XXVIII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny
Opublikowano: 3  Lipca  2018

Rozpoczął się XXVIII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny w Rozwadowie. Na to wydarzenie czekać trzeba było od zeszłego roku.

Pierwsze, festiwalowe spotkanie rozpoczęło się 3 lipca. Jego tematem był Juliusz Słowacki- Ulubiony Poeta Marszałka Józefa Piłsudskiego. Koncert słowno- muzyczny poprowadzili aktorzy Jerzy Trela i Wojciech Trela.

W kolejnych spotkaniach z muzyką będzie można rozkoszować się utworami Chopina, Ogińskiego, Liszta, Agratiny, Grudnia, Moniuszki, Paderewskiego, Wieniawskiego. Rozwadów odwiedzą wielcy artyści, soliści Opery Lwowskiej, Chór Ziemi Włodawskiej, Alicja Węgorzewska, Chór Lasowiacy, Mała Kapela Lasowiaków, Grupa Wokalna Pałacyk Michla, Nadsańska Orkiestra Kameralna, Maciej Zakościelny i inni. Niezmiennie nad całością czuwa i swoją muzyczną wrażliwości dzieli się z widzami Robert Grudzień, dyrektor festiwalu, wielki artysta, muzyk.

Tegoroczny festiwal będzie nawiązywał do 100- lecia odzyskania przez Polskę niepodległości i 40 rocznicy pontyfikatu Jana Pawła II.

- Co roku staramy się, aby ważne rocznice dla Kościoła, dla państwa, dla narodu były obecne na naszym festiwalu i cieszę się, że w tym roku dało się zrealizować mój pomysł, tzn. zaprosić artystów, a ci artyści przygotowują specjalne programy na te rocznice. W setną rocznicę będzie też wpleciona 40 rocznica pontyfikatu Jana Pawła II, bo ta obecność, jako świętego jest tu ważna. W tym roku prowincja krakowska obchodzi rok Ojca Pio, stąd jeden koncert będzie taki szczególny. Cieszę się, że i w tym roku udało się zaprosić gości z Polski i zagranicy, ale również obecni będą miejscowi artyści- mówi dyrektor festiwalu Robert Grudzień.

Pierwsze spotkanie z festiwalem zgromadziło w rozwadowskim klasztorze tłumy. W imieniu władz miasta przybyłych przywitał Grzegorz Męciński.

Kolejny koncert już za tydzień.


 


Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

~Julia
Przepiękny koncert slowno-muzyczny. Pan Trela wielki aktor.
Dodano: 7  Lipca  2018  18:40:46
~siwy
tak szczerze czy dzisiejsza młodzież interesuja tak poważne tematy? chyba lepiej jak biegają za piłką. trochę sportu
Dodano: 4  Lipca  2018  22:29:07
~Dubpit
Najbardziej przykre jest to że nie ma młodzieży ale w jednym zdjęciu widać owoc tego przedsięwzięcia i to jest przyszłość Polski
Dodano: 4  Lipca  2018  22:09:23
~kaśka
to Wojciech Trela był też ? nie widziałam
Dodano: 4  Lipca  2018  17:28:40
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe