Dotacja rządowa dla klubów sportowych z regionu

Image

Kluby sportowe z powiatu stalowowolskiego i niżańskiego otrzymały dotację państwową na swoją działalność.

Na dofinansowanie w ramach Rządowego Programu KLUB – edycja 2018 Ministerstwo Sportu i Turystyki przeznaczyło rekordową kwotę 40 mln zł. Pozwoliło to na przekazanie funduszy dla około 3700 klubów w całej Polsce.

Program KLUB to innowacyjny model bezpośredniego wsparcia małych i średnich klubów sportowych. Dofinansowanie mógł pozyskać każdy klub działający przez co najmniej 3 lata w formie stowarzyszenia i prowadzący szkolenie sportowe, które skierowane jest do dzieci i młodzieży do 18. roku życia. Kwota dofinansowania wynosiła: 10 tys. zł dla klubów jednosekcyjnych i 15 tys. zł dla klubów wielosekcyjnych.

Pieniądze mają być wykorzystywane do aktywizacja dzieci i młodzieży. W stosunku do roku 2015 ministerstwo zwiększyło środki przeznaczane na sport powszechny o 93%. Dzięki temu może być realizowanych szereg programów ukierunkowanych na sport najmłodszych. Jednym z nich jest właśnie Rządowy Program KLUB.

– Po dwóch edycjach jestem pewien, że ten program był niezwykle potrzebny. Zainteresowanie nim przerosło nasze oczekiwania. Kluby bez wątpienia czekały na taki projekt i bezpośredni model wsparcia finansowego. Środki można przeznaczyć na sprzęt sportowy, dofinansowanie pracy trenerów lub obozu. Szacujemy, że z programu skorzysta w tym roku około 180 000 dzieci w klubach z całej Polski – mówi minister Witold Bańka.

Pierwsza edycja Programu ruszyła w 2016 roku. Na jego realizację przeznaczono kwotę 24 mln zł. Pozwoliło to wesprzeć 2151 klubów sportowych ze wszystkich województw. Szkoleniem objętych zostało ponad 130 tys. dzieci i młodzieży. W roku 2017 kwota na realizację programu wzrosła do ponad 37 mln zł, co pozwoliło na dofinansowanie działalności 3 352 klubów sportowych z terenu całej Polski. Wsparcie trafiło do blisko 170 tys. dzieci i młodzieży.

Pieniądze dla stalowowolskich klubów popłyną do takich klubów jak: CSM Kuźnia Koszykówki (10 tys. zł), Parafialny Klub Sportowy "SAN" (10 tys. zł), Uczniowski Klub Sportowy Siódemeczka (15 tys. zł), Centrum Edukacji Sportowej VEGA (10 tys. zł), Stalowowolski Klub Sportowy San Stalowa (15 tys. zł), Międzyszkolny Klub Sportowy Ring Sikorski Stalowa Wola (10 tys. zł), Klub Sportowy Kaito Stalowa Wola (10 tys. zł), Akademia Piłkarska Stalowa Wola (10 tys. zł), Międzyszkolny Klub Lekkoatletyczny "Sparta" Stalowa Wola (10 tys. zł), Miejski Klub Tenisowy Stalowa Wola (10 tys. zł).

Fundusze otrzyma także powiat niżański: Klub Sportowy Podwolina (10 tys. zł), Stowarzyszenie Żeglarskie "Jacht Klub Nisko" z Racławic (10 tys. zł), Uczniowski Klub Sportowy Football Academy Nisko (10 tys. zł), Stowarzyszenie Gminny Klub Sportowy Futsal Zarzecze (10 tys. zł), Uczniowski Klub Sportowy Orlik Rudnik Nad Sanem (15 tys. zł).

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~SYGNALISTA

Opłaciło się. Dwa lata temu w przededniu Święta Niepodległości osobiście zrzucał ze śmigłowca kolorowe papierki na głowę wiceministra MSWiA Jarosława Zielińskiego w Augustowie. Było pięknie, było świątecznie i radośnie …Dlatego pewnie nadkomisarz Maciej Zakrzewski w nagrodę ma teraz zostać dyrektorem Biura Prewencji w Komendzie Głównej Policji. Biuro to sprawuje nadzór nad największą i najważniejszą częścią policji, czyli wszystkimi funkcjonariuszami, którzy wychodzą każdego dnia na patrole.

~Ekolog

Chciałeś to proszę złożyłem zawiadomienie do prokuratury nikt pisowni nie ma prawa ublizac płacz jak rostowski idzie do więzienia na fozywocie

~Ekolog

Za atakowanie władzy podam Cię do sadu

~Qra domowa

‪Dzisiaj Trybunał Konstytucyjny orzekł, że można ułaskawić osobę niewinną, a więc że można dać rozwód narzeczonemu.
Ten wyrok pokazuje, że TK nie chroni niezależności władzy sądowniczej przed ingerencją innych władz, bo prezydent, czyli władza wykonawcza będzie mógł przerwać każdy proces. W ten sposób TK dał dziś Prezydentowi prawo ochronienia każdego przed wymierzeniem mu sprawiedliwości. To coś zupełnie innego niż uchronienie od kary, czym w rzeczywistości jest prawo łaski.
TERAZ MOŻE BYĆ TAK, ŻE UŁASKAWIONY PRZEZ PREZYDENTA BĘDZIESZ JEŚLI JESTEŚ PiSOWCEM JESZCZE PRZED POPEŁNIENIEM CZYNU...