Biorą się za most w Jastkowicach

Image

Na rzece Bukowa w Jastkowicach zostanie przebudowany most. Ta ważna inwestycja będzie sporo kosztować, ale jest konieczna z punktu widzenia bezpieczeństwa i komfortu jazdy.

Powiat planował przeznaczyć na ten cel prawie 1 mln 728 tys. zł. Do przetargu stanęły dwie firmy, jedna z Kielc, druga ze Stalowej Woli. Korzystniejszą ofertę złożył Stalmost i to on wykona przebudowę mostu za ponad 1 mln 575 tys. zł. Na tej inwestycji uda się więc zaoszczędzić.

Most stoi na drodze powiatowej w ciągu drogi relacji Zarzecze- Rzeczyca Długa (gmina Pysznica).

Stalowowolska firma, która zajmie się przywróceniem świetności mostu daje na swoje usługi 96 miesięczną gwarancję. Powiat uzyskał dofinansowanie na to zadanie z Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa w wysokości 937 tys. zł.

Wykonawca zajmie się m.in. szeregiem robót rozbiórkowych i ziemnych. Wśród zadań przewidziano: wzmocnienie skrzydeł podpór, odtworzenie ścianek zaplecznych, remont podpór, wykonanie nowego wspornika pochodnikowego wraz z odtworzeniem konstrukcji nośnej, wykonanie izolacji arkuszowej płyty pomostu, izolacji powłokowej podpór, osadzenie krawężników i obrzeży na obiekcie i dojazdach, wykonanie kap chodnikowych, dylatacji bitumicznych, ramp zejściowych na dojazdach z kostki brukowej, montaż bariero- poręczy, bariery, balustrady, wykonanie schodów naskarpowych, remont umocnień brzegów rzeki, oczyszczenie przestrzeni pomostowej. Okolicznych mieszkańców na pewno ucieszy fakt, że dzięki tej inwestycji powstanie nowy ciąg pieszo- rowerowy.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Lis

Byle się tak nie zabierali jak za mostki w Przyszowie.

~Poziomka

Nocny, mieszkanie w dziurze zabitej dechami też ma swoje uroki. Ja tam nie narzekam. Tylko te nowe "wille" szpecą.... umiech umiech umiech

Nocny

Inwestycje w Pysznicy, Jastkowicach, Sudołach .... tylko w Brandwicy wszystko już jest porobione, i chodniki i droga i kanalizacja ... wszystko!!!