Stalowowolskie pielęgniarki też chorują. Zamykane są oddziały w szpitalu!
Opublikowano: 10  Lipca  2018

Sytuacja w podkarpackich szpitalach normuje się. Do pracy po chorobie powracają pielęgniarki z Tarnobrzega i Rzeszowa. Za to chorują stalowowolskie siostry.

Według danych Urzędu Wojewódzkiego w poniedziałek do pracy w Powiatowym Szpitalu Specjalistycznym w Stalowej Woli nie przyszło 37 pielęgniarek i położnych, a dziś już 61. W Mielcu na zwolnieniu jest 145 osób (więcej niż w piątek o 6). W Tarnobrzegu jeszcze w piątek chorowało 217 pielęgniarek i położnych, w poniedziałek już „tylko” 94.

Dziś mają odbyć się w Rzeszowie dwie nadzwyczajne sesje Sejmiku. Samorząd musi powziąć jakieś kroki mające na celu stabilizację sytuacji w służbie zdrowia.

Akcja trwa już od kilku dni. Wiele szpitali pracuje w systemie ostrego dyżuru. Oznacza to, że zmuszone były wstrzymać planowane zabiegi i przekładać terminy operacji. Wypisywani są też pacjenci, których rekonwalescencja może przebiegać w domu. Sytuacja wciąż jest trudna.

We wtorek na stronie szpitala ukazało się oświadczenie dyrektora:

OŚWIADCZENIE

W dniu 09.07.2018r. w Powiatowym Szpitalu Specjalistycznym zaistniała następująca sytuacja: 37 pielęgniarek nie zgłosiło się do pracy z powodu zwolnień lekarskich.

W związku z przypuszczeniami, że zwolnienia lekarskie mogą mieć związek z roszczeniami finansowymi pielęgniarek Dyrekcja podjęła decyzję o ograniczeniu przyjęć do Szpitala przyjmując tylko przypadki ratujące życie.

W dniu dzisiejszym (tj. 10.07.2018r.) wzrosła liczba pielęgniarek przebywających na zwolnieniach – do 61.

Nadal wstrzymane są przyjęcia pacjentów do Szpitala , są trudności z zabezpieczeniem obsady dyżurów w porze nocnej.

Najwięcej zwolnień lekarskich dostarczyły pielęgniarki z:

Oddziału Anestezjologii I Intensywnej Terapii - w ślad za tym Oddział został zamknięty,

Bloku Operacyjnego – praca w trybie ostrym.

Brakujące obsady pielęgniarek zabezpieczają Pielęgniarki Oddziałowe.

Pismem z dnia 29.06.2018r. Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych złożył szereg postulatów niemożliwych do spełnienia, m.in. podwyżka wynagrodzenia zasadniczego pielęgniarek i położnych o kwotę nie mniejszą niż 1 800, 00 PLN od dnia 01.07.2018r.

Rozmowy Dyrekcji Szpitala z Przedstawicielami Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych przewidziane są na dzień 12.07.2018r.

O zmianie sytuacji będziemy Państwa informować na bieżąco

Edward Surmacz

 


Komentarze
« 1 2 3 4

Strona: 4/4 Wyświetlaj po:

~123rt
a jak tam maliny jada juz na ukraine ??poczytajcie w necie co nasza władza robi
Dodano: 10  Lipca  2018  13:16:46
~marek
policja protestuje słóżba zdrowia protestuje a władza mysli o nowych opłatach i daniach
mi najbardziej sie podoba ta zwizana z PPK( emerytura)
srednio z pensji netto zabiora nam wam jakies 60 do 100 zł na stare lata
czyli na wypłate na reke mniej o ta kwote
pielegniarki jak najbardziej wam sie wam naleza podwyzki za wasza ciezka prace dzien i noc
Dodano: 10  Lipca  2018  13:16:39
~123rt
co sie dziwic pielegniarka to tez sa matki zony maja dzieci domy na utrzymaniu tez robia zakupy i widza jak wszytko drozeje z dnia na dzien wiec chca zarabiac wiecej by przyjamniej utrzymac swój poziom zycia
inna kwestia jest w jaki sposób to robia a ten z chorobowym to nie zabardzo udany
oby na tym nie straciły
Dodano: 10  Lipca  2018  12:56:01
~60latPRL
czeka nas radykalne podnoszenie opłat i podatków
( opłata emisyjna , nowa składka na nasz emeryture- pobierana z pensju - mniej na reke, opłaty na rachunku z prad , cos kombinuja z podatkiem od cukru , opłata jakosciowa - 4 zł przy przegladie samochodopwym
a o ilu jeszcze nie wiemy
mniej na reke wiecej wydatków
jak ktos jeszcze chce głosowac na pis to niech sie lepiej dobrze zastanowi
kiedys Po podnosiło podatki teraz robi to samo pis ani na jednych ani na drugich nie mozna głosowac
Dodano: 10  Lipca  2018  12:53:18
~kontroler
Wiele osób pracuje na zmiany i tez nie ma czasu zjeść lub je w biegu i pracuje ciężko za znacznie mniejsze pieniądze. Taki zawód sobie panie wybrały , od zawsze wiadomo ze praca pielęgniarki jest w systemie zmianowym. Dajcie podwyżki paniom salowym, ratowników, sanitariuszom oni także bardzo ciężko pracują, zostaly przy łóżu pacjenta chyba, zasługują na podwyżki. Paniom wyłudzającym uposażenie za L4 obniżyć pensje lub zwolnić. Niech mają wolna drogę do upragnionej pracy za granicą. Widziałem jak opiekują się pacjentem, jak traktują ludzi , zero empatii dla chorego czlowieka chorym w szpitalu to opiekuje się rodzina i taka jest prawda Czyli zasada wzajemności, zero poparcia dla podwyżek i tak za dużo zarabiacie! !!! Nie pasuje do TESCO i większych niedziel wolnych i święta. Nabór ciągle otwarty. Z taką krzepa fizyczna jak wasza do dźwigania kartonów jak znalazl i jeszcze tytuł mgr. pomoże szybciej ogarniecie obsługę kasy.
Dodano: 10  Lipca  2018  12:40:44
~pacjent
do obserwatora i kropki

Nikt nikogo nie zmusza aby pracował jako pielęgniarka. Ja juz dobrych parę lat oplacam skladki za leczenie. Chciałbymk byc za to traktowany zawsze jak Pan Pacjent tak jak sa traktowani pacjenci w sanusie u pana Goli.Płacę wiec chcialbym wymagać. mnie nie interesuje ile kto zarabia.Albo ktos ma powolanie albo nie.Jezeli praca mi nie pasuje to sioe zwalniam i szukam lepiej płatnej i nie narzekam.Wie juz nie polemizuje.
Dodano: 10  Lipca  2018  12:38:52
~60latPRL
123rt
pieniadze sa ale nie dla tych co potrzeba
niewiem czy akurat ta forma protestu jest dobra dla samych pielegniarek ale w sumie to ich zarobki sa nedzne
wystarczy popatrzec na zarobki polityków( z kazdej partii)
a zarobki ludzi którzy naparwde odpowiadaja za zycie i zdrowie ludzi
Dodano: 10  Lipca  2018  12:27:54
~ironex44
wszytko w sklepach drozeje w oczach to i nie dziwne ze ludzie chca wiecej zarabiac
opłaty podatki i inne obciazenia rosna co chwila wprowadzaja nowe albo cchca wprowadzic no to i trzeba miec na to

widac ze jest straszna inflacja ze wszytko drozeje nawet po tych przetargach w miescie jakie daja ceny za swoje usługi
niekiedy 100% wiecej
a to dopiero poczatek inflacji
dla mnie pis robi to samo co po dla mnie nie zadnej róznicy
Dodano: 10  Lipca  2018  12:24:13
~qwer
Każde zwolnienie lekarskie może być sprawdzone przez ZUS a zwłaszcza kiedy istnieją podejrzenia matactwa wręcz powinny być skrupulatnie sprawdzone Jaki to problem?? Jeśli ktoś bezpodstawnie jest na zwolnieniu lekarskim i ten kto wystawił takie lewe zwolnienie PODLEGA KARZE I wtedy skoczyłyby się szantaże!!
Dodano: 10  Lipca  2018  12:20:05
~123rt
skoro maja 100 baniek na cmentarz zydowski maja pieniadze na ukrainców ( sadzonki malin ) na drogi na ukrainie itp to niech pis znadzie pieniadze na pielegniarki i leczenie
a tu ciagle jak nie opłata emisyjna ( ta od paliw) to chca zabierac z pensji pieniadze zekomo na nasze emerytury ( mniej na reke) to cos gadaja o podatku od cukru to jakas oplata dolicznaa do rachunku za prad
my bedziemy płacic coraz wieksze podatki a oni beda rozdzwac innym
Dodano: 10  Lipca  2018  12:19:04
~Grześ
Do zaka.
Ludzie mają dość z każdym rokiem jest coraz gorzej a na fali protestów ludzie uwierzyli że mogą coś uzyskać. Gdy PIS znalazł pieniądze na 500 plus ludzie pracujący poczuli się oszukani. Pielęgniarki ciągle słyszą, że w Polsce nie ma pieniędzy na ich podwyżki, a jak chce zarabiać więcej to niech idą do Kaufland. A tu proszę kilkanaście miliardów udało się znaleźć.
To nie tak że PO sponsoruje te protesty. Ale chwała politycznemu TVNowi bo gdyby nie on nie był przeciwko PIS to by w życiu nie pomógł młodym lekarzom, pielęgniarkom. Im chodzi o odsunięcie pisu. Nam o powrót do normalności.
Dodano: 10  Lipca  2018  12:10:16
~Grześ
Do zaka.
Ludzie mają dość z każdym rokiem jest coraz gorzej a na fali protestów ludzie uwierzyli że mogą coś uzyskać. Gdy PIS znalazł pieniądze na 500 plus ludzie pracujący poczuli się oszukani. Pielęgniarki ciągle słyszą, że w Polsce nie ma pieniędzy na ich podwyżki, a jak chce zarabiać więcej to niech idą do Kaufland. A tu proszę kilkanaście miliardów udało się znaleźć.
To nie tak że PO sponsoruje te protesty. Ale chwała politycznemu TVNowi bo gdyby nie on nie był przeciwko PIS to by w życiu nie pomógł młodym lekarzom, pielęgniarkom. Im chodzi o odsunięcie pisu. Nam o powrót do normalności.
Dodano: 10  Lipca  2018  12:10:04
~Pipi
Ona - widac ze ćwoku nie bylas w szpitalu, w wielu szpitalach sie mowi "siostro" niedouczona laluniu

a co do "wystarczy dać" to się łatwo mowi,, a skąd dac jak szpitale ledwo przędą? w całej Polsce nie ma godnych płac. Niedawno chcieli ratownicy medyczni, lekarzy jak na lekarstwo specjalistow trzeba im przeplacac zeby w ogole chcieli pracowac, pielegniarki, ktore tez chruja nieziemsko tez chca pieniedzy, a pieniedzy samorzady na to wszystko nie dostaja.. latwo sie mowi dajcie im nalezy sie im, ale tez nalezy sie wszystkim
Dodano: 10  Lipca  2018  12:03:54
~Grześ
Całym sercem z pielegniarkami! Zarobki powinny byc wieksze niz w biedronce.
Do siostra. Nieuczciwie jest pokazywać w ten sposób zarobki brutto najlepiej zarabiajacych lekarzy za wyrobienie 250-300 godzin pracy z zarobkami za 150 godzin pielęgniarki netto. A przecież też jak ktoś chce dorabia na kontraktach. A ile zarabiają oddziałowe?? Czy to nie sprawiedliwe że lekarze, który dyzuruje i bierze na siebie odpowiedzialność za leki za rozpoznanie choroby zarabia mniej od oddzialowa ?
Dodano: 10  Lipca  2018  12:02:53
~zaka
Czy ZUS wszczął już kontrole tych "chorujących " masowo pielęgniarek i lekarzy-znajomych królika, którzy wydali zwolnienia? Czy nie powinno się ich wezwać przed "prawdziwe" komisje lekarskie, aby zweryfikowały ich stan zdrowia?

NIkt nikogo na siłę w robocie nie trzyma, nikt nie kazał im kończyć takich szkół - zawsze mogą się przekwalifikować i znaleźć pracę na kasie w Kauflandzie, czy gdzie indziej, albo na zmywaku za granicą. Zobaczą, czy tam jest lepiej. Protest Policji też ma mieć charakter "apolityczny",co? Jedna z matek protestujących w sejmie niepełnosprawnych wygadała się przed kamerami jakie te protesty są apolityczne.
Cel jest jeden - utrzymanie (wybory samorządowe tuż ,tuż) lub przywrócenie do koryta postkomuny i resortowych dzieci.
Dodano: 10  Lipca  2018  12:00:13
~benia
A wystarczy dać godne wynagrodzenie pielęgniarkom
Dodano: 10  Lipca  2018  11:34:37
Do ona
A czemu PISMAKU????
Dodano: 10  Lipca  2018  11:27:56
~niemiła
Do obserwator: a ja uważam że szczególnie na porodówkach i oddziałach ginekologicznych puelęgniarki sà zepsute do szpiku kości. Niemiłe, chamskie,zadzierające dupy wyżej swojej kupy. Pozdrawiam połoźne z Niska...krowy
Dodano: 10  Lipca  2018  11:22:24
~błagam kropo
Podważyć się pisze. Kropka
Dodano: 10  Lipca  2018  11:18:30
~jasio
oby morawiecki z rafalska zamiast podwyżki na rake nie dal /taka jak w przypadku niepełnosprawnych /im jeszcze więcej np. jakies 2500 w towarze takim jak pierszenstwo do apteki lekarza i teatru i operetki
Dodano: 10  Lipca  2018  11:15:47
~Kropka
I myślę że żadne z tych zwolnień jest nie do podwarzenia, ponieważ pielęgniarki po x latach ciężkiej pracy maja większe problemy zdrowotne niż nie jeden narzekający "biedny pacjent".

Trzymam kciuki za wszystkie pielęgniarki!!
Dodano: 10  Lipca  2018  11:03:30
~Kropka
I myślę że żadne z tych zwolnień jest nie do podwarzenia, ponieważ pielęgniarki po x latach ciężkiej pracy maja większe problemy zdrowotne niż nie jeden narzekający "biedny pacjent".

Trzymam kciuki za wszystkie pielęgniarki!!
Dodano: 10  Lipca  2018  11:03:25
~Kropka
Do pacjent.
Jeżeli będziesz potrzebował pomocy życzę aby zajely się Tobą te młode, nowe, lepsze... Tylko pomysł, dostają dyplom nie jesteś odrazu Bogiem w danej dziedzinie. Ktoś musi im pokazać jak wygląda codzienna praca na oddziale.
Trzeba było skończyć te studia co pielęgniarki, zdać te trudne egzaminy, wziąść odpowiedzialność za ludzie życie! Najlepiej mieć pretensje do obcej kobiety, bo miała nawał obowiązków, było ich dwie na 30 pacjentów, a kolega biedny 3 minuty za długo kroploweczke miał wpiętą. Żenada roku. I jeżeli uważasz że za 2 tysiące po x latach ciężkiej pracy ratowania zdrowia i życia nie można oczekiwać godnego traktowania i wynagrodzenia to jesteś poprostu głupi.
Dodano: 10  Lipca  2018  10:58:21
~Obsewawator
Do Pacjent Ciekawe jaką Ty masz pracę ,pewnie siedzisz i pierdzisz w stołek,nie znasz pracy pielęgniarki to się nie wypowiadaj.Ja popieram ich działania,wiem też ,że są przemęczone i nie mają żadnego wsparcia od władz począwszy od szpitalnych a skończywszy na wyższych. Pozdrawiam PIELĘGNIARKI!!!!!!!!!!!!!!!!
Dodano: 10  Lipca  2018  10:32:40
~Siostra
Niektórzy lekarze w tym szpitalu zarabiają kilkadziesiąt tysięcy złotych miesięcznie... to jest przyczyną wielkiego zadłużenia i bankructwa szpitala... Siostry zarabiają po 2 tyś zł najczęściej osoby po studiach a lekarzyna po 10 - 20 tyś zł. Gratuluje Panu dyrektorowi, niech Pan tak trzyma to szpital sam wykorkuje. To w tym szpitalu jeden z lekarzy zarabiał 50 tyś zł miesięcznie.
Dodano: 10  Lipca  2018  10:26:49
~aga
ona - pod patronatem truchła lenina placu czerwonego
Dodano: 10  Lipca  2018  10:23:51
~aga
ona ty lewacka zakonnico
Dodano: 10  Lipca  2018  10:20:22
~pacjent
Zawsze mozna poszukac lepszej pracy jak sie nie podoba. W to miejsce zapewne mozna przyjąc wiele lepszych.Jak sie im nie podoba droga wolna.Nie opowiadajcie ze takie one niezastąpione.Pamietam jak kolega na neurologi muisiał latac na odłaczenie kroplówki do dyzurki bo damom sie nie chciało przyjsc
Dodano: 10  Lipca  2018  10:12:47
~ona
PISMAKU NIEDOUCZONY,KTÓRY PISAŁEŚ TEN ARTYKUŁ SIOSTRY TO SĄ W ZAKONIE .W SZPITALU PRACUJĄ PIELĘGNIARKI.MAMY 21 WIEK.
Dodano: 10  Lipca  2018  09:50:59
~Nacht
Czy ZUS sprawdza zasadność wydania w/w zwolnień lekarskich ?
Dodano: 10  Lipca  2018  09:42:21
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe