Stal ma się stać super- klubem. Pracy jest na 5 lat

Image

Miasto przejęło pakiet większościowy Piłkarskiej Spółki Akcyjnej Stal Stalowa Wola. Stalą mają zająć się fachowcy. W ciągu 5 lat klub ma się odrodzić i być dumą Podkarpacia.

W czwartek przy przebudowywanym stadionie piłkarskim zorganizowano konferencję prasową, podczas której przedstawiono zarys strategii i wizję rozwoju Stali w związku z przejęciem pakietu większościowego akcji spółki przez miasto. Miasto chce postawić na nowa jakość i nowych ludzi. Na razie dokonano zmian kadrowych. Już dziś odbyło się spotkanie osób odpowiedzialnych za budowanie profesjonalnego klubu piłkarskiego, nowa Rada Nadzorcza odbyła posiedzenie z nowym prezesem.

- Zaczynamy bardzo ważną budowę, profesjonalnego klubu sportowego, profesjonalnej spółki akcyjnej. Dzisiaj Miasto Stalowa Wola wchodzi ze swoimi udziałami, ze swoim zaangażowaniem do PSA. Przejmuje za nią odpowiedzialność. I tak jak symbolicznie musieliśmy zburzyć starą trybunę, żeby zacząć budować ten nowy stadion, tak samo musimy w ten sam sposób zgruzować to myślenie, które było o tym, jak był zarządzany klub, jakie były zasady finasowania, jakie były standardy. Chcemy całkowicie postawić na nową jakość, a tym samym na nowych ludzi- mówił prezydent Lucjusz Nadbereżny.

Podczas konferencji przedstawiono skład nowej Rady Nadzorczej, która staje się właśnie spółką komunalną. W jej szeregach jest 2 przedstawicieli miasta: Stanisław Cisek (przewodniczący RN) i mecenas Agata Jakieła (ma zadbać o stronę prawną), a także: przedstawiciel drugiego co do wielkości udziałowca Leszek Dąbkowski. Nowym prezesem został Mateusz Nowak. Wybrany został w czwartek 12 lipca 2018 roku przez Radę Nadzorczą na jej pierwszym posiedzeniu. Według prezydenta to najlepszy wybór, bo nowy szef posiada odpowiednią wiedzę i umiejętności chociażby z tego tytułu, że przez szereg lat grał w Stali Stalowa Wola. Od 3 lat jest też wicedyrektorem Szkoły Podstawowej nr 2, jest sędzią piłkarskim, prowadził działania w I, II i III lidze. Jak mówi prezydent ma szerokie doświadczenie i z boiska, i z zarządzania.

Wizje prezesa są dalekosiężne, bo aż 5- letnie.

- Mamy plan na budowanie drużyny, który jest planem długofalowym. Podzielony został na etapy, na lata. Przez pierwsze trzy lata skupiamy się na sobie, czyli wprowadzamy odpowiednie standardy, wprowadzamy dyscyplinę do klubu. Następny rok to jest przyciągania kibiców, budowanie atmosfery poprzez organizowanie eventów. Chcemy, żeby klub zdobył źródło takich pozytywnych emocji. Trzeci etap to zwiększenie poziomu sportowego, a co za tym idzie, budowanie profesjonalnej akademii piłkarskiej i ściąganie tutaj ludzi, którzy są mocno związani z regionem, a mają jakieś doświadczenia, wiedzę, nawet z boisk ekstraklasowych. Kiedy stwierdzimy, że trzy etapy są pozytywnie wdrożone, otworzymy się na czwarty etap, czyli otworzymy się na partnerów, którzy będą z nami współpracować, pomogą stać się nam z klubu lokalnego klubem o zasięgu regionalnym. Mamy takie ambicje. Ostatni etap to wdrażanie nowych technologii do zarządzania klubem, do komunikacji z kibicami- mówi prezes Mateusz Nowak.

Na finiszu klub będzie opierał się na II filarach: sportowym i biznesowym.

Do „odbudowy” klubu zaproszono ekspertów. W tej roli ma sprawdzić się pochodzący ze Stalowej Woli Dariusz Marzec, wychowanek Stali, występujący w drużynie i piłki nożnej, i koszykarzy. Marzec na doświadczenie w zarządzaniu profesjonalnymi klubami sportowymi, był dyrektorem wykonawczym Legii Warszawa, przez 3 lata był prezesem zarządu Lotto ekstraklasa.

- Bardzo lubię takie wyzwania. Myślę, że takie wyzwanie jest przed nami, przed całą społecznością stalowowolską. Przedstawione przez nowego pana prezesa wizje i pomysły na rozwój klubu zdecydowanie wpisują się w ten kierunek, w którym idzie piłka europejska, ogólnopolska. Myślę, że w Polsce mamy już bardzo dobre standardy, jeżeli chodzi o zarządzanie klubami. Chcemy iść do przodu i moją rolą jest uzupełnić wiedzą nowego prezesa- mówi Dariusz Marzec.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~miszcz

Przez pierwsze trzy lata skupiamy się na sobie,
Żyć nie umierać.

~Strażak

Ludzie i tak na on będzie krem bo nie ma kandydata więc będzie on czy wam się podoba czy nie

~wyborca

Trwonienie pieniędzy podatnika. Gdybym Pańskie rządzenie mógł zobaczyć w kryształowej kuli pewnie(100%)nie zagłosowałbym na Pana. Ale obiecuję pamiętać o tym przy najbliższych wyborach.

~Smoliwąs

Ten Dariusz Marzec to może co najwyżej paść kozy. Na temat reszty się nie wypowiadam, bo nie znam ludzi.

~jkl

Wiadomo, że komuszy sąd uniewinni swego agenta Bolka. Jakby Bolek nie był Bolkiem, to by ludzi walczących obecnie o prawa pracownicze nie kazał pałować. Ale on nigdy o to naprawdę nie walczył, dlatego mu to obojętne.

~kokoloko

a ja się pytam, gdzie jest pyton tygrysi!?

~wPiSdu+

Prezydent Wałęsa dostał list, w którym IPN wycofał wszystkie zarzuty.
TVP ani słowa. PiS milczy.
Nawet na PRZEPRASZAMY was nie stać???
Nie jesteście żadnymi ludzkimi panami.
Jesteście kłamcami.
Małymi żałosnymi kłamcami.

~tempa kępa

lucjusz już ma gębę coraz bardziej przypominającą prosiaka.Im wszystkim takie się robią przy korycie.A koszulę to ma chyba z lumpeksu bo mu kaczor zabrał kawałek wypłaty a tak psioczył na Szlęzaka,że za dużo zarabia-obłudnik razem z łeberem

madras

Mateusz Nowak nie prowadził spotkań w I i II lidze tylko w III lidze a Dariusz Marzec był prezesem zarządu Lotto ekstraklasa nie przez 3 lata tylko przez 2 lata i 3 miesiące.

manukun

Pogadana, zdjęcia porobione, filmy nakręcone. Tylko kto uwierzy w te brednie?

Skąd miasto weźmie pieniądze na utrzymanie klubu, skoro w budżecie nie ma pieniędzy? Miasto ma blisko 200 mln zadłużenia. Do 2030 będzie przeznaczać całą nadwyżkę mną obsługę zadłużenia. Inwestycji brak. Nowych firm brak. Nowych mieszkańców brak.

Skąd finansowanie, jeśli dochody miasta maleją?

~Iomp

I już za pięć lat będziemy mistrzami świata.

~step2

Cała prace nad drużyna od stycznia tego roku wykonał Aleks Tiereszczenko, zaptyajcie piłkarzy , zapytajcie Szymańskiego i kogo chcecie , a ekipa Żaka potraktowała go jak śmiecia, drużyna bez niego spadnie , wszystkie treningi przygotowywał on, przygotowanie motoryczne on , trening bramkarzy on , będziecie sobie pluc w gęby

~Dziennikarz

Weryfikujcie informacje jakie tu wstawiacie. Mateusz Nowak nie prowadził spotkań w I i II lidze tylko w III lidze.

~ormosasiad

Co bedzie jak Nadberezny za pięć lat powie ze pomylił sie i klub spadnie do czwartej ligi.Czy poniesie wtedy jakas karę?Do zwolenników Nadbereznego,czy myslicie że prezydent zawsze ma racje i nigdy sie nie myli?

~:-)

I dobrze, im szybciej tym lepiej

~step2

A ja myśle ze sam odejdzie bo nakazy z góry, dziwie się , chcą stworzyć drużynę marzeń i traktują jedynego człowieka który robi wszystko zeby było dobrze jak śmiecia bo żak i Rogowski tak chcą a gdzie obietnica prezydenta ten burdel i pranie kasy nigdy się nie skończy spadniemy aż. w końcu znikniemy

~wyga

myślę, że będzie miał rok a nie 5 lat i go wykopią, bo nie będzie wyników a o to w sporcie chodzi, ale co złapie w ramach programu koryto+ i ekipa dziwnych ludzi wokół niego to czysty zysk umiech

~step 2

Popłyniesz prezesie popłyniesz w najbliższych meczach bo nie słuchasz piłkarzy ludzi i kibiców , zwalniasz jedynego człowieka który może w tym klubie zrobić naprawdę dobrze i jeszcze mylisz kwoty na zwolnieniu hahahahaha bo boisz się Żaka śmierdziucha , pralnia kasy i tyle , spadek murowany bez Terieszczenki , nawet nie macie piłkarzy

wopin

Pokaz cycki pokaz cycki !!!!

~jaro

Czy ktoś się dokładnie wsłuchał w słowa prezesa?? Prezes powiedział "przez pierwsze trzy lata będzie skupiał się i wprowadzał dyscyplinę". Noooo ku...r.a bardzo ambitnie. Bardzo. Wprowadzanie dyscypliny w klubie zajmie mu trzy lata. Pogratulować pomysłu. Trzy lata przelecą i w następnym roku prezes będzie przyciągał kibiców nie wynurzając się za bardzo co poeta tfu.. prezes ma na myśli. Będzie chodzi po zatorzu i namawiał przechodniów??? " Jesteś kibicem???? . Nie ? To bądź." Będzie robił, uwaga na słowo " EVENTY". " E V E N T Y ". Nie spotkania, nie mitingi, nie panele, nie prelekcje, pokazy,itp. tylko EVENTY. TAK, tylko eventy (cokolwiek to znaczy) przyciągną nam kibiców. To podpowiem panu prezesowi drogę na skróty. Bez trzech lat i czwartego roku na eventy oraz bez mojego honorarium. Podpowiem za darmo. Przepraszam - podpowiem za FREE. Kibiców przyciągną wyniki. W Y N I K I. Wie prezes co to są wyniki? Objaśnienie w Wikipedii . W następnym roku prezes wdroży nowe technologie do komunikacji z kibicami. Nie za bardzo wiadomo jakie będą te nowe technologie w 2022 roku, ale wdroży. Światłowód to przeżytek, twarzoksiążka, przepraszam, facebook to anachronizm dla 30letnich zgredów, internet to jak furmanka po wojnie. Ale będzie taka nowa technologia do komunikacji z kibicami. To telepatia, telekineza i teleportacja w jednym, czyli telebycie. Ogrom wspaniałych możliwości dla tej nowej technologii komunikacji z kibicami. Ta moja podpowiedź też jest za darmo. Przepraszam nie za darmo tylko za free. Pozdrawiam czytających. Do następnego yyyy.. jak to było ??? Acha. Do następnego EVENTY.

~Zoom

Hall za dużo pryt wypił i uwierzył w siłę hasła wypisanego na prześcieradle 😂

~darekpiach

Nie glosujcie na Lucka,bo nie ma doswiadczenia.Idziemy razem z nim na dno.Kasa idzie do firm budowlanych a nie do piłkarzy.Przeciez bylo dobrze ,jedna trybuna w zupelnosci wystarczyła,a tu jacys oszusci pozamykali stadion i buduja .Co to ma byc.

~kop

hall te debile kibole to se mogą wybrać sos do hotdoga buhaahha

~wdwqq

Kobiety to ścierwa!!!

~STALOWKA

gdzie jest powietrze gdzie ????????/truja nas wszyscy!!!!!!!

~SEKS ZBIOROWY

Jeden pier..oli, reszta ma orgazm.

~PREZES:

"JESTEM ZA STARY, BY NAPRAWIĆ SWOJE ŻAŁOSNE ŻYCIE ALE WYSTARCZAJĄCO MŁODY, ŻEBY ZNISZCZYĆ WASZE..."

~@Episkopat

Belzebub to władca ciemności, a toruńska czarownica zawsze dziewica władcą ciemnoty.

~siewca

Spodnie rurki jak ostatnia gejzernia, łapy na pępku no bo co z niemi zrobić jak luzu brak. Drobnomieszczański byt, bo użyć słowa "styl" to gruba przesada.

~hall

Powszechnie wiadomo, że nadbereżny wygrał wybory 4 lata za pomocą kiboli. Naobiecywał im miliony na piłkę kopaną to go wybrali. Teraz sytuacja się powtarza. Jest lustrzanym odbiciem sytuacji z 2014 roku. Lans na stadionie i góra obietnic dla kiboli i tylko przez przypadek ma to miejsce przed wyborami.. Mruganie oczkiem " wybierzcie mnie to kasiunia będzie". Nie na darmo jeździł do kaczora na szkolenia. To takie, kibolskie miliony++++