Czy uda się uruchomić się park linowy na początku sierpnia?

Image

Deszczowy lipiec może pokrzyżować harmonogram prac prowadzonych przy budowie parku linowego.

Pierwotny termin zakończenia prac przy powstającym w parku miejskim parku linowym przypada na koniec lipca 2018 roku. Już wiadomo, że nie uda się wykonać tego zadania o czasie na co wpływ ma nie tylko fatalna pogoda, która wstrzymuje działania przy wielu pracach budowlanych.

- Trwają zaawansowane prace montażowe związane z parkiem linowym. Są kwestie bezpieczeństwa, są kwestie związane z montażem, wieżą widokową. Wykonawca podjął decyzję o wzmocnieniu konstrukcji. O kilkanaście dni może to przedłużyć pierwszy termin, który jest do końca lipca. Priorytetem do takiej inwestycji jest przede wszystkim bezpieczeństwo tak, aby ta cała konstrukcja była jak najpewniejsza. I tutaj my pozytywnie odnosimy się do rekomendacji wykonawcy, który widzi potrzebę wzmocnienia punktów konstrukcyjnych tego parku- mówi Lucjusz Nadbereżny, prezydent miasta.

Konstrukcja parku linowego ma zapewnić bezpieczne korzystanie z obiektu, bez konieczności asekuracji. Wszystkie pomosty między drzewami będą specjalnie zabezpieczone. Wewnątrz nich znajdować się będą labiryntu, przeszkody. Z tej konstrukcji będą mogli korzystać zarówno dorośli, jak i dzieci. Realizacja tej inwestycji będzie kosztować około 2,4 mln zł.


Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Inwestor

Rząd finansuje wszystko jak nasz prezydent z premierem do jedno co auta wsiadali w krasnuku na odsłonięcie pomnika smolenskiego

manukun

@inwestor
Kasa z rządu, a to dobre, hahahaha. Dotacje rządowe wynoszą od kilkunastu do 50% i najczęściej dotyczą placów zabaw. Reszta budowana na kredyt, który będą spłacać wasze dzieci.

Miasto tylko w tym roku wzięło blisko 90 mln zł kredytu na sfinansowanie deficytu, a Ty piszesz, że "kasa nie jest pusta".

Dobre sobie.
Poczytaj oficjalne dokumenty, bo Nadbereżny w mediach owija w bawełnę.

~John

@inwestor, a rząd to niby ma pieniądze od kogo? Ma nasze pieniądze, na premie, nagrody, puder i wizaż, na limuzyny, na lans i koryto + dla znajomych itd. Wiec nie siej komunistycznej propagandy że rząd ci coś daje. Najpierw zabierze ci przysłowiowy 1000 a wróci do ciebie może z 200. Państwo ma tyle pieniędzy ile zabierze swoim obywatelom.

~inwestor

kasa nie jest pusta nbo wszystkie inwestycje w miescie finansuje rząd

~Fan

„co by tu jeszcze spieprzyć panowie, co by tu jeszcze”

~zenon

Jak tam emisja obligacji, bo kasa pusta a suweren kce wincyj? Może znaczki i pocztówki tym razem?

wopin

Każda inwestycja niestety się opóźnia....
Narobił dziadostwa i teraz posprząta za rok ...

art2deco

Piękny most wiszący.

~:-)

małpi gaj zbudują. pisowcy będą mieć używanie...

~Donio

Ostatnio niepokojaco spada liczba "wydarzen" nadajacych sie do lansu. Jak nie brak pogody to znowu brak kasy. Moze by wrocic do sprawdzonych metod otwierania osiedlowych spozywczakow po remoncie? 😂

loczek

Może się uda się

loczek

Może się uda się

vielitz

~DRON - na projekcie widać, że nawet na wózku da się wjechać na "ten park". Swoją drogą, byłem przekonany, że to będzie park linowy dla dzieci, taki coś jak w Janowie, a tu widzę że to będzie tylko zawieszona wyżej ścieżka widokowa z punktami widokowymi - fajne, ale zdecydowanie zbyteczne wg. mnie.

~jasio

plezydent jak cos już robi to tylko z mysla o wyborach a niepełnosprawni na wybory nie chodza to nic nie dostana

~kod

dron niepelnosprawni maja zasilki i to im wystarczy buahhhha xd

Persymona

jak to nic, nawet huśtawki są na kilku placach, podjazdy w urzędach, windy, co byś jeszcze chciał?

~DRON

CO PREZYDENT ZROBIŁ W TYM MIEŚCIE DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH W CIĄGU CAŁEJ SWOJEJ KADENCJI?.....NIC