Poznaj zalety automatyzacji w zarządzaniu energią
Opublikowano: 13  Lipca  2018

Żyjemy w czasach, w których angażowanie technologii do codzienności już nie dziwi. Skoro możemy kontaktować się z całym światem, spacerować zdalnie po odległym mieście czy zamawiać taksówkę jednym kliknięciem palca, to dlaczego nie skorzystać z podobnych usprawnień w kontrolowaniu zużycia energii?

Pomaga zarządzać wydatkami

Dobry system zarządzający pozwoli kontrolować i optymalizować zużycie prądu w gospodarstwie domowym. Jego zadaniem jest ułatwienie weryfikacji pracy urządzeń. Dzięki niemu z łatwością dostosujemy ją do potrzeb mieszkańców i zmniejszymy wydatki np. optymalizując działanie sprzętów zgodnie z godzinami występowania niższych cen zakupu energii. Technologia umożliwi też zdalny nadzór nad urządzeniami.

Odpowiednie rozwiązanie da nam pełen obraz domowego zużycia prądu. Udostępni statystki odnośnie bieżącego poboru, co pozwoli ocenić jego poziom w różnych porach dnia, tygodnia czy miesiąca. Wszystkie te informacje ułatwią nam sprawowanie pieczy nad wydatkami i, tym samym, ewentualne obniżenie kosztów eksploatacyjnych.

Tworzy oszczędności

Kiedy poznamy już wszystkie dane i ocenimy, jakie straty codziennie ponosi nasz budżet, łatwiej będzie nam podjąć decyzje o zmianach. Jedną z nich jest ta dotycząca taryfy na zakup energii. Okazuje się, że w większości przypadków zmiana taryfy 1- na 2-strefową pozwala obniżyć koszty zakupu prądu o 10-20% rocznie. Taka wiedza umożliwi użytkownikom również dopasowanie godzin działania sprzętów domowych do niższych cen.

Zapewnia wysoką jakość energii

Dobry system kontrolny sprawi, że będziemy w stanie uzyskać informacje jakiej jakości jest dostarczana do naszego domu elektryczność i co się z nią dzieje. Na podstawie statystyk możemy poznać jej wartość czy czas pracy urządzeń. Z kolei statystyki serwisowe pozwolą nam wyłapać zmiany napięcia w sieci i spadki czy obciążenia występujące w instalacji elektrycznej.

Szukając odpowiedniego systemu kontroli pamiętajmy, że ma on służyć przede wszystkim domownikom. Warto więc wybrać taki, który jest sprawdzony, łatwy w obsłudze i zgodny z ustawą o OZE.

Więcej na stronie: https://www.hewalex.pl/opti-ener/

Artykuł sponsorowany
 


W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej w jakiejkolwiek formie. Publikacja na forum jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny.
Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy.
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe