Zenon K. jest już wolnym człowiekiem

Image

Potrójne morderstwo, które miało miejsce 16 listopada 2015 roku wstrząsnęło Polską. Zenon K., który został skazany na 25 lat więzienia, po apelacji, wyszedł na wolność.

"Jest Pan wolnym człowiekiem" - usłyszał w Sądzie Apelacyjnym w Rzeszowie 67- letni Zenon K., który decyzją sądu pierwszej instancji w więzieniu miał spędzić ćwierć wieku, co biorąc pod uwagę wiek mężczyzny mogło oznaczać dożywocie.

Odwołanie złożone w Sądzie Apelacyjnym przyniosło wolność. Stalowowolanin spędził już w więzieniu 2 lata i 9 miesięcy. I tyle właśnie dostał Zenon K. w sądzie drugiej instancji za niezawiadomienie organów ścigania o zabójstwie. Areszt, który odbył został zaliczony na poczet kary. Mężczyzna na Sali rozpraw został rozkuty i zwolniony. Mógł udać się do domu. Wyrok jest prawomocny.

Przypomnijmy: do makabrycznej zbrodni doszło w nocy z 15 na 16 listopada 2015 roku po libacji alkoholowej. Wówczas to 64- letni Zenon K. i 29- letni Krzysztof S. przebywali w bloku przy Popiełuszki 40a w Stalowej Woli. Do ujawnienia zbrodni doszło rano. Faktem jest, że trzy osoby w wieku 40, 57 i 63 lat zginęły od ciosów nożem. Ciała dwóch z nich znaleziono na II piętrze budynku, zwłoki trzeciej osoby na III. Każda z ofiar miała na ciele po około 20 ran od noża.

Do winy przyznał się Krzysztof S. O zdarzeniach opowiedział ze szczegółami. Wśród współwinnych wskazał Zenona K., później zeznania zmieniał. Biegli ustalili, że jest osobą niepoczytalną, chorą na schizofrenię paranoidalną. Mężczyzny zeznania w toku śledztwa ostatecznie uznano za niewiarygodne i umieszczono go w Regionalnym Ośrodku Psychiatrii Sądowej w Branicach.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~kiki

Strach się bać szukać sprawiedliwości w... sądach! Jak niedbale musiały być prowadzone czynności śledcze przez policję i prokuraturę! Sąd nie powinien aż tak się pomylić. Jedna pomyłka kosztowała 18 lat odsiadki niewinnego człowieka. Może sędziowie się bali 'dobrej zmiany", że ich wywali z roboty gdy nie będzie skazania?

~Error

I to są te niezawodne i niezawisłe sądy o które walczy ponoć totalna targowica! Jeden daje 25 lat, drugi puszcza na wolność!

św.Antoni

KaWuKa członek pisu ? Czy naturalnie z deficytem intelektualnym ?

~kris35

''Dajcie mi człowieka a znajdziemy na niego paragraf''.

~allo

kawuka on to tak niewinny innaczej

~KaWuKa

Cwaniaczki. Skazali niewinnego, przesiedział prawie 3 lata, to teraz żeby nie narażać Skarbu Państwa na odszkodowanie skazali go za co innego i zaliczyli dotychczasową odsiadkę za poczet kary. Takiego wymiaru sprawiedliwości bronią KODomici... III RP to państwo bezprawia, które trzeba zaorać, nawet kosztem jakichś sankcji ze strony UE