Marokańczyk zwycięzcą Stalowej Dychy

Image

Na najwyższym podium Stalowej Dychy stanął nie mieszkaniec powiatu, nie Polak, a człowiek z Maroka. Kolejny raz pada pytanie: dlaczego w Polsce nie promuje się Polaków?

Najbliżej podium, jeśli chodzi o reprezentanta Stalowe Woli, był zawodnik, który na metę przybiegł jako 19. Za to główną wygraną, 700 zł, zgarnął Abderrahim Elasri, który jeszcze 2 lata temu reprezentował Maroko w biegach, lecz w 2016 r. otrzymał dwuletnią karę za stosowanie dopingu- EPO.

Zarobkowe „objazdy” obcokrajowców „po zawodach” nie są niczym nowym. Także w Stalowej Woli już wielokrotnie „gościliśmy” Kenijczyków, Ukraińców czy Białorusinów- byłych zawodników i zawodowych sportowców. Niektórzy trenerzy wprost sprowadzają takie osoby do Polski i jeżdżą z nimi po całym kraju czerpiąc korzyści z wygranych. Dość wspomnieć, że wczorajszy zwycięzca ma życiówkę w półmaratonie 1:01:54 oraz na 10 km - 28:43. W niedzielę na metę przybiegł ponad minutę wcześniej niż zawodnik z Tarnobrzega Michał Wojciechowski. Dowodem na to, że Marokańczyk jedynie „zbiera” nagrody finansowe jest fakt, że po wygranym biegu 3 maja w Skarżysku Kam. Nie wszedł na „pudło” gdy dowiedział się, że organizator nie przewidział nagrody pieniężnej dla obcokrajowca. Regulamin, o którym nie wiedział biegacz nie jest niczym nowym. W wielu krajach tak właśnie się robi promując własnych obywateli i własny sport, zachęcając ich w ten sposób do treningów i poprawy wyników, a tym samym pomagając własnym sportowcom finansowo.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Wdw

NO I CO Z TEGO, KOGO TO OBCHODZI???

~Garnek

Gorsza sprawa, bo teraz mają protest i mogą dać tylko pouczenie agresorom i sobie pojechać 🙂

~Darren

A gdzie cybanty z ha 15? A zapomniałem że oni nie biegają tylko dzwonią na komendę po pomoc

~@qńsięuśmioł

Chyba brak Chrystusa by pogonić tych obłudnych pajaców i przekupy ze świątyni

~qwerty

Proponuję,żeby autor artykułu potrenował trochę i za rok zgarnął nagrodę. Wystarczy jakieś 800 km miesięcznie biegać i te 10 km załatwi w 30 min. To tylko 3 treningi dziennie.

~dedyjod

byo mu rzucić ze dwa banany i by ciapag byo syty i kasa caua ... zatkao kakao ?

~?????

Czy wyście powariowali??? Kasę zgarnął ,jaką ???? te 700 zł ? to faktycznie bieganie w celach zarobkowych jest...
Wystartował, był najlepszy i wygrał. Koniec, kropka.
Autor artykułu za to powinien się zastanowić czy takie bzdury opisywać następnym razem.

wopin

W stalowej dalej zacofanie i sensacja bo ktoś inny niż Polak coś wygrał.
Jedzcie poznajcie świat i ziabaczcie ile Polonii jest na świcie i to w przeróżnych krajach
Albo po prostu wybierzcie się gdzieś dalej na wakacje, poza stalowa wole

~szrek

zawsze jak cos takiego mnie spotyka to sie zastanawiam jak to jest mozliwe ?? bieganie to fajna rzecz , organizacja takiego biegu to koszt ok 20-30 tys zł , chwała bohaterom Miastu i innych co organizowali - a tu nagle jak jakas żółć wypłyneła NIENAWISC ZAWISC KOMPLEKSY , to po co mówicie o wartosciach jak tych wartosci w was nie ma ??!! tylko brudna zawiść ... jednak Polacy to ludzie gorszego sortu ale przez swoje postępowanie a nie to co nam ktoś zrobił albo i nie zrobił ...

~wołyń

sportowcy nie są nacjonalistami i nie sieją nienawisci ... co wam przyszło do głowy by ziać ogniem nienawisci na człowieka tylko dlatego ze jest sniady i szybciej biega od waszych tłustych brzuchów ... to wy jestescie ukraincy co kazdemu kaźń i rzeź ??!!

św.Antoni

Dlaczego pisowcy uważają się za Polaków? Przecież jak szczur urodzi się w stajni to nie znaczy że jest koniem .

~kod

pamietac wszystkie komentarze obrazliwe pod wzg Abderrahima Elsariego bedą usuwane .Miłego dnia życzy ekipa Stalowego Miasta!!!!!!!!!!

~wow

700 zł - żyć, nie umierać.

~gesdorf

dawno sie tak sie nie usmiałem hehe smiech2. szrek i darek prowadż

~z internetu

Nie ma pieniędzy na słuzbę zdrowia, dla młodych lekarzy, dla pielęgniarek, na niezbędne śmigłowce, na hospicja, dla osób niepełnosprawnych, na podwyżkę emerytur która by choć w części pokrywała wzrost kosztów utrzymania... mają pieniądze są na luksusowe limuzyny z wentylowanymi fotelami i skórzaną tapicerką w cenie 2,5 mln za sztukę, na luksusowe beningi dla kacyków rzadowych, na 3 m płot wokół sejmu, na miesięcznice, na kłamliwe bilbordy, na szemrane fundacje, na rekordową w dziejach Polski liczbę ministrów i wiceministrów, na extra nagrody dla rządowych urzędników, dla kiboli co by się w mundury ubrali i wojsko udawali, na strzelnice, na gebelsowską propagandę w rezimowych mediach, dla pana Rydzyka, dla 'ekspertów' i wdów smoleńskich, na badziewne pomniki, na zmiany nazw ulic itd itd itp. Jeżeli ta podłą zarazę nie wsadzimy w najblizszych wyborach na taczki to po nas!!!

~MULTI-KULTI?

Prawie trzy razy więcej osób z Afganistanu, Algierii, Arabii Saudyjskiej, Egiptu, Iraku, Iranu, Kataru, Pakistanu czy Zjednoczonych Emiratów Arabskich otrzymało pozwolenia na pobyt w Polsce. W ubiegłym roku takich zezwoleń wydano 5524, podczas gdy w 2014 tylko 1964.

~qń się uśmioł

Patrzyliście na pląsy podczas rządowej fety na Jasnej Górze na cześć duchowego ojca „dobrej zmiany” – Rydzyka? Trudno nie zgodzić się, że partia aktualnie Polską rządząca jest mistrzem świata w sięganiu dna.

~Taki jeden

Pilkarze przegrali z Senegalem a teraz kolejny afront: Marokanczyk wygrywa w Stalowej Woli. Co na to sejmowi ustawodawcy , dlaczego nie promuja Polakow , pozwalajac wygrywac czarnym obcokrajowcom ? Czy po to odzyskalismy niepodleglosc , aby znow ulec wrogiej przemocy? Jak dlugo jeszcze ? My ,prawdziwi patrioci, oczekujemy natychmiastowych dzialan chroniacych zywotne interesy Ojczyzny.

~STRAJK

DLACZEGO CISZA O DRAMATYCZNEJ SYTUACJI STALOWOWOLSKIEGO SZPITALA?????????

~vrsowc

uwaga uwaga Drodzy państwo mamy RODO więc proszę przestrzegać nowych Brukselskich nakazów - nie Marokańczyk tylko smolony pustynny miłośnik kóz wyznawca nieco "wybuchowej" sekty miłującej pokój...

~Kali

Ja walić dopingi, ja biegać jak ptak, ja wygrac 700 złotojadów.

~hehek

Marokoańczyk z Kenii, takie jaja to tylko za pisu umiech

~ja 2

Zwyczajne jaja. "Stalowa Dycha" już nie jest STALOWA. Jakie szanse mają osoby amatorsko biegające? Żadnych. Kasa, kasa, kasa.

~ziuta

i ciapaty zgarnął kasę