Potrącenie rowerzysty na ul. Staszica

Image

Do potrącenia rowerzysty doszło w poniedziałek 16 lipca 2018 roku na ulicy Staszica. Mężczyzna został odwieziony karetką pogotowia ratunkowego do szpitala.

Zdarzenie miało miejsce około godziny 14:20 na drodze wyjazdowej z Powiatowego Szpitala Specjalistycznego w Stalowej Woli (DK77, ul. Staszica, na wysokości LO). Kierujący Fordem Mondeo (auto na stalowowolskich numerach rejestracyjnych) wyjeżdżając ze szpitala (próbował skręcić w prawo) nie zauważył jadącego ścieżką rowerową mężczyzny. Kierujący jednośladem udawał się w stronę Niska (powinien więc raczej korzystać z ciągu rowerowego znajdującego się po drugiej stronie ulicy). Kierowca Forda nie zauważył w porę rowerzysty i doszło do zderzenia. Mężczyzna upadł na jezdnię rozbijając sobie głowę.

Na miejsce wezwano patrol policyjnej drogówki, straż pożarną i karetkę pogotowia. Prawa część jezdni została chwilowo zablokowana, ponieważ na szosie znajdowały się elementy roweru i strażacy przystąpili do ich usunięcia. Rowerzystę karetka pogotowia zabrała na badania do szpitala.

Mężczyźni biorący udział w zdarzeniu byli trzeźwi.


Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~power

rowerzyści w Stalowej Woli sieją postrach wśród kierowcow wymuszając przejazd przez jezdnię

~do12

Panie bez mózg o nicku "pytanie" lepiej lecz się na mózg stanąć ci może fujara a za pewnie jechał powyżej 50 km na godz, przepisy są takie że to włączający się na drogę z pierwszeństwem musi ustąpić pierwszeństwa wszystkim uczestnikom znajdujących się na tej drodze nawet jeśli ktoś jedzie pod prąd a to że ktoś jedzie pod prąd to jego sprawa i on będzie za to osobno rozliczany.

~pytanie

z jaką prędkością jechał ten rowerzysta i jak sprawne ma hamulce,bo to rowerzysta powinien zapłacić mandat gdyż taki rower sprawny hamuje w miejscu

~fix

i jesteś duralex w bledzie sa na chodniku znaki i ten ciag zaczyna się os skrzyżowania!!!!!!!!!w strone niska

~duralex

1. Po tej stronie ulicy, ciąg pieszo rowerowy zaczyna się za wyjazdem ze szpitala jadąc w kierunku niska, rowerzysta zatem jadąc z prawej strony poruszał się po chodniku.
2. Na ścieżkach rowerowych nie ma obowiązku poruszania się po prawym pasie, wiec proszę sobie darować insynuacje typu "powinien" to czy tamto, szanowna redakcjo.

~chlebak

Rowerzyści to największa zmora tego miasta.

~jkl

@ja 2 Tam jest ograniczenie do 40 km/h to co ci przeszkadza kolarz jadący z taką prędkością.

~Gengar

CYTAT
Prawa część jezdni została chwilowo zablokowana,


Chwilowo? 3 godziny blokowali cały pas głównej ulicy miasta w godzinach szczytu!

Ja rozumiem, że procedury i trzeba wypełnić papierki, ale czy oni zawsze muszą robić na złość ludziom? pousuwali pojazdy z jezdni a sami sobie stoją na środku pasa i generują ogromny korek i mają wszystko gdzieś...

I jak tu lubić policje...

~PanDa

Ale glupie te rowerzysty mysla ze jak sie rozpedza to nie ma ma nich mocnych nawet przez auto przejada smiech2

~ja 2

regularnie widuję "kolarzy" na moście w kierunku Pysznicy. Jadą ulicą mimo, że ścieżka rowerowa jest obok. Mężczyzna i kobieta. Ona normalna, on bardzo agresywny. Zawsze skręcają zaraz za mostem od Stalowej w prawo. Pan omija studzienki, kałuże, ma w dup.e wszystkich i wszystko, bo ubrał wdzianko kolarza. Ale muszę dodać, że jadą bardzo szybko. Prawie jak samochody. Może im wolno nie zwracać uwagi na nic? Pewnie do czasu. Śmierć nie wybiera. A policja nawet jak stoi, nie zwraca uwagi na rowerzystów. Pewnie zbyt małe widełki mandatów.

kolo1

szkoda że jeszcze na tej krzyżowce nikt nie pomyślał i nie ogarną ścieżek rowerowych . Tam jest chaos , większość rowerzystów jeżdzi chodnikiem koło szpitala .Co bardziej kumaci rowerzyści nadąć od Niska zgodnie z przepisami wjeżdżają na ulicę i jadą aż pod bazylikę blokując jeden pas samochodom .

~Abcde

Przepraszam za zdublowanie

~Abcde

A skąd teraz w miejscu o którym piszesz jest ciąg pieszo rowerowy.
Na chodniku narysowany jest zarówno pieszy jak i rower. Nie wiem jak ze znakami.

~A skąd

Redaktor jak zwykle nie zna faktów czy miejsca opisując zdarzenie. Sciezka rowerowa w tym miejscu kończy się na wyjeździe z szpitala, rowerzysta jadac od strony Niska dojerzdzajac do wyjazdu z szpitala ma wyraźny znak koniec drogi dla rowerów. Wiec rowerzysta który poruszał się w kierunku Niska nie poruszałsie tak naprawdę po ścieżce rowerowej, a skoro już poruszał się po chodniku i przekraczał jezdnię na rowerze w miejscu nie przeznaczonym do tego dla rowerzystów więc wina jest ewidetna rowerzysty.

~buła M22

Szkoda o tym pisac,rower prawie cały.Pare lat temu na Grabskiego jak osobówka miszcz kierownicy potracił rowerzyste to chłop poleciał jak tupolew i zarył w trawnik .Tak nieszczesliwie ze od razu pojechał do zakładu pogrzebowego.

~afdw

A wina jak zwykle leży po środku. :(

czesiek

Gratuluję rządowi przepisów drogowych. Rowerzysta ma pierwszeństwo więc pcha się nie zdając sobie sprawy z konsekwencji. Wiele razy zatrzymywałam się w ostatniej chwili, bo zjawił się nie wiadomo skąd i nie zwolni, nie rozejrzy się wjeżdżając na ulicę. Kierowca musi uważać na pieszych, inne samochody oraz na kolarzy jadących z dużą prędkością i zupełnie nie widocznych z ulicy. Zobaczcie jak się wyjeżdża spod Mostostalu. Murek zasłania wszystko. Tak to już u nas jest. Musi stać się jakaś tragedia to może jakiś geniusz zastanowi się nad tym.

~ziuta

nie potrafią ćwoki korzystać ze ścieżek rowerowych, a wiele z nich nadal jeździ ulicami pomimo wytyczonych ścieżek...

~Hhh

Ale sensacja