIE A NIE W MIEŚCIE..PŁACISZ PODATKI JAK W KOZIEJ DUPIE... TO NIE LICZ NA LUKSUSY.

~cenzura

Gmina Pysznica powinna zadbać o stan własnych dróg. Jadąc w kierunku Rudy Jastkowskiej drogi nie widać. ZAROSŁA. Tam dwie boczne drogi prowadzą na Jasną Polanę. Przed nimi zakręt na którym stoją rowerzyści, dwóch panów (jeden na wózku inwalidzkim - regularnie). Musi dojść do tragedii? Pewnie tak. Wtedy jak przyjedzie TVN władza powie "Przecież robiliśmy wszystko". Ktoś z władców kiedyś jechał tamtą drogą? Samochody budowlane jeżdżą i "ścinają" drzewa. Za nimi leżą ogromne gałęzie. Brak gospodarza.