Rekordowo niskie bezrobocie

Image

Czerwiec to kolejny miesiąc, w którym stalowowolski pośredniak odnotował spadek liczby osób bezrobotnych.

Jak podaje Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w czerwcu liczba osób bezrobotnych osiągnęła rekordowo niski poziom i wynosiła mniej niż 1 mln (969 tys.). Stopa bezrobocia rejestrowanego zmniejszyła się w czerwcu do 5,9% z 6,1% w maju. Rok wcześniej było to 7%.

W czerwcu liczba osób bezrobotnych zmniejszyła się o 33,1 tys. w porównaniu z majem br. Bezrobocie spadło we wszystkich województwach. Największy spadek odnotowano w woj. warmińsko- mazurskim (4,8%), zachodniopomorskim (4,7%) oraz lubuskim (4,4%).

Pod koniec czerwca w powiecie stalowowolskim były zarejestrowane 2354 osoby (w tym 1364 kobiet), to o 118 mniej niż pod koniec maja. Wśród wszystkich osób pozostających bez zatrudnienia 116 zostało zwolnionych z przyczyn dotyczących zakładu pracy, 604 bezrobotnych nie ma kwalifikacji zawodowych, 466 jest bez doświadczenia zawodowego. Przez rok po ukończeniu szkoły zatrudnienia nie znalazło 59 osób.

W szczególnej sytuacji na rynku pracy znajduje się 1983 bezrobotnych (w tym 1176 k.). Są to: 604 osoby do 30 roku życia, 695 osób powyżej 50 roku życia, 1120 osób długotrwale bezrobotnych, 159 korzystających ze świadczeń z pomocy społecznej, 579 posiadających co najmniej jedno dziecko do 6 roku życia, 188 osób niepełnosprawnych.

Sytuacja na rynku pracy, ze względu na zamieszkanie na terenie gmin, wygląda następująco: Stalowa Wola: 1353 bezrobotnych (779 k.), Bojanów: 152 (88 k.), Pysznica: 180 (100 k.), Radomyśl nad Sanem: 184 (106 k.), Zaklików: 242 (149 k.), Zaleszany: 243 (142 k.).

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Jas

Pojechali ludzie za granicę to i bezrobocie zmalało. Zaraz będą na jesieni pisać bezrobocie wzrasta haha debile sami siebie ośmieszają

~Izabella

Ten urząd powinien być zamknięty. Nie daje nikomu żadnej oferty, człowiek zarejestrowany jako bezrobotny musi iść i prosić o wolne bo chce na wakacje pojechać czy wyjechać do innego miasta, wsi. I głupie pytania typu: znalazła Pani jakąś pracę? Chodzi pani po firmach. W życiu nie dali stażu osobie nie znajomej. Mam kilka znajomych, którzy dostali robotę z pup po znajomości. Do likwidacji!!!

tomik

A w październiku lub listopadzie będą pisać że bezrobocie wzrasta.I takie pie.rzenie cały boży rok.
Nagroda dla pani dyrektor by sie przydała za osiągnięcie sukcesu

~Akacja

Przez kilka lat bycia zarejestrowaną w PUP nie zostałam nigdzie zatrudniona, a po wyrejestrowaniu się znalazłam pracę i to nie po znajomości. Żadna z ofert, jaką wciskano mi na siłę w urzędzie, nie była odpowiednia, dlatego byłam przez pracodawców odrzucana i wracałam ze skierowaniem. Urząd Pracy nie podejmuje wysiłku kierowania ludzi do takiej pracy, jaką mogą dostać, w jakiej spełniają warunki, która będzie dla nich odpowiednia także pod innymi względami, więc z góry człowiek jest skazany na porażkę. Kilka miesięcy przed tym, jak się wyrejestrowałam, urzędniczki dawały mi do przeglądnięcia wydrukowane z Internetu ogłoszenia smiech2 Żart jakiś?

~po 15 latach

Wyrejestrowałem się bo ani jednej oferty nie dostałem. Jak pracowałem to tylko dlatego że sam znalazłem pracę bez udziału PuPy. PUPę już dawno powinni zlikwidować bo to urząd który nie daje nikomu pracy prócz znajomym pracowników tej instytucji.

takamama

No za chwile coś mnie trafi... spada bezrobocie! Nie dziwię się bo jak PUP wyrejestrowuje np. młodą matkę, która jest zarejestrowana bo z powodu konieczności opieki nad rocznym dzieckiem nie przyjęła oferty pracy to im bezrobocie spada.. Statystyki liczą i niczym więcej się nie zajmują PUP do likwidacji powtarzam to od kilku lat..

~Kurier

Mieszkam w Stalowej od 9 lat. Pochodzę z ,,przedmieścia" Kraśnika. Nie lubię dużych miast,dlatego zdecydowałem się na Stalową,a nie na Lublin(podobna odległość do domu rodzinnego). Sporo jest tu miejsc do pracy,bez problemu można coś znaleźć. Ja zaczynałem jako przedstawiciel handlowy,zarabiający 1800 zł,i tak przez 7 lat. Obecnie zarabiam około 2500-3000 w zależności od miesiąca,a pracuje jako kurier. Osobiście uważam stalówkę za przyjemne miasto,wszystko jest pod ręką,infrastruktura jest przyjazna,i dobrze zorganizowana.

~Nomix

Taki rekord należałoby czym prędzej zgłosić do kurwizji. Ma dużą szansę na emisję w głównym wydaniu wiadomości.

~J~

Pewnie większość pojechała na sezonową pracę i się wyrejestrowała.
I wielki sukces PUP że na miejscu nic im nie znalazła.