Budynek wystawienniczy COP przejdzie modernizację

Image

Budynek, który mieści w sobie wystawę na temat Centralnego Okręgu Przemysłowego będzie większy, a dotychczasowe pomieszczenia przejdą metamorfozę.

Muzeum Regionalne poszukuje wykonawcy, który zajmie się modernizacją i rozbudową budynku wystawowego COP mieszczącego się w budynku ZSP nr 1 przy ul. Hutniczej. Inwestycja ta będzie realizowana w ramach projektu pn. „Rewaloryzacja modernistycznych warsztatów szkolnych w Stalowej Woli na potrzeby Muzeum COP.

W zabytkowym budynku modernistycznych warsztatów szkolnych zostanie utworzone nowoczesne Muzeum COP. Łącznie udostępniona powierzchnia użytkowa obejmie: poziom- 1: 1602,95 m2, poziom 0: 2827,34 m2, poziom +1: 276,95 m2. W wyniku realizacji projektu powstanie 35,1% nowej powierzchni użytkowej do prowadzenia działalności kulturalnej dostępnej dla zwiedzających- pomieszczenia na parterze, antresoli oraz w piwnicy, które obecnie nie są udostępniane odbiorcom.

Obecnie budynek byłych warsztatów szkolnych nie jest wykorzystywany do celów kulturalnych z powodu złego stanu technicznego. Realizacja projektu umożliwi powstanie zupełnie nowej powierzchni. Oprócz zabytków techniki i istniejących eksponatów ważną rolę na wystawie odegrają tzw. eksponaty multimedialne i interaktywne, przeznaczone do dotykania i wykorzystania do ich poznania innych zmysłów. Zostaną stworzone także warunki do prezentacji równolegle 3 wystaw czasowych, a przy tym organizacji wydarzeń kulturalnych i edukacyjnych na dużą skalę.

Główne wejście do obiektu znajdować się będzie od strony południowo– wschodniej, od ulicy Kwiatkowskiego. Wejście zaprowadzi na poziom parteru, do strefy umownie nazwanej usługową, gdzie mieścić się ma: informacja turystyczna, regionie, pomieszczenie ochrony, księgarnia, szatnia muzeum z foyer, mała sala kinowo- projekcyjna, kawiarnia wraz z zapleczem i pomieszczeniami pomocniczymi, toaletami dla klientów, toaleta ogólnodostępna (dla zwiedzających).

Przestrzeń hali przeznaczona wykorzystywana będzie jako główna przestrzeń wystawowa dla ekspozycji stałych, z odtworzeniem istniejącej wystawy. Przestrzeń hali podzielona będzie na dwie części ciągiem komunikacyjnym z ladą recepcyjno- informacyjną, z wydzieleniem od przestrzeni wystawowych panelami ze szkła samonośnego mocowanymi w posadzce. Dodatkowo w niższych częściach hali zlokalizowane mają być trzy pomieszczenia dla ekspozycji czasowych.

Na poziomie parteru, w części północno- zachodniej zlokalizowane będą również: pomieszczenie biurowe administracji oddziału muzeum, zaplecze socjalne pracowników wraz z toaletami, pomieszczenie magazynowe, toalety ogólnodostępne. Poziom -1 to: sale edukacyjne z zapleczem, sala ekspozycyjna, czytelnia komputerowa, pomieszczenie digitalizacji, węzeł sanitarny, pomieszczenia techniczne: wentylatornia, pomieszczenie rozdzielni i multimediów, pomieszczenia magazynowe.

Dzięki realizacji tej inwestycji zostanie zwiększona efektywność energetyczna budynku poprzez ocieplenie ścian zewnętrznych za pomocą termoizolacyjnych płyt, remont i przebudowa instalacji c.o. Zostaną zastosowane energooszczędne rozwiązania w postaci odzysku ciepła z systemu klimatyzacji zapewniającego podgrzewanie ciepłej wody użytkowej w okresie letnim, oświetlenie LED oraz sterowanie oświetleniem przez czujki ruchu i obecności, a także w postaci rekuperatora odzysku ciepła w systemie wentylacji.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~pracodawca

Jak czytam te bzdury, że nie ma pracy, że młodzi wyjeżdżają bo nie mogą znaleźć pracy to nie wiem czy śmiać się czy płakać. To jest gadka tych którym nie chce się pracować, albo nie mają żadnych kwalifikacji a nie chce im się ponosić trudu ich zdobywania. Najlepiej siedzieć, nic nie robić i narzekać ze nie ma dla nich odpowiedniej oczywiście dobrze płatnej pracy. I cokolwiek fajnego w mieście powstaje to tylko słychać że po co? że pracy nie ma , że młodzi wyjeżdżają itp. A prawda jest taka, że we wszystkich firmach brakuje dobrych, wykształconych i zaangażowanych pracowników. Narzekaczy i malkontentów za to wszędzie jest dostatek.

~pracownik

Jest muzeum w Rozwadowie i jaki sens tworzyć kolejne w Stalowej Woli na drugim końcu miasta , czy muzeum da pracę młodzieży która opuszcza miasto ponieważ w Stalowe Woli brak pracy .Kto poniesie koszty utrzymania kolejnego Muzeum . CZY koś zastanowił się nad tym aby młodzież nie opuszczała nasze miasto ponieważ jest trudno o dobrą i płatną prace . Przeciwiam się stanowczo tworzeniem Muzeum na ulicy Hutniczej.

~uczeń

Kto utrzyma muzeum po wyborach samorządowych i było tam muzeum za prezydentury prezydenta Slęzaka koszty były bardzo dużee. Miasto Stalowa Wola to miasto przemysłowe , a nie muzealne . Dlaczego nie sprowadza się inwestorów aby zapewnić ludziom prace. Nie popieram tego pomysłu i przeciwiam się stanowczo.

~jasio

i czy od srodka

~jasio

a ta inicjatywa to ze styropianu i waty czy z welny

art2deco

Gratulacje dla inicjatywy prezentacji również historii Stalowej Woli.

~jasio

od srodka

~jasio

a ci co przeznaczają pieniądze na muzeum to maja styropian czy welne we łbie

maszynista

Znowu szwagier potrzebuje zlecen na styropianowanie i ma dzieki układom.Za 25 lat zobaczycie jak beda zdzierac ten styropian bo budynek bedzie sie sypal przez wilgoć.Ocieplenie daje sie od srodka i to nie styropian tylko wełne.

~jasio

no chyba żeby tak szpital przylaczyc pod muzeum i organizować noce jeszcze żywych trupów

~jasio

a na szpital nie ma i nie będzie pieniędzy