Policjanci protestują, ale nie strajkują

Image

Rozpoczął się ogólnopolski protest polskich policjantów. Funkcjonariuszom nie wolno strajkować, ale wolno protestować wyrażając swoją opinię.

- 10 lipca 2018 r. rozpoczynamy Akcję Protestacyjną. Inicjatywa referendum protestacyjnego wyszła od Was. Dowodem jest blisko 30 tysięcy głosów oddanych w ankiecie za wszczęciem protestu. Nadchodzące dni będą przede wszystkim testem naszej jedności. Przyczyną naszego sprzeciwu są względy ekonomiczne i wbrew insynuacjom, jest to protest całkowicie apolityczny. Protest nie jest wymierzony we władze ani w naszych przełożonych. Celem protestu jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na dramatycznie pogarszającą się sytuację materialną funkcjonariuszy i braki w obsadzie kadrowej skutkujące przeciążeniem obowiązkami pozostających w służbie policjantów. Chcąc wytrącić z dłoni oręż naszym przeciwnikom, podkreślamy i apelujemy do wszystkich biorących udział w naszej akcji, aby przebiegała ona w sposób zgodny z prawem. Dlatego od najbliższego wtorku, podejmując interwencję wobec sprawców wykroczeń, korzystajmy zgodnie z prawem z możliwości wynikających z art. 41 kodeksu wykroczeń i wobec ich sprawców stosujmy, w możliwie jak najszerszym zakresie środek oddziaływania wychowawczego w postaci pouczenia, pamiętając, iż naszym priorytetem jest zapewnienie bezpieczeństwa naszych Rodaków- pisze do polskich policjantów szef NSZZ Policjantów Rafał Jankowski.

Nie mogą zawiesić swojej działalności, nie mogą zamknąć się na komendzie, oflagować i protestować, pragną zwrócić uwagę na sytuację policjantów w sposób niemal niezauważalny dla obywateli. W Stalowej Woli funkcjonariusze jak zwykle wyjeżdżają do zaistniałych zdarzeń i wykonują zadania zgodnie z harmonogramem.

Policjanci domagają się wzrostu uposażeń o 650 zł, a także powrotu do systemu emerytalnego sprzed 2012 r., pełnopłatnych zwolnień lekarskich, wyższych stawek za nadgodziny i służbę w dni ustawowo wolne od pracy.

Jak powiedział nam aspirant sztabowy Tadeusz Kowal, szef Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów w Stalowej Woli policjanci na razie nie jeżdżą oflagowani, ale też nie wręczają mandatów tam, gdzie nie jest to absolutnie konieczne.

- Włączyliśmy się, bierzemy udział w akcji protestacyjnej, brakuje nam jedynie oflagowania. Na chwilę obecną jeszcze do nas nie dotarło. Na razie więc tego może nie widać, ale solidaryzujemy się z Zarządem Wojewódzkim i Zarządem Głównym. Prowadzimy skrupulatne kontrole, to co możemy pouczamy na drodze i tak do odwołania- wyjaśnia aspirant sztabowy Tadeusz Kowal.

Oczywiście nie może ty być mowy o jakimkolwiek działaniu niezgodnym z prawem. Tam, gdzie można, jest pouczenie, tam, gdzie wymagają tego przepisy, jest mandat. Kierowcy więc nie mogą czuć się bezkarnie i łamać z okazji akcji przepisów. Sprawa dotyczy np. kolizji, wypadków, gdzie policjant jest zobowiązany wyciągnąć konsekwencje wobec sprawcy zdarzenia.

Stalowowolskie radiowozy będą jeździć oflagowane już od połowy przyszłego tygodnia.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~xxx

Aż 90 funkcjonariuszy Służby Ochrony Państwa odeszło z pracy w tym roku, bo nie dostali obiecanych podwyżek. Rząd postanowił to naprawić i zdecydował, że na SOP pójdzie dodatkowe 327 mln zł.
Jak pisze „Super Express”, po zastąpieniu rozwiązanego BOR nową formacją SOP, funkcjonariusze mieli dostać podwyżki. Zamiast tego dostali o 1-1,5 tys. zł miesięcznie mniej.
Niezadowolenie w szeregach ochroniarzy najważniejszych polityków w państwie pociągnęło za sobą falę rezygnacji. To oznaczało spore kłopoty dla funkcjonowania SOP.
Premier Mateusz Morawiecki jeszcze w czerwcu podpisał zarządzenie, w ramach którego funkcjonariusze dostali po ok. 1 tys. zł podwyżki.To jeszcze nie koniec. Przygotowany przez PiS projekt ustawy zakłada wzrost do 75 proc. dodatków do uposażenia zasadniczego, a także zwiększenie do 326,9 mln zł maksymalnego wzrostu wydatków na SOP w ciągu 9 lat. MOŻNA?????????????
ALEŻ TAAAAAAAAAAAAK!!!!!!!!

~łontowie

Na stronie https://golde(...)podarka/ można się dowiedzieć:" Jakby dobrych lub bardzo dobrych informacji było mało, swoje w ostatnim czasie dołożyła także agencja Moody’s, która podwyższyła w raporcie z 27 marca szacunek PKB Polski na 2018 r. do 4,3 proc. z 3,5 proc. (ostatnie prognozy z września). Mało tego, szacunki dla deficytu sektora finansów publicznych i długu publicznego zostały zrewidowane w dół do 1,8 proc. PKB i 51,6 proc PKB"
"Na sam koniec, choć dobrych wiadomości można by wymieniać jeszcze sporo, przytoczyć trzeba informacje odnośnie do wskaźnika bezrobocia. W tym przypadku oczy przecierają praktycznie wszyscy, bo podawane w ostatnim czasie przez GUS dane, robią naprawdę wrażenie:Stopa bezrobocia rejestrowanego w lutym 2018 r. spadła do 6,8%. Ostatnim momentem, w którym bezrobocie miało dwucyfrową wartość, był 1 marca 2016 roku. Począwszy od tego czasu wskaźnik spada w bardzo szybkim tempie, będąc od września minionego roku cały czas poniżej 7 procent. Polacy raczej nie mają problemu ze znalezieniem pracy, z podobną sytuacją mamy zresztą do czynienia w wielu innych krajach europejskiej wspólnoty.
Na samym końcu wspomnieć należy o całkiem niezłej kondycji państwowej kasy, oczywiście w porównaniu z latami poprzednimi. Według danych podanych przez resort finansów, dochody budżetu w styczniu i lutym wyniosły 62 mld zł, a wydatki 57,56 mld zł. Oznacza to, że nadwyżka wyniosła ok. 4,46 mld zł.
Mimo że niższe niż rok wcześniej były wpływy z tytułu podatku VAT (31,6 mld w styczniu i lutym 2018 i 33,5 mld w roku 2017), to nie podlega dyskusji, że system został w ostatnim czasie znacząco uszczelniony, co jest zasługą obecnie panującej ekipy rządzącej i przede wszystkim kiedyś ministra, a dziś premiera Morawieckiego".
I o czym ty piszesz człowieku?

~Malwa

Twierdzisz lontowie że pieniądze są na socjal bo się wzięli za wyluszaczy baru? To ja się pytam dlaczego wszystko drożeje a dziura budżetowa coraz wieksza? Czy to nie sam Morawiecki w Bydgoszczy powiedział w przypływie szczerości, myśląc że jest tylko wśród swojskie że 500+ jest na kredyt?

~mimoza

Ale dlaczego nie strajkują jak pielęgniarki? Powinni odejść przynajmniej od alkomatów to by się poniedziałkowi kierowcy ucieszyli. Skoro wszyscy przyklaskują niedoli chorych którym nikt nie pomaga w tej chwili to dlaczego nie przyklasnąć tym co pod wpływem siadają za kółko? Efekt działań taki sam by był...tu trup i tu.

~lontowie

Batory.Problem nie polega na ilości chętnych, tylko ilości chętnych z właściwymi predyspozycjami intelektualnymi,psychicznymi i fizycznymi. Jesli nie chcemy ogladać powtórek z interwencji we Wrocławiu i na komisariacie ws. Stachowiaka i innych tego typu, jeśli mamy skutecznie dbać o interesy państwa i przysłowiowego Kowalskiego to za przeproszeniem.... właściwych ludzi za 2500zl/ miesiac przez pierwsze ok.10 lata służby i przez kolejne 25 lat za ok 1 tys. zł więcej -w tych czasach i realiach nie znajdziemy.

~łontowie

Jan czy do twojej swiadomości docieraja argumenty o których od pewnego czasu staraja sie przebic z informacja policyjni związkowcy?
1,Czy ty uważasz,że to normalne że pracownik Lidla czy Biedronki zarabia więcej niż poczatkujący policjant pracujący na 3 zmiany, w swiatek, piatek i niedzielę 365 dni w roku? Czy uważasz .że to normlne ze kandydatow do policji szuka się w pośredniakach pracy? Jacy ludzie beda w przyszłosci tworzyli tą formację skoro chętnych szuka sie w PUP-ach. Jak widać twoja teoria powołania nie sprawdza się. Radzę porozmawiaj z policjantami i zapytaj ilu z nich pracuje dla idei czy etosu.Zapewniam cie,że garstka.
3, Fakty są takie i przyjmij to do wiadomości,że w policji jest ponad 6 tys wakatów a w przyszlym roku będzie ich jeszcze znacząco więcej bo mnóstwo ludzi odchodzi z firmy ( czekają tylko na zapowiadana ostatnia podwyżke 300zl z programu modernizacyjnego bo od ostatniego uposażzenia naliczane są procentowo emerytury. Nie używaj wiec w swojej argumentacji pojeć o powołaniu czy też jakimś etosie o któorym ostanio moówi minister Zieliński. Z powołania to można zostać co najwyżej księdzem. Z powołania można miec też jeśli chodzi o policję mało inteligentnych policjantów jeśli to będzie brnąc w tym kierunku( mnostwo takich odpada w kwalifikacjach) W częsci dot zródel finansowania programów socjalnych jest dokładnie odwrotnie niż piszesz. Byly olbrzymie wyludzenia VAT i przekręty gospodarcze toi nie bylo programow socjalnych 500 plus i in ( cokolwiek o nich sądzisz) Niebawem powstanie komisja śledcza to ci sie otworzą oczy jaka to była skala nadużyć. Ograniczono wyłudzenia - sa tez pieniadze na programy socjalne. To są fakty. Te programy skadś sie wzięły i nie wymyślily ich politycy poprzedniej koalicji Po-PSL. I na koniec... Nie ma tygodnia aby na pasku którejkolwiek ze stacji Tv ( w tym nawet TVN 24)nie pojawila sie informacja o zatrzymaniach ludzi wyludzająca VAT, wprowadzających do obrotu znaczne ilośći....itd, itd. itd. Zapamiętaj. Rozpracowań i zatrzymań takich osób nie dokonuja absolwenci ZSZ zatrudnieni na specjalnych strefach ekonomicznych czy innych tego typu ( z calym szacunkiem dla nich i ich cięzkiej pracy ) ale specjaliści,b. często ludzie z wyższym wyksztalceniem ( jeśli cokolwiek dla niektórych w tych czasach to znaczy)z wąska specjalizacją i naprawdę nie są to ludzie bujający w obłokach, pracujący z powolania czy z etosu jak to się chce sprzedać spoleczeństwu. Sa to normalni ludzie. mający swoje rodziny, chcący normalnie żyć.
Rynek pracy się mienił, zmieniły się też oczekiwania. Dzisiaj mamy rynek pracownika i o specjalistow firmy na rynku zabiegają. Jeśli policja nie bedzie konkurencyjna utraci tych ludzi.Uwierz mi jeśli się nic nie zmieni, nie będziesz musiał tych dobrych funkcjonariuszy nakłaniać do tego aby się zwolnili. Większość z nich (najbardziej doświadczonych i najlepszych)ma już niezbędną wyslugę lat aby uzyskać świadczenia emerytalne i przejdą na te świadczenia. Ekonomicznie im się nie będzie opłacalo pozostać gdyż spokojnie znajda sobie nowa pracę i będa miec dodatkowe nowe żródła dochodu. Ten proces się już zaczął a z początkiem przyszlego roku dynamicznie przyspieszy. A co zrobić aby na ich miejsca pozyskać nowych. Odpowiedz sobie sam...... Tylko gdzie szukać tych powołań jak tyle jest wakatowumiechumiechumiech

~Jan

taaak ~edekodkredek tylko święci urzędnicy z odzyskanego vatu utrzymują Polskę.... a argument "bo Morawiecki tak powiedział..." jest święty...
To ciekawe jak wcześniej kraj istniał jak VAt uciekał... hmmm czyżby cud? co na to Morawiecki?

~Jan

widzę, że odezwali się pracownicy służb i państwówki... no cóż możemy się po licytować.
~lola - po pierwsze ja nikogo nie obrażam więc nie życzę uwag odnośnie mojego wzroku... po drugie - zawsze m i się wydawało że do służby zdrowia, policji, szkolnictwa idzie się z tzw powołania - czy takie coś nie istnieje ? a nie dla pieniędzy.
Korzystam ze służby zdrowia państwowej i niestety policji i powiem tak - jak bym ja ich tak traktował jak oni mnie to by z wielkim fochem wyszli. A wystarczyła zwykła życzliwość.
Nikt ich na siłe do państwówki nie wysyła - wiedzą jakie realia ale każdy właśnie liczy że jak za dawnych czasów przywileje etc.
Dlaczego nie domagają się sensownego podziału pracy i obowiązków tylko kasy? CO taka pięlęgniarka czy policjant jak dostanie kilka stówek więcej to nagle będzie miał ochotę i czas? guzik prawda
A państwo kasy nie naprodukuje - żeby mieć na jakiekolwiek podwyżki to musi skądś te pieniądze znaleźć inaczej zabrać innym lub dowalić nowe podatki. to że państwo kase międy swoich dzieli to inny temat.
I arument bo to służby cięzko pracują i im się należy to był dobry za komuny - ja tez musze jeść i też mam dzieci to co mam im zabrać?

~łon to wie - jaka chłopie zawiść? argument z przedszkola- idż policz ile kasy do budżetu wpływa z uszczelnienia VAT a ile od przedsiębiorców? to wtedy pogadamy kto państwo utrzymuje.
najlepiej siedzieć 8h na stołku, czy się stoi czy się leży a później krzyczeć mało mi - każdy by tak chciał

Dopóki nie zaczniemy sie wszystcy nawzajem szanować to gów-- z tego będzie bo co powiesz kobiecie na kasie - ja jestem policjant/pielęgniarka/nauczycielka ja jestem kims mi się należy a ty tylko bułki dajesz ty tyraj za najniższą....

~Batory

Ja was rozumiem i też myślę że powinniście być godnie opłacani. Zwłaszcza że rząd rozdaje pieniądze bez żadnej logiki na przykład facetów w sukienkach którym się pracować nie chce a podatki ich nie dotyczą lub na 500+ ludzi którym udało dobrze się urodzić.

Nie rozumiem jednak tekstów o narażaniu życia. Tak naprawdę ryzykuje was mały procent. Ryzyko to na co dzień podejmuje choćby pracownik budowlany na rusztowaniu albo operator maszyny, kierowca zawodowy i td.
Nie jest uczciwy też system zabezpieczeń socjalnych które macie i o które sobie rościcie. Praca wasza jest też wyjątkowo stabilna. Powinna być dla was płatna dobra kwota bez dodatkowych grantów których inne zawody są pozbawione. Po to aby system był miarodajny.

Puki co, chętnych na wasze miejsce nie brakuje. Takie są niestety realia w naszym kraju "raju".

Życzę wam dobrze. Co sobie wywalczycie to wasze. Pisowcom się nagrody po prostu należą więc dlaczego dla was miało by zabraknąć? Pozdrawiam!

~edekodkredek

Heeej Jaaaaaan ? Obudż się umiechumiechumiech "Wicepremier Morawiecki oraz m.in. szef KAS Marian Banaś wzięli w poniedziałek udział w konferencji prasowej "Skuteczność służb MF kluczem do redukcji luki VAT", na terenie przejścia granicznego Świecko-Frankfurt. Nawiązując do danych o wykonaniu budżetu za siedem miesięcy 2017 roku oraz o założeniach budżetu na 2018 rok wicepremier podkreślał, że "nie byłoby możliwe przedstawienie tak dobrych wiadomości, gdyby nie praca służb celno-skarbowych".
Morawiecki informował, że tylko od kwietnia roku 2017 skontrolowano 125 tys. cystern i "udaremnionych zostało ok. 2 tys. (przypadków - PAP) przemytu paliwa, ok. 50 tys. różnego rodzaju transportów z przemytem papierosów i blisko 2 tys. transportów z przemytem alkoholu". "To przykład danych liczbowych, dzięki którym mamy takie sukcesy w budżecie, w ściągalności podatków, uszczelnieniu całej granicy" JAAAAAAAAAN. TEGO nie zrobiłeś ani ty ani chłopaki pracujacy na strefie u Niemca lub w innym miejscu któorym nie pozwala strajkować księgowa lub sekretarka. To zrobili ludzie z budżetówki. Dociera, bo jaśniej się nie da?

~łon to wie

Jan. I vice versa . Cytuję:" JAK NIE PASUJE TO ZMIEŃ PRACĘ!!!" Przekwalifikuj się, wyjedż, zdobądż wykształcenie. Napisz ile z tych twoich podatków utrzymywanych jest etatów w służbach. Ja Ci wtedy napiszę ile dzięki działaniom służb pozostaje niewyłudzonych pieniędzy z VAT czy innych przekrętów gospodarczych i odzyskanych nielegalnie zdobytych innych składników mienia dzięki którym są finansowane m.in. takie programy jak pincet plus, 300 plus i inne.
Z przyjemnością policytujemy się wówczas a póki co to uważam,że przemawia przez ciebie zwykła zawiść. A tak w ogóle w policji jest ponad 6 tysięcy wakatów. W przyszłym roku szykuje się rekorodową liczba odejść z uwagi na kiepskie pensje. Już teraz składaj papiery aby się przyjąć. Od kilku lat nie ma już bariery wiekowej a w ostatnim czasie wymagania psychologiczne, intelektualne i fizyczne też mocno obniżyli. Co za problem?

~psia kość

Znalazły się pieniądze na przykład dla funkcjonariuszy Służby Ochrony Państwa. Ludzie którzy pilnują posłów, czyli straż marszałkowska, zarabiają lepiej od policjanta, który codziennie wychodzi na ulice i nie wie naprawdę, co go tam spotka. My jednak naprawdę służymy z narażeniem życia i zdrowia – zaznaczył przewodniczący Zarządu Głównego NSZZ Policjantów Rafał Jankowski

– Staramy się traktować jednakowo wszystkie nasze służby w rodzinie służb MSWiA, ale bywa tak, że w danym czasie trzeba, tak jak w rodzinie, kogoś bardziej wesprzeć, kto bardziej tego potrzebuje. W ostatnim czasie, taką służbą, która potrzebuje większego wsparcia, jest Służba Ochrony Państwa -tłumaczy wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Jarosław Zieliński.

~lola

"Jan" otwórz człowieku szerzej oczy żebyś mógł więcej zobaczyć. Czy słońce cię razi, że patrzysz z ich przymrużeniem? Widocznie jeszcze nie dotknęło ciebie żadne niespodziewane zdarzenie, że nie musisz korzystać z pomocy właśnie tych państwowych służb! Utrzymanie wymienionych zawodów to zadanie własne państwa. To państwo przyjęło na siebie ciężar utrzymywania służb by tobie , mnie i innym zabezpieczyć niezbędną pomoc! Odrębną sprawą jest ustalanie wynagrodzeń na świadczone usługi. Tu także jest rola państwa. Gdy mechanizm wynagrodzeniowy się opóźnia albo został zapomniany jak w przypadku policji to słusznie poszkodowani robią, że okazują swoje niezadowolenie. Usprawiedliwia ich to, że to samo państwo stosuje swoje metody 'nagradzania" czyli rozdawnictwa kasy na różne cele.Kasy jest pod dostatkiem jak widzimy. Nie jest uprawnione porównywanie pracy ze służbą, oraz podmiotu prywatnego pracodawcy z państwowym chociaż ten ostatni ma narzędzia by poskromić tego pierwszego by przestrzegał prawa pracy. Za pracownikiem państwowym stoją także ZZ. W twoim wynurzeniu jest rada dla protestujących by szukali szczęścia w prowadzeniu własnej działalności gospodarczej, dlaczego ty tego nie uczynisz tylko znosisz upokorzenia pracodawcy?

~Jan

Dlaczego wszyscy na utrzymaniu państwa policjanci, pielęgniarki, nauczyciele, urzędnicy, lekarze... wiecznie się domagają podwyżek??!! jak nie pasuje wynagrodzenie to zmień pracę!! tak mi powiedział mój pracodawca prywaciarz. A te święte krowy z naszych podatków tylko doją podwyżki!! a czy interesuje ich że w innych zawodach nie państwowych ludzie tak nie mają i nie mogą sobie pójść strajkować bo taka księgowa czy kasjerkę od razu z pracy by wyp... za takie wymagania???? MACIE SUMIENIE?? JAK NIE PASUJE TO ZMIEŃ PRACĘ!!!
proponuje założyć własna działalność i zobaczyć jak to różowo oddawać połowę podatków żeby takim na państwowych posadkach wystarczało na pieprzone podwyżki!!! i na 500+

~kajak

Powiem slangiem zasłyszanym(oczywiście podniesionym głosem!!!) "im się to należało już dawno, za ich ciężką pracę"! Spróbujcie ten zwrot włożyć w usta posła ze Stalowej Woli Rafała Webera. On teraz jest prawą ręką marszałka(zasiada po jego lewej ręce!), tego od deratyzacji i innych zabiegów chemicznych! Niech coś wreszcie pożytecznego uczyni bo czas leci nieubłaganie. Skoro zabrał kasę w noc grudniową(2016) jednym funkcjonariuszom to teraz może dać drugą ręką Wam. Macie dobrego orędownika spraw ważnych.

~aliści

Najłatwiej jest wyegzekwować swoje prawa... policjantom. Wystarczy, że przestaną "dbać" o polityków, zabezpieczać pseudo miesięcznice, przestaną się wygłupiać z... legitymowaniem bogu ducha winnych obywateli, karać za wykroczenia przyczyniając się tym samym do utraty autorytetu po prostu będą tylko sobą w służbie obywateli. Wszyscy ci ważni politycy chwalipięty zrozumieją, że nie mają za plecami armii Aniołów Stróżów i być może staną się normalniejsi. Oni są bohaterami tylko dlatego, że ich wygłupów pilnują tysiące mundurowych i cywilnych policjantów. Za to oni śmieją się im w głos i ustami ich zwierzchnika Zielińskiego wmawiają, że najpierw dostają podwyżki ci bardziej potrzebni. Skoro jest tak to niech ich chronią... firmy ochroniarskie a nie policja!

~allo

taka prawda - Pisz w punktach zusadnieniem i z faktami w kiedy kto gdzie

~ZYZY

Protest służb mundurowych rozszerzy się o funkcjonariuszy Straży Granicznej, Służby Więziennej, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Celno-Skarbowej – poinformował w środę przewodniczący Federacji Związków Zawodowych Służb Mundurowych Marcin Kolasa.

Decyzję o rozpoczęciu ogólnopolskiej akcji protestacyjnej podjęła Rada Federacji Związków Zawodowych Służb Mundurowych na swoim środowym (11 lipca) posiedzeniu zdecydowała o proteście który rozpocznie się 16 lipca i obejmie wszystkie służby reprezentowane przez Federację Związków Zawodowych Służb Mundurowych, a więc oprócz Policji również Służbę Więzienną, Straż Graniczną, Państwową Straż Pożarną i Służbę Celno-Skarbową.
Decyzja ta jest podyktowana brakiem podpisania porozumienia z ministrem spraw wewnętrznych i administracji, porozumienia, które gwarantuje realizację żądań skierowanych przez Federację do pana ministra 12 marca 2018 roku – powiedział przewodniczący FZZSM Marcin Kolasa.I CO KRZYKACZE!!!!!!!!!!!!! TERAZ TEŻ BĘDZIECIE PISAĆ ZE ZA DUŻO JEST W TYM KRAJU STRAŻAKÓW, STRAZNIKÓW WIEZIENNYCH CZY PRACOWNIKOW ADMINISTRACJI CELNO-SKARBOWEJ KTÓRA W DUŻEJ MIERZE ZŁODZIEJOM W BIAŁYCH KOŁNIERZYKACH WYDZIERA SETKI MILONÓW ZAGRABIONYCH Z WYŁUDZEŃ VAT I IN PRZEKRĘTÓW GOSPODARCZYCH DZIEKI KTÓRYM M.IN WASZE DZIECI MAJĄ PINCET PLUS I INNE??

~Kongo

Wiesz sygnalista, ale dostaniesz tą informację na tablicach o myśli przewodniej: "jakby mogła wyglądać armia". Więc nie wiem o co ta ekscytacja.
Najważniejsze że stalufka oczyma dotacie

~taka prawda

Mitoman Macierewicz rozwalił armię jak PIS praworządność.

~SYGNALISTA

Ciekawe kto następny zastrajkuje. Ale w TVPiS same sukcesy. Raport NATO pokazuje, że Polska zaliczyła największy spadek. Polska wydaje pieniądze, ale nie na modernizację. modernizuje się kupione od Niemców Leopardy 2A4 i... kontynuuje wszelkie możliwe przetargi bez wizji ich zakończenia, a z nadwyżek niewykorzystanego budżetu na modernizację rząd interwencyjnie skupuje węgiel lub wypłaca zaliczki na przyszłe zamówienia. I nie jest to jedynie domena PiS.
No i tak to właśnie obecnie wygląda . Przy kontynuacji tego typu polityki już bardzo niedługo nasi marynarze będą pływać tylko na nawodnych łodziach wiosłowych , nasi piloci będą latać na bojowych drzwiach od stodoły , a nasze wojska lądowe będą się przemieszczać na opancerzonych rowerach i hulajnogach . No , ale będziemy mieli chyba największą w Europie partyzantkę , czyli Wojska Obrony Terytorialnej , które teraz ćwiczą zawzięcie strzelając pod naszymi oknami . No i będziemy teraz latami słyszeć , ile to już niedługo zakupimy śmigłowców , ile rakiet i systemów obrony przeciwrakietowej i przeciwlotniczej , ile podwodnych lotniskowców i ile to wybudujemy polskich fabryk zbrojeniowych , które będą produkować najnowocześniejsze czołgi , samobieżne działa i haubice , a nasze stocznie zwodują polskiej konstrukcji najnowocześniejsze na świecie okręty podwodne i nawodne . Ojej , co to nie będzie . Aż dostaję gęsiej skórki na myśl o tym . Ze strachu !!!

~oby2

CYTAT

To dla mnie możecie tak sobie cały czas protestować. Za pisu działacie jak poborcy podatkowi, ochroniarze prywatnej cyklicznej imprezki, rozsypywacze konfetti, grupa teatralna ze skrzydelkami i zbieracze żuli z chodnikow. Mało w tym wszystkim profesjonalnych stróżów porządku i prawa.

Niestety ta służba straciła zaufanie społeczne przez swoje działania. W większości to uczciwi ludzie ale jak się wejdzie między wrony trzeba krakać jak one. Nawet tych policjantów z powołania potrafią zniszczyć statystyki. Faktycznie w obecnej chwili zostali sprowadzeni do roli poborców podatkowych i ochroniarzy imprez kasty rządzącej. Ich postępowanie momentami zbliża się do sławetnej milicji obywatelskiej rozganiającej demonstrantów. Brak tu godności i honoru jest za to rozkaz.Myślę że nie tak wyobrażali sobie służbę społeczeństwu.

~afa

Niech strajkują peły luz można bedzie chlać jeżdzić Hulaj dusza piekła ni ma

~usia

Jak im tak żle niech zmienią zawód . Miałam z nimi do czynienia nie moją była wina , ale trafiłam na kierowcę znajomego policjanta . Chyba wiadomo co było dalej dlatego nie mam szacunku dla nich .Wina ewidentna po stronie tego kierowcy miałam świadków ,ale to też nie pomogło .

~Pawełek

To dla mnie możecie tak sobie cały czas protestować. Za pisu działacie jak poborcy podatkowi, ochroniarze prywatnej cyklicznej imprezki, rozsypywacze konfetti, grupa teatralna ze skrzydelkami i zbieracze żuli z chodnikow. Mało w tym wszystkim profesjonalnych stróżów porządku i prawa.

~sssssssssssss

W 2016 r. z tytułu mandatów i kar pieniężnych do budżetu wpłynęlo ok. 680 mln zł. (ok. 56 mln/miesiecznie). Niech tylko przez 1 kwartał wplywy będą o polowe mniejsze w Warszawce ministry zaczną przed wyborami , na gorącej jesieni du....mi trząść. Zaraz zaczną protestować inne grupy budżetowe, opozycja i ja się pytam.Kto im ten caly ten bajzel w tym kraju będzie pilnował? He, he a może wojsko Antosiowe wyślą na ulicę?

~radko

Prawda jest taka:Cała sfera budżetowa w tym kraju to jest jedno wielkie dno jeżeli chodzi o pensje z wyjątkiem bardzo wąskiej grupy zawodowej sędziów, prokuratorów ( ich zarobki na szczeblu rejonu to coś ok. 7,5 tysi zl, w okręgach więcej a w regionach najwięcej), lekarzy ale z dyżurami szpitalnymi ( za każdy 24 godzinny dyżur coś ok,2 TYSI) no i może naukowców na uczelniach. Osobiście znam pracowników administracji państwowej którzy pracują kilkadziesiąt lat a na fiszce ciągle widzą minimalne wynagrodzenie. A przecież to jest tylko ułamek. Ta banka kiedyś musi pęknąć i pomału pęka a kulminacją będzie przyszły, wyborczy rok.

~iks

To niech przychodzą.W całej Polsce jest 6 tysi wakatów, Zastanawiam sie tylko co oni ( ci pracujący na budowach. w brudzie . gorącu, zapyleniu itd.) by w tej policji robili? Wiem. Na pewno Ci ludzie doszli by do mistrzostwa w swoim fachu i rozpracowywali by zorganizowane grupy przestępcze zajmujące sie międzynarodowa przestepczościa narkotykowa, handlem ludżmi, przestępczością gospodarczą itd.itd, i zabezpieczali by setki milionów środków pochodzacych z przestępstw (w tym wyłudzeń VAT) dzięki czemu m.in. są pieniądze na pincet plus itd. A tak na poważnie. Żal mi ciebie człowieku, jeśli twój obraz policji ukształtował opowiedziany przez kolegów ( pewnie wiecznie stojących pod klatką ) radiowóz jadący na sygnale do twojego autka.P.S.Zapomnialeś dodać tylko, czy zdążyli dojechać na miejsce jadąc na tym sygnaleumiech

~Jakub Szela

Niedawno nieopatrznie zostawiłem samochód na zakazie postoju, moja wina. Ale koledzy mówili mi, że policja jechała do mnie NA SYGNALE!!! BRAWO!!! Cóż za godna podziwu postawa i poświęcenie w walce z "przestępstwem" jakiego się dopuściłem.
Nie szkoda mi was!!!
Pewnie wielu cywili pracujących na odlewniach, budowach, w brudzie, gorącu, zapyleniu, stresie, zagrożeniu zdrowia i życia, w weekendy i nocki, za takie same 2500zł jak wy, chętnie by się z wami zamieniło.

~iks

Login. Do roboty to są konie i traktory "mędrcu". A tak przy okazji: przestan pier.....ić i weż się wreszcie sam do tej roboty o ktorej piszeszumiech