Na Podkarpaciu 3 szpitale sparaliżowane

Image

Kliniczny Szpital Wojewódzki Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie oraz Wojewódzki Szpital im. Zofii z Zamoyskich Tarnowskiej w Tarnobrzegu od dnia 2 lipca 2018 roku wstrzymały planowe przyjęcia pacjentów do oddziałów szpitalnych.

Szpitalne Oddziały Ratunkowe obu placówek przyjmują tylko pacjentów w stanach bezpośredniego zagrożenia życia. Przyczyną tej sytuacji jest niestawienie się do pracy personelu medycznego, głównie pielęgniarskiego, który przedłożył zwolnienia lekarskie. Podobna sytuacja już wystąpiła w województwach lubelskim i podlaskim, a w naszym województwie w chwili obecnej problem ten dotyczy szpitali w Mielcu, Tarnobrzegu i Rzeszowie.

Służby szpitali, Marszałka Województwa oraz Wojewody Podkarpackiego wspólnie podejmują działania, aby zażegnać kryzys i przywrócić placówki do normalnego funkcjonowania.

Jako Członek Zarządu Województwa Podkarpackiego nadzorującego ochronę zdrowia z niepokojem patrzę na te wydarzenia, a wszystkie osoby wymagające opieki medycznej zapewniam, że robimy wszystko, aby żadne życie bądź zdrowie nie zostało zagrożone.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Darek

Czy na pewno masz rację Jola? 2 lekarzy z naczyniowej odeszlo i musieli zamknąć naczyniowke. Jeśli odejdzie 2-3 Z Internet, to tez będzie do zamknięcia. Przykro mi, ale tak już jest z tą margaryną. Ostatnio pacjenci są odsylani szukania pomocy Rzeszowie. Z oklulistyka podobnie. Budujemy lądowisko w szpitalu gdzie raczej nikt nie wyląduje. Inwestujemy w mury a ludzie odchodzą. Szpital specjalistyczny, gdzie jest bronchoskop, za kilkanaście tysięcy a nie ma osoby która by umiała go używać(!!!). Niedawno sprzedawano sprzęt do RCPW ( procedura chirurgiczna) bo nie ma lekarzy którzy potrafiłby to używać. ( tamtych zwolniono). Ablacja w Stalowej? Zamknięte od początku roku. Nie wiem czy słyszałaś ale urolodzy nie robią już operacji kamieni bo sprzęt padł. Rozwój tego szpitala to kpina. Ludzie sa przeciazeni,pracuja non stop, lataja dziury. Spytaj pielegniarki z oddzialow. Co zas sie tyczy pieniedzy Jolu ja nie zarabiam tyle. Myślę że doktor, który jest olbrzymiej klasy specjalista na połowę Polski (sic!), nie przesiaduje na tym portalu i nie rozmawiały by... Czy zarabiał dużo? Mial w przeliczeniu ok 110 zł netto (140 brutto) za godzinę pracy. Czy to dużo pozostawiam wam do oceny. Hydraulikowi zapłaciłem ostatnio 200 zł bez paragonu za wizytę 20 minutowa. Doktor po prostu dużo pracował przy niezmiernie dobrej stawce.

~Lupa

@kochana jolciu jak nauczysz się czytać ze zrozumieniem co w dzisiejszych czasach jest dla co niektórych sztuka tajemną to zrozumiesz ze i lekarz i pielęgniarka powinni dobrze zarabiać. Nie tylko misiom pisiom się należy premia i inne apanaże które dojna zmiana sobie przyznaje.

~jolka

Dareczek to ty brałeś 50 000 zł miesięcznie?

~jolka

Może te skromne 50 000 tyś zł miesięcznie lekarza ze Stalowej Woli chyba zaważyło...a ludzie niech jedzą margarynę bo jak powiada "uczony" doktor margaryna operacji nie zrobi.

~jolka

Drogi Darku odeszło ośmiu pracowników szpitala w stalowej woli z pośród ponad ośmiuset obecnie zatrudnionych, to bardzo straszne ....

~DAREK

Idealny szpital byłby bez lekarzy, prawda Jolu? Powiem lepiej ze gdyby wszystkich zwolnić ( pielęgniarki,techników,ratownikow) to nawet drogo by nie wyszło z utrzymaniem takiego szpitala.
Do chamstwa nie ma prawa nikt. Ale to czy ktoś jest chamem to nie kwestia zawodu,religia czy kolory skóry.
Z margaryną jest tak że margaryną operacji nie zrobi więc na niej można oszczędzić więc się oszczędza. Zobacz że zamknięto chirurgie naczyniowa. Zobacz że odeszlo w ciągu 2 lat 8 lekarzy że Szpitala w Stalowej.

~jolka

Według "inteligenta" Lupy.. tylko lekarz ma prawo zarabiać na państwowym żołdzie dużo więcej niż inni np. pracujący w budżetówce. Bo tylko lekarz uczył się i skończył studia które uprawniają go do dużych zarobków, chamstwa i pogardy w stosunku do pacjentów i oczywiście dbania tylko o własną kieszeń bo zdrowie pacjenta się dla nich prawie wcale nie liczy .. być może zdarzają się rzadkie wyjątki. Tymczasem nasze chodzące białe narcyzy muszą zrozumieć że nie są panami tej ziemi i że wykonują zwykły zawód jak każdy inny. Naprawdę nie każdy ma ochotę nawet za duże pieniądze grzebać komuś w d.... i tym podobne.Noumiech

~jolka

Dlaczego szpitale płacą tyle lekarzom za dyżury a ludzi karmią chlebem z margaryną? Lekarze zjadają 80% budżetu szpitala? Panie Prezydencie!!! Panie Marszałku czy nas na to stać? Niech zarabiają ale prywatnie... Kto wreszcie zrobi z tym porządek?Lekarze wykańczają ledwo dyszące szpitale. Ilu ludzi żyje bo nie musiała na szczęście korzystać z usług szpitala? Tylko 10% szpitali w Polsce ma certyfikacje co oznacza że masz wielkie szanse złapać w szpitalu np. bakterię, z którą żaden gburowaty panicz w białym kitlu już nic nie będzie mógł zrobić.. Darku dlaczego....???

~Lupa

@wojciechu, pielęgniarki się upominają ponieważ im się faktycznie należy, jeśli nagrody się należały dla ministrów a jeden nawet głodem przymierał bo mu 17 tysięcy na miesiąc nie wystarczało, z resztą pani becia sama sobie przyznała. Jeśli pani premier wydaje rocznie 167 900 na puder, kancelaria sejmu wydaje ponad 1 milion na jednodniowe posiedzenie za urzyczenie namiotu, jeżeli fundacje toruńskie otrzymują dziesiątki milionów, jeśli podkomisja Antoniego wydaje rocznie miliony na terie SF, jeżeli w spółkach byle wierny dygnitarz partyjny manpensje licząca w milionach rocznie, jeśli TVP otrzymuje z budżetu miliard na propagandę, jeśli rozbija się limuzyny warte ikony bez konsekwencji, jeśli partie polityczne nas obywateli kasują na kilkadziesiąt mionow rocznie, to komu jak komu ale pielęgniarką, nauczycielą, policjantą podwyżki się należą jak nikomu z budżetówki. Co do lekarzy moi drodzy zazdrośni i milomsciwi karajanie recepta jest prosta: trzeba było się uczyć. Pozdrawiam i życzę dużo zdrowia i zasięgu do internetu, może internet+ aby toczyć żółć.

~jolka

Dlaczego szpitale płacą tyle lekarzom za dyżury a ludzi karmią chlebem z margaryną? Lekarze zjadają 80% budżetu szpitala? Panie Prezydencie!!! Panie Marszałku czy nas na to stać? Niech zarabiają ale prywatnie... Kto wreszcie zrobi z tym porządek?Lekarze wykańczają ledwo dyszące szpitale. Ilu ludzi żyje bo nie musiała na szczęście korzystać z usług szpitala? Tylko 10% szpitali w Polsce ma certyfikacje co oznacza że masz wielkie szanse złapać w szpitalu np. bakterię, z którą żaden gburowaty panicz w białym kitlu już nic nie będzie mógł zrobić..

~zyzy

W Anglii robią to tak:" Pielęgniarki z NHS wolą pracować w supermarketach. Mają tam lepszą pensję i mniej stresu. W brytyjskiej służbie zdrowia brakuje obecnie 42 855 pielęgniarek i jeśli sytuacja w resorcie się nie poprawi, z zawodu będą rezygnować także te, które jeszcze pracują w klinikach i przychodniach.Kryzys w brytyjskiej służbie zdrowia sprawia, że z pracy w placówkach zdrowia rezygnują najbardziej doświadczeni pracownicy. Tak zrobiła właśnie pewna pielęgniarka, która chciała zachować anonimowość. W rozmowie z dziennikiem "Metro” wyjaśniała, że niewielkie zarobki, niskie morale personelu i rezygnacje jej przyjaciół wpłynęły na decyzję o opuszczeniu szpitala, w którym pracowała od wielu lat.

Angielka podkreśliła, iż wiedziała, że praca pielęgniarki w UK nigdy nie będzie najlepiej płatną karierą. Myślała jednak, że zawód ten jest wart poświęceń, gdyż dzięki niemu czyni wiele dobrego."Niestety, doszło do tego, że moja motywacja była tak niska, iż nie mogłam już tego znieść" - stwierdziła. "Wielu moich kolegów odchodziło z zawodu, wracało do domu, do kraju pochodzenia lub wstępowało do prywatnych firm pielęgniarskich" - dodała.
"Na oddziale nie było wystarczająco dużo pielęgniarek, więc nie mogłyśmy wykonywać naszych obowiązków bardzo dobrze. Pacjenci skarżyli się na nas cały dzień, ponieważ nie poświęcano im uwagi, której potrzebowali” – zdradziła była pielęgniarka.
"Wszystko drożeje i coraz trudniej jest związać koniec z końcem. Nigdy nie jesteśmy w stanie wyjechać na wakacje. Wszystko, co kupuję mojej córce jest używane, nawet szkolny mundurek” – zaznacza kobieta.
Kiedy otwierano nowy sklep Lidla, pielęgniarka złożyła podanie i dostała pracę. Teraz – jak podkreśla - nawet nie musi płacić za parkowanie, tak jak musiała to robić, pracując w szpitalu.
"Najlepsze w mojej nowej pracy są godziny. Wynagrodzenie jest na tym samym poziomie, ale otrzymuję dziesięć procent zniżki na zakupy i sprzedałam swój samochód, co pozwala zaoszczędzić mnóstwo pieniędzy. Ogólnie jest lepiej i mam o wiele mniej stresu" – zaznaczyła.

~wojtek

Czemu te same pielegniarki ktore tworzyly biale miasteczko przd 10-cu laty nieupominaly sie o podwyzki u Tuska i u Kopacz.Przeciez Kopacz przynosila im wowczas herbatke bo byla w opozycji.Jak doszla PO do wladzy to ani Tusk an Kopacz niekiwneli nawet palcem aby dac im podwyzki.Teraz jak rzadzi PiS to nagle wszyscy chca podwyzek.A przeciez biora dodatki na dzieci 500+ i teraz wezma na dzieci 300 zl.To sa ogromne koszty ktore PiS zabral mafi Vatowskiej i przeznaczyl na cele socjalne.Gdyby dalej rzadzila PO to juz dawno niebylo by Lotu pozamykane bylyby kopalnie a bezrobocie by bylo powyzej 12%.

~wojtek

Bylem ostatnio w Sanatorium w Kudowie -Zdroj.Na zabiegach rehabilitacyjnych jedna pielegniarka obsluguje kilka stanowisk np.jonoforeze,magnetronik, prady Kenz,i masaz limfatyczny.Fakt ze chodzi jak w kieracie ale jak zauwazylem przez trzy tygodnie daje rade.U nas tyle gabinetow obslugiwalo by co najmnie trzy kobiety.

~Darek

Dyzur pod telefonem jest to gotowość do pracy np. na kartce transportowej. Lekarz zobowiązuje się, że będzie gotowy do wyjazdu i dotrze w ciągu 15 minut do szpitala celem zabezpieczenia transportu np. ciezko chorego pacjenta. Dyzur pod telefonem jest płatny,ale za stawkę 4-5 razy niższa niż praca czynna. Ile osób umarło bo za późno zgłaszają się do lekarza ? Ile osób umarło bo pali papierosy ? Ile umarło bo nie chce się leczyć? Ile osób umarło bo Szpitali nie stać na nowy sprzęt? Na większą ilość pielęgniarek,sekretarka sprzątaczek?
Położne i pielęgniarki też mogą korzystać z ryczałtu;) Zresztą czy podatek dochodowy nie jest przezytkiem? Zapraszam Jolke do dyskusji.

~Darek

Dyzur pod telefonem jest to gotowość do pracy np. na kartce transportowej. Lekarz zobowiązuje się, że będzie gotowy do wyjazdu i dotrze w ciągu 15 minut do szpitala celem zabezpieczenia transportu np. ciezko chorego pacjenta. Dyzur pod telefonem jest płatny,ale za stawkę 4-5 razy niższa niż praca czynna. Ile osób umarło bo za późno zgłaszają się do lekarza ? Ile osób umarło bo pali papierosy ? Ile umarło bo nie chce się leczyć? Ile osób umarło bo Szpitali nie stać na nowy sprzęt? Na większą ilość pielęgniarek,sekretarka sprzątaczek?
Położne i pielęgniarki też mogą korzystać z ryczałtu;) Zresztą czy podatek dochodowy nie jest przezytkiem? Zapraszam Jolke do dyskusji.

~Darek

Dyzur pod telefonem jest to gotowość do pracy np. na kartce transportowej. Lekarz zobowiązuje się, że będzie gotowy do wyjazdu i dotrze w ciągu 15 minut do szpitala celem zabezpieczenia transportu np. ciezko chorego pacjenta. Dyzur pod telefonem jest płatny,ale za stawkę 4-5 razy niższa niż praca czynna. Ile osób umarło bo za późno zgłaszają się do lekarza ? Ile osób umarło bo pali papierosy ? Ile umarło bo nie chce się leczyć? Ile osób umarło bo Szpitali nie stać na nowy sprzęt? Na większą ilość pielęgniarek,sekretarka sprzątaczek?
Położne i pielęgniarki też mogą korzystać z ryczałtu;) Zresztą czy podatek dochodowy nie jest przezytkiem? Zapraszam Jolke do dyskusji.

~jolka

Dlaczego lekarze płacą mniejsze podatki, dlaczego przysługuje im ryczałt? Dlaczego lekarze zarabiają prywatnie wykorzystując do tego państwowy sprzęt w szpitalach zakupiony z moich podatków? Dlaczego lekarz bierze pieniądze za "dyżur w domu pod telefonem"? Ile osób umarło bo lekarz był na dyżurze w domu pod telefonem? Popieram pielęgniarki, zabrać lekarzom i dać pielęgniarkom!!!

~Polak

Ten trolik o wielu nikach (np. marek, student, PRL bis) nadaje jak radio Erewań... ciekawe co tfuuuusku mu obiecał hahahhahah

~PRL - bis

Jest część społeczeństwa która zatęskniła za komuną. I mają komunę! Nie jest to „komuna” PZPR-owska tylko Pi|S-owska podobno prawicowa, narodowo-katolicka…. , ale metody działania są takie same jak tej PZPR-owskiej. To umiłowanie propagandy sukcesu, stan oblężonej twierdzy i szukanie wrogów…… każdemu niepowodzeniu winni są nasi przeciwnicy….. Sokorski, Szczepański i Urban mogą być dumni z uczniów którzy z PRL-owskiej propagandy czerpią garściami metody działania…. Wtedy rządzili z tylnego siedzenia partyjni sekretarze teraz …prezes, Były gospodarskie wizyty w terenie, dziś prezes nie jeździ bo kolano chore ale Mateusz M. wypełnia tą lukę w sposób wzorowy….Ciągle wdraża jakiś program z”+” a to buduje mieszkania, a to mosty, remontuje najgorsze drogi w kraju, …rozdaje pieniądze których nie ma, przy okazji opowiadając brednie jakie kiedyś opowiadał Gierek. Brakuje tylko „towarzysze pomożecie?” i jesteśmy przeniesieni do roku 1971.. Pamiętamy jak skończyła się komuna PZPR-owska i mam smutną wiadomość dla zwolenników PiS, tak samo skończy komuna PiS-owska, to naprawdę tylko kwestia czasu

~student

Według narracji rządowych mediów sterowanych przez PiS-owskich inżynierów dusz – Polska kwitnie. Sukces goni sukces, chociaż są to co najwyżej osiągnięcia na miarę zwycięstwa nad Japonią w przegranym mundialu. Obecna władza nawet z totalnej klęski potrafi odtrąbić wielką wygraną wierząc, że Polacy są tak patologicznymi optymistami,

~marek

a byla pani premier wydala 169tys na waciki,70ml dla rydzyka tez jest 600tys dla pani anders na samoloty tez a pielegniarki?

~Mama

Czy nasze Państwo stać żeby tyle płacić lekarzom za spanie na dyżurach?Który szpital to by wytrzymał.....nic dziwnego że bankrutują....

~jolka

Dlaczego lekarze płacą mniejsze podatki, dlaczego przysługuje im ryczałt? Dlaczego lekarze zarabiają prywatnie wykorzystując do tego państwowy sprzęt w szpitalach zakupiony z moich podatków? Dlaczego lekarz bierze pieniądze za "dyżur w domu pod telefonem"? Ile osób umarło bo lekarz był na dyżurze w domu pod telefonem? Popieram pielęgniarki, zabrać lekarzom i dać pielęgniarkom!!!

~aaa

Byłby i czwarty ale na szczęście z naszego wyszła poprzednia władza...

~set

No nic dziwnego jak lekarze prywatnie przyjmują w państwowych gabinetach a pielęgniarka musi obsługiwać tych pacjentów za darmo. Mafia w białych kitlach nie ma serca

~Klaudia

Uuu romek podniecasz mnnie, jesteś taki władczy, taki męski, zrobiło mi się mokro. Wyobrażam sobie jak razem z prezesem bierzecie mnie, od tyłu na dwa baty. ;*

~romek

Gdybym to ja rzadzil to w roku wyborczym nikt kto w tym czsie protestuje grosza podwyzki by nie dostal.Bo te protesty to ta pseudo opozycja organizuje w celu zaszkodzenia PISowi.

~jon

@ dojna zmiana, lemingu nie kompromituj sie przez 3 lata rzadu PIS ministrowie dostali 1,5 miliona grosza. A pelo przez 8 lat nierzadu zmarnowali kilkadziesiat mlionow na nie potrzebne nagrody. Bo niby za co tym dziadom nagrody dawano.

~qźwa ale cyrk

chce nam pomóc Komisja Europejska, która rozpoczęła chirurgiczną procedurę naruszeniową wobec Polski ws. Sądu Najwyższego. Wyjaśniam, Polska pisowska została oskarżona o to, że narusza polskie prawo i Konstytucję, a to nie mieści się przyzwoitemu obywatelowi w głowie. Polska jako jedyny kraj w historii Unii Europejskiej została oskarżona o to, że tworzy bezprawie konstytucyjne.

art2deco

To wstyd nas nie doceniać.