Nieco lepsza sytuacja w szpitalu

Image

Po weekendzie do pracy powróciło kilkanaście pielęgniarek przebywających w zeszłym tygodniu na zwolnieniach lekarskich. Sytuacja wciąż jest jednak dramatyczna dla pacjentów.

Jak poinformował w poniedziałek 16 lipca 2018 roku dyrektor szpitala w Stalowej Woli Edward Surmacz do pracy wróciło część pielęgniarek. W piątek na zwolnieniach było ich aż 114. To kompletnie paraliżowało pracę szpitala.

Liczba zwolnień lekarskich ma lekką tendencję spadkową. Obecnie na zwolnieniach lekarskich przebywa 97 pielęgniarek. Przyjmowani są pacjenci w stanie zagrożenia życia. Szpitalny Oddział Ratunkowy pracuje bez zakłóceń. Przywrócona została praca Oddziału Okulistycznego. Zaistniała sytuacja nie jest akceptowana przez pozostały personel Szpitala i pacjentów.- informuje dyrektor Surmacz.

Przypomnijmy: pielęgniarki domagają się między innymi wzrostu płac o 1800 zł brutto, zatrudnienia osób do pomocy przy pełnieniu obowiązków pielęgnacyjnych itd.

Więcej:

+ W środę do pracy nie przyszło77 pielęgniarek, w czwartek103!

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Liljana

"Zaistniała sytuacja nie jest akceptowana przez pozostały personel Szpitala i pacjentów" - tia jasne, a tu mi czołg jedzie i zakręca dwa razy.

~Miś

W Powiatowym Szpitalu Specjalistycznym w Stalowej Woli pracuje 397 pielęgniarek. Ich średnia pensja to 4391 zł brutto.

Do niedawna dyrektor szpitala Edward Surmacz pobierał pensję w wysokości 14 tys. zł. W tym roku zarząd starostwa powiatowego w Stalowej Woli zadecydował o wypłaceniu mu dodatkowych pieniędzy. Teraz jego wynagrodzenie wynosi 15 260 zł.
Upomniał się o dodatek

Podwyżka? Janusz Zarzeczny, starosta stalowowolski nie chce używać tego słowa. Wyjaśnia, że ta kwota pochodzi z włączenia tzw. trzynastej pensji do wynagrodzenia zasadniczego. – Jeszcze za poprzedniego starosty podpisane zostało porozumienie, żeby włączyć „trzynastkę” do stałej pensji. To 3 proc. z tej stałej kwoty. Wszyscy pracownicy podlegający starostwu otrzymali ten dodatek w 2016, 2017 i 2018 r. – opowiada Janusz Zarzeczny.

O swoje upomniał się także dyrektor stalowowolskiego szpitala, który jako pracownik podlega starostwu. – Napisał do nas wniosek, że jako nasz pracownik powinien w 2018 r. dostać dodatek w wysokości 9 proc. zasadniczej pensji – za trzy lata. Doszliśmy do przekonania, że to słuszna prośba i przyznaliśmy mu 1260 zł brutto dodatku – mówi Zarzeczny.

~Prezes

Czyli mamy 100 000 zł w plecy,brawo szpital brawo makakun, takich ekonomistów nam trzeba

manukun

@prezes
Dzięki temu "doktorkowi za 50 000" szpital zarabiał pół miliona rocznie na procedurach przezeń wykonywanych.

~Pacjent

Podobno ten doktorek obraził się że już nie chcą mu płacić 50 000 zł miesięcznie ,olał pacjentów i zrezygnował. Takich to mamy "wybitnych lekarzy" w Stalowej Woli.

~PiS army

I tak przegra pelo wybory więc PiS będzie rządzić najpierw Europa A potem świat

~Mieszkaniec

~Polityk i inne popisowskie miernoty udowadniacie, że boczyć się i budować na tym swój kapitał polityczny jest o wiele łatwiej. Nie ma nic lepszego niż konkretna rozmowa, nawet na trudne tematy, ale po waszej stronie są tylko emocje a 0% racjonalnej argumentacji. Kieruje wszystkich do psychiatryka bo nie każdy pensjonariusz tego szpitala to idiota ale wyznawca religii sekty popisu to raczej w 100% pewne.

~Polityk

Mieszkaniec jak dojde do władzy to będziesz pierwsza osoba która wsadze do wiezienia

~Mieszkaniec

~polityk - wpis na poziomie pierwszego misiewicza i kierownika Nr.1. 14 352 zł. jednorazowej nagrody dla Durka to rekompensata za 500+ gdyż NATURA w " pewnych związkach " nie przewidziała potomstwa?

~polityk

JAKIE JAJA NIKT NIE ZOSTAŁ ZGŁOSZONY JAKO KONTRKANDYDAT DLA PANA PREZYDENTA I DOBRZE BO I TAK BEDZIE ON A POTEM PAN WEBER A POTEM JA

~Prezes

Zastanawiam się na tym "wybitny" doktorkiem, jak to możliwe że brał 50 000 zł miesięcznie w Szpitalu w Stalowej Woli. Przecież taki kontrakt to narażenie szpitala na upadłość, to niegospodarność do kwadratu. Czy ktoś postawił byłem dyrektorowi zarzuty za podpisywanie tak niekorzystnych dla szpitala kontraktów ?Dyrektor był zastraszany? Jaki "lekarz" zgodziłby się tyle a nawet połowę tego brać w Państwowym, ledwo dyszącym szpitalu. Czy Ci ludzie myślą tylko o pieniądzach?

~Mieszkaniec

Nasi " misiewicze " i reszta lepszego sortu przyznają sobie nagrody ZAOCZNIE, (z dużym wyprzedzeniem czasowym) za to co jeszcze nie wykonali bez względu na efekty ich " PRACY ". Jednym słowem potrafią wszystko - nawet niepowodzenie przekuć w sukces. Oto jak działa DO.NA ZMIANA.

~Mieszkaniec

A co sobie myślą nasi " misiewicze " i reszta lepszego sortu??? Co zrobili Dobre Pany dla przeciętnego obywatela poza obdarowaniem go w części jego własnymi pieniędzmi a reszte przywłaszczając sobie jako " zaplanowane nagrody " ???

~Mieszkaniec

A ludzie - pacjenci cierpią. O tym myślą pielęgniarki?

~jezdem

Szpital w Lublinie przy Jaczewskiego wznowił przyjęcia planowe pacjentów a kiedy nasze Jasniepaniusie Panujące w stalowowolskim szpitalu wrócą do uczciwej pracy?

~Mieszkaniec

IQ tego gościa zbadali w zespole Lady Pank i wynik: Mniej niż zero.

~Mieszkaniec

...... a teraz wszyscy wiecie, że te środki ( nagrody ) były zaplanowane w budżecie!!!!!!

~Mieszkaniec

PAN pełniący obowiązki Prezydenta Miasta wyjaśniał: ( nagrody, które były wypłacane 2015 r., w 2016 r. oraz w 2017 r., to były nagrody które stanowiły formę wynagrodzenia, ale również uzupełniania wynagrodzenia pracowników. – Środki na ten cel zawsze były zabezpieczone w funduszu wynagrodzeń, fundusz pracy. Na te nagrody nie były przekazywane jakiekolwiek dodatkowe środki – zapewniał, że te środki były zaplanowane w budżecie ). A co powie PAN pełniący obowiązki jako Starosta?

~hehek

~Mieszkaniec proszę o zbadanie IQ tego gościa umiech

~Mieszkaniec

Proszę ZUS o sprawdzenie zasadności wystawienia tych zwolnień!

~Mieszkaniec

Falszywy "Mieszkaniec"- czy ludzie przejrzeli na oczy i czy widzą już różnice pomiędzy pracą PIELĘGNIARKI a pracą przeciętnego " MISIEWICZA "? Za co nasi lokalni "misiewicze " otrzymują tak wysokie wynagrodzenie i różnego rodzaju nagrody finansowe? Czy tylko za legitymację partyjną i pustogłowie ( poza kompletnym bezgranicznym nepotyzmem)? Durek dla przykładu bez odpowiednich kompetencji w nagrodach otrzymuje więcej niż pielęgniarka ratująca życie a zajmuje się w godzinach pracy przeważnie pisaniem bzdur i podnoszeniem samemu sobie notowań.
Jednorazowa suma nagrody Durka to suma 14 352 zł. i za co otrzymuje takie sumy?????

~gzu

A co one myślały,że jak się wyszkolą i przed nazwiskiem będzie mgr -to będą siedzieć i rozkazywać !?.Teraz i sklepowa ma mgr i sprzedaje nie mówiąc już o sprzątaczkach.

Minęły te czasy teraz w każdej dziedzinie mgr to jak dawniej technik.

DO ROBOTY!!!!
A jak nie to za parkan .

~Lgbt

nic rozmowy zostały zerwane A pielęgniarki prawdopodobnie zwolnione tak mowili na tvp

jazda

Starostwo, które jest odpowiedzialne za szpital co zrobiliście w tym kierunku, zeby nie było protestu

~Marysia

A czy dalej beda wiazac w nocy starszych pacjentow,gdy beda prosili o pomoc przy wyjsciu do toalety ?

art2deco

Kadra lekarska nie poparła?

~Mieszkaniec

Czy ZUS rozpoczął już kontrolę tych "chorób"?

~okinawa

do~awq
1800 podwyżki i pomoc do pracy czyli służącą dla pani pielęgniarki coś w rodzaju ordynansa No to juz odjechały te wielkie PANIE PIELEGNIARKI"
nie wiem jak tu jest,ale w innym mieście znajoma jest na dyżurze z 1 koleżanką zazwyczaj,czasami jest ich razem 3,a ludzi kilka sal,trzeba leki podać,zlecenia wykonać,niektórym pomóc jeść,a nawet nakarmić,zmienić pampersy,kogoś zawieźć na badania,i pielęgniarka musi takiej osobie towarzyszyć cały czas,więc jeśli jest ich dwie,to na oddziale na pól h czy dłużej,zostaje jedna pielęgniarka!Do tego ktoś musi wklepac w komuper wszystko,całą papierkologię.Jak nie ma salowych,to trzeb apodac baseny,zabrać,opróżnić-i to wszystko co mogłby robić osoby po przeszkoleniu robią panie mgr pielęgniarstwa,bo tak się na pracownikach w szpitalach oszczędza !

~awq

1800 podwyżki i pomoc do pracy czyli służącą dla pani pielęgniarki coś w rodzaju ordynansa No to juz odjechały te wielkie PANIE PIELEGNIARKI