SOR przyjazny dzieciom

Image

Stalowowolski szpital dba o najmłodszych. Jak mówił podczas ostatniej konferencji prasowej starosta powiat będzie starał się o dofinansowanie na wyposażenie SOR, z którego korzystać będą też dzieci.

W kwietniu 2019 roku, pacjenci stalowowolskiego Powiatowego Szpitala Specjalistycznego będą operowani na nowym bloku operacyjnym. Stosowną umowę z wykonawcą bloku już podpisano. Warto jednak wspomnieć, że szpital chce uzyskać dofinansowanie na zakup wyposażenia przebudowanego SOR-u. To bardzo ważne zadanie. Jak powiedział podczas ostatniej konferencji prasowej starosta powiatowy Janusz Zarzeczny dodatkowo staramy się o dofinasowanie na specjalistyczną aparaturę dla dzieci.

Jeśli uda zdobyć się dofinansowanie to z dwóch wniosków na wyposażenie szpitala będzie łącznie przeznaczonych 3,5 mln zł. Pieniądze miałyby pochodzić z Ministerstwa Zdrowia.

- Złożyliśmy wniosek na kwotę prawie 3 mln zł. Dofinansowanie to 2 mln 539 tys. zł. SOR oddaliśmy w zeszłym roku do użytku, ale sprzęt będziemy pozyskiwać teraz. Dlatego złożyliśmy ten wniosek. Jest duża szansa, że SOR będzie na miarę XXI wieku. Mamy lądowisko, a teraz ten oddział będzie jeszcze kompletnie wyposażony. Niedawno został złożony wniosek- 500 tys. zł dla SOR-u, ale tylko na pomoc dzieciom. To będzie taki dziecięcy SOR- mówi starosta powiatowy Janusz Zarzeczny.

W chwili zagrożenia życia, podczas sytuacji nagłych taki sprzęt pozwoli lekarzom skuteczniej ratować najmłodszym mieszkańcom naszego powiatu.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~jolka

Czy to prawda że Pan starosta i dyrektor szpitala płacą niektórym lekarzom po kilkadziesiąt tysięcy złoty miesięcznie? Nic dziwnego że szpital bankrutuje a pielęgniarki muszą się prosić o kilkaset złotych podwyżki. W normalnym kraju za podpisywanie tak niekorzystnych dla szpitala umów z lekarzami była odpowiedzialność karna no ale nie u nas...

~Lorikeet

Propagandowy gniot pana Starosty

prawda-boli

nie rozśmieszajcie mnie. SOR w Stalowej WOli nie jest przyjazny nikomu. Byłam jakieś 2 tygodnie temu, były też dzieci. Wszyscy czekali około 2,3-3 godzin aż lekarz znajdzie dla nich czas. Bardzo zajęty był chodzeniem do pokoju socjalnego czy na stołówkę, bo przecież ludzie przyszli sobie na SOR posiedzieć i podziwiać jak tu teraz ładnie! Totalna porażka!!!

~RNI

ALE ŚĆIEMA

sebastal

Przecie dzieciaki ze Stalowej sa odsylane do Tarnobrzega. Co oni sciemniaja.

~hmm

Trzeba przyznać,że standard SOR-u bardzo się poprawił.Musiałam 3 dni temu skorzystać z SOR-u byłam mile zaskoczona,całość z dojazdem ze wsi,pomocą,apteką i powrotem do domu trwało 1,5 godziny!!

~endi

Przecież SOR w Stalowej nie przyjmuje dzieci:(