"Pamiętajcie o ogrodach i balkonach” na nowych zasadach!
Opublikowano: 5  Lipca  2018

Pięknie ukwiecone balkony w mieście to już tradycja. Tradycyjnie też za najpiękniejsze żywe obrazy mieszkańcy corocznie otrzymują nagrody.

Zmieniły się zasady konkursu "Pamiętajcie o ogrodach i balkonach”. Aby wziąć w nim udział należy osobiście zgłosić ten fakt w SDK. Komisja konkursowa nie będzie fotografować innych balkonów.

Celem "Pamiętajcie o ogrodach i balkonach” niezmiennie od pierwszej edycji konkursu jest pokazanie, że Stalowa Wola – miasto skazane na „wielką płytę” – też może być piękne, jak również poprawa wizerunku miasta, estetyki wszystkich osiedli w mieście, integracja małych społeczności blokowych tworzących więzi towarzyskie i dobrosąsiedzkie.

Dotychczas nie trzeba było zgłaszać swojego udziału w konkursie, powołana wcześniej komisja przechodziła przez wszystkie osiedla fotografując zarówno ogródki przyblokowe, jak i balkony. Wejście w życie Ogólnego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (tzw. RODO) sprawiło, że organizator, czyli Spółdzielczy Dom Kultury, musiał zmienić regulamin konkursu. Koniecznym warunkiem wzięcia udziału w zabawie jest zgłoszenie uczestnictwa - zgoda na udział (wypełnienie formularza), który należy przynieść osobiście do sekretariatu SDK. Komisja konkursowa będzie fotografować tylko zgłoszone wcześniej balkony, okna czy ogródki przyblokowe.

Tak jak w latach minionych konkurs odbywa się w lipcu i sierpniu, natomiast podsumowanie i ogłoszenie wyników nastąpi na przełomie września i października. Pod uwagę będą brane następujące kryteria: różnorodność gatunków, zdrowotność roślin, kompozycja, gama barw, oryginalność, wrażenie estetyczne.

Główne nagrody w konkursie to Złota, Srebrna i Brązowa Pelargonia. Pozostałe nagrody będą od teraz zależeć od inwencji i pomysłów komisji i organizatora. Najczęściej są to wydawnictwa, foldery, kalendarze, zdjęcia, obrazy, dyplomy i inne. Osoby, które zdobyły „Złotą Pelargonię” zostaną wyłączone z uczestnictwa w konkursie w kolejnych pięciu jego edycjach, jeżeli jednak utrzymają bardzo wysoki poziom, mogą być honorowani Nagrodami Specjalnymi. Ilość przyznawanych nagród i wyróżnień zależy od komisji.

.
 


Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

~obciach
Sądzę że powinny być dodatkowe punkty za jakiś element PiSowski na balkonie. Oni są jak Kryśka. Mało kto tak skutecznie dla Krystyna Pawłowicz kompromituje na Twitterze swoją partię. Ostatnio zabrała się za Micka Jaggera lidera The Rolling Stonesów i jego głośną wypowiedź podczas koncertu na Stadionie Narodowym w Warszawie. W trzech kolejnych wpisach, mocno pogrążając się, oceniała sposób w jaki muzyk zareagował na prośbę byłego prezydenta Lecha Wałęsy.
Tymczasem to, co powiedział lider The Rolling Stones, wręcz porwało tłum. Najwyraźniej Rolling Stonesi i tłum ludzi– zrozumieli. Tylko Pawłowicz nie pojęła.
Dodano: 10  Lipca  2018  00:26:08
~Ormo
W sumie masz rację, to ta sama drużyna 🙂

Ale za jednego z braciszków dostanę większy aplauz?
Dodano: 9  Lipca  2018  09:26:14
~do ormo
Wystaw sobie popiersie Marksa, to jest teraz modne w Europie.
Dodano: 6  Lipca  2018  14:19:57
~Ormo
Czy są dodatkowe punkty jak na oknie powiesi się zdjęcia Lecha Kaczyńskiego lub polskęzbawa?
Dodano: 6  Lipca  2018  09:15:49
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe