Stalowowolskie pielęgniarki też chorują. Zamykane są oddziały w szpitalu!

Image

Sytuacja w podkarpackich szpitalach normuje się. Do pracy po chorobie powracają pielęgniarki z Tarnobrzega i Rzeszowa. Za to chorują stalowowolskie siostry.

Według danych Urzędu Wojewódzkiego w poniedziałek do pracy w Powiatowym Szpitalu Specjalistycznym w Stalowej Woli nie przyszło 37 pielęgniarek i położnych, a dziś już 61. W Mielcu na zwolnieniu jest 145 osób (więcej niż w piątek o 6). W Tarnobrzegu jeszcze w piątek chorowało 217 pielęgniarek i położnych, w poniedziałek już „tylko” 94.

Dziś mają odbyć się w Rzeszowie dwie nadzwyczajne sesje Sejmiku. Samorząd musi powziąć jakieś kroki mające na celu stabilizację sytuacji w służbie zdrowia.

Akcja trwa już od kilku dni. Wiele szpitali pracuje w systemie ostrego dyżuru. Oznacza to, że zmuszone były wstrzymać planowane zabiegi i przekładać terminy operacji. Wypisywani są też pacjenci, których rekonwalescencja może przebiegać w domu. Sytuacja wciąż jest trudna.

We wtorek na stronie szpitala ukazało się oświadczenie dyrektora:

OŚWIADCZENIE

W dniu 09.07.2018r. w Powiatowym Szpitalu Specjalistycznym zaistniała następująca sytuacja: 37 pielęgniarek nie zgłosiło się do pracy z powodu zwolnień lekarskich.

W związku z przypuszczeniami, że zwolnienia lekarskie mogą mieć związek z roszczeniami finansowymi pielęgniarek Dyrekcja podjęła decyzję o ograniczeniu przyjęć do Szpitala przyjmując tylko przypadki ratujące życie.

W dniu dzisiejszym (tj. 10.07.2018r.) wzrosła liczba pielęgniarek przebywających na zwolnieniach – do 61.

Nadal wstrzymane są przyjęcia pacjentów do Szpitala , są trudności z zabezpieczeniem obsady dyżurów w porze nocnej.

Najwięcej zwolnień lekarskich dostarczyły pielęgniarki z:

Oddziału Anestezjologii I Intensywnej Terapii - w ślad za tym Oddział został zamknięty,

Bloku Operacyjnego – praca w trybie ostrym.

Brakujące obsady pielęgniarek zabezpieczają Pielęgniarki Oddziałowe.

Pismem z dnia 29.06.2018r. Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych złożył szereg postulatów niemożliwych do spełnienia, m.in. podwyżka wynagrodzenia zasadniczego pielęgniarek i położnych o kwotę nie mniejszą niż 1 800, 00 PLN od dnia 01.07.2018r.

Rozmowy Dyrekcji Szpitala z Przedstawicielami Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych przewidziane są na dzień 12.07.2018r.

O zmianie sytuacji będziemy Państwa informować na bieżąco

Edward Surmacz

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Pracownik

Jak bym ja z kolegami tak się w firmie "pochorował", to mogę być pewny, że jak bym już ozdrowiał, to na moim miejscu i kolegów też siedzieliby już nowi pracownicy...

~***--a

Myślę że panie pielęgniarki już zarabiają ZA DUŻO biorąc pod uwagę jakość ich pracy. OBOJĘTNOŚĆ I ZNIECZULICA w stosunku do pacjentów!!

~eljot

Zaraz .... ktoś im chyba wystawia te zwolnienia ?!!!!!!!!!!! Jasne że nie wszystkie się naraz pochorowały więc lekarze poświadczają nieprawdę wystawiając zwolnienie.
Poza tym większość tych pań po szkole średniej i nie powinny zarabiać więcej niż osoby pracujące na stanowiskach gdzie wymagane jest wyższe. A tak się niestety dzieje.

~wacek

mają już siostry nawet lądowisko na dachu i jeszcze źle?

~Klaudia

no i co Surmacz "ekonomiczny mózgu" od dubeltówki ??? puscisz teraz na oddziały swojego pitbulla Mazurową ???

~Grill

One takie "chore" jak ja ksiądz...

~jan

... a kiedy głos w sprawie zabiorą sekretarze z Komitetu Wojewódzkiego, potocznie zwanym Zarządem Regionu ? ... gdzie wielki obrońca uciśnionych i wyzyskiwanych pan Kaczmarek ?... może jakieś lakoniczne oświadczenie, takie delikatne by pielęgniarki z was się nie śmiały a władcy ,,nowej Polski" się nie obrazili

~Siostra

Szpital nie ma pieniędzy bo musi płacić niektórym lekarzom niebotyczne pensje. Do złej sytuacji szpitali przyczyniają się w najwyższym stopniu zarobki niektórych lekarzy sięgające 20 000 zł i więcej. Swoją drogą ciekawe jak ta kasta się czuję wiedząc że drenuję do samego dna kieszeń upadającej instytucji. Może ktoś napisze jak lekarze wymuszają coraz większe wynagrodzenia w Państwowym szpitalu? Pan dyrektor jest lekarzem czy mi się zdaje?

~zero

a niewielki polskęzbaw ma opiekę czy jego pielergniarki tez na zwolnieniu?

Jacek

W Pl brakuje ponad 10 tys pielęgniarek. Z tych co pracują połowa w 3 lata przejdzie na emeryturę... Tja.pełno chętnych, 3/4 uczennic ucieka za granicę po zdanym egzaminie.

~Pracownik

Ludzie nie dajcie się podzielić. W jedności siła. Tylko tak możemy coś wywalczyć. A tego pyszałka Surmacza z całym tym towarzystwem wzajemnej adoracji na taczki i za bramę. Nie zapomnijcie załadować jaśnie łoświeconą, wszechwiedzącą Mazurową i tego jej pachołka z kontroli. A panu karierowiczowi,staroście Zarzecznemu i Sołtysowi to już na jesieni podziękujemy. To jest kpina żeby nikt nie mógł się do dyrektora dostać. Sekretarka jak zaprogramowana powtarza w kòłko "pan dyrektor dziś nie ma czasu" i tak każdego dnia. A Zarzeczny doskonale wie co się dzieje i głupa pali. Ludzie koniec tego chamstwa i ignorancji. Ten człowiek nie jest w stanie walczyć o pieniądze dla tego szpital. Coraz mniejsze kontrakty, pozbywanie się fachowej kadry lekarskiej, przyjmowanie skąpromitowanych w innych placówkach (wręcz wyrzuconych z wielkim hukiem) pseudo specjalistów. Może to jest celowe działanie żeby osłabić szpital a w siłę rośnie Goła i inne ościenne placówki niepubliczne. Ludzie nie dajcie się zwariować. To co Surmacz wypisuje na zebraniach to są zwykłe bzdury wyssane z palca. Ten człowiek nie ma pojęcia o czym mówi. Scenariusz jest wcześniej ustalany a wszyscy się zachwycają jakiego geniusz mają za dyrektora. Powtarzam jeszcze raz. To wszystko są bzdury wyssane z palca.

~Qerty

Co jest do k.. nędzy !!!! Na h.. płacę składki zdrowotne żeby nie mieć świadczenia lekarskiego ?? Nie podoba się praca to wyjazd !!! Ja zmieniam prace jak mi się nie podobają warunki albo wypłata. A lekarze którzy dali im te L4 do ukarania !!! A gdzie kontrolę ZUS ?? Zwykłego Kowalskiego już dawno by rozłożyli na łopatki za taki manewr.

~Labo

Do Ciężarna : a kto je wykona jak wszyscy idziemy na zwolnienia? Nie chciałabyś pracować z dyżurami nocnymi i świętami za 1800 zł miesięcznie.

~tytus

"panie pielęgniarki w stalowej woli zarabiają 3000 zl"
chyba za 2 mce pracy????????????
i to pracując światek,piętek i niedziela na 12stki.Niestety taka jest rzeczywistość.

~ciężarna

Ale badania płatne w Szpitalnym Labie będą wykonywane?

~stalowka

To szpital się wysypie. Pracownicy Laboratorium na dniach zaczynają strajkować,wszyscy pójdą na zwolnienia i nie będą wykonywane żadne badania.Ciocia z Rehabilitacji mówiła, że też strajkują i złożyli już pismo do Dyrektora, bo za takie pieniądze nikt nie będzie robił.

~NFS

Powinne chorować na własnych oddziałach...

~Lili

Co ja co ale są pielęgniarki powolania a wurjsza polowe bym wywalił zwłaszcza z oddziału chirurgii, nie miłe okropnie

~pani

Sekretarka na oddziale zarabia 1500 zl

~pani

Sekretarka na oddziale zarabia 1500 zl

~zez

Skąd wzięli taką kwotę ? 1800 zł podwyżki - a to dobre. A gdzie nasz ZUS ? Nie sprawdza lewych zwolnień? Może pielęgniarki nauczyć RODO, mniej plotek o pacjentach umiech

art2deco

Głodujący lekarze protestowali tylko dla siebie? Mówili że dla wszystkich.

~juka

A na co ONE są chore? Chyba na głowę.
Jak nie ma ich w pracy to co to za strajk.
A kto im dał zwolnienia lekarskie. I za ile.?!
NIE MIEŚCI MI SIĘ W GŁOWIE>
Ja mam tyle emerytury po 38 latach pracy.I też nie pracowałem lekko.
DZIWNY TEN KRAJ.!!!

~PACJENT

Byłem pacjentem wielokrotnie i uważam ze bardzo dobrze robia ,poniewaz za ich prace za malo zarabiaja Lekarze na kontraktach maja po 50-60 tysiecy i za co??????Brawo panie pielegniarki Ludzie przyzwyczaili sie ze to sa siostry.....hehe milosierdzia i maja pracowac za darmo To sa wykaszałcone panie a nie jakies siostry

~Basia

No cóż a może pora podyskutować o jakości pracy? Skoro aż 1800 podwyżki chcą?

~hart

A pozwalniac te zdziry z wielkimi kieszeniami

~pacjent1

w szpitalu w Stalowej Woli pielęgniarki zachowują się jakby pracowały za free,zero empatii i wrażliwości w podejściu do pacjenta,mamroczą jak do robota,niektórzy lekarze również tacy są
Ogólnie "służba Zdrowia" to stajnia Augiasza

szmi

~ccccccc
Możesz mi powiedzieć na którym oddziale tyle zarabiają ? ....przenioslabym się

~ApelDoPytona

PEŁZNIJ NA ŻOLIBORZ!

~Bankster

Gdzie jest ZUS ja się pytam? Lekarze co dali te zwolnienia do kontroli!
"chore" tym bardziej!