Tragedii nad wodą można uniknąć. Wywiad z Jarosławem Niedbałowskim
Opublikowano: 1  Lipca  2018

Nasz gość, jest nie tylko ratownikiem wodnym, ale i trenerem pływania, a także zawodnikiem Master. Z czym musi mierzyć się na co dzień, jak został ratownikiem?

Jarosław Niedbałowski na co dzień dba o to, by wypoczynek i zabawa osób spędzających czas nad wodą były bezpieczne, a wspomnienia wakacyjne jedynie przyjemne. Wiele osób przychodzących kąpać się w basenach, rzekach, morzu, jeziorach uważa, że tragedie ich nie dotyczą, bo ich umiejętności pływackie są świetne. Tymczasem każdego roku dochodzi do wielu wypadków, skutkiem których jest trwałe kalectwo lub śmierć. Alkohol, czasem narkotyki, brawura, zabawa, która wymyka się spod kontroli, skoki na główkę i popisywanie się przed innymi to najczęstsze przyczyny tragedii.

Jarosław Niedbałowski w swoim życiu widział i przeżył już wiele. Ratownik nad wodą ma sporo pracy. Nie raz ratuje życie ludzkie, ale głównie pracuje po to, by tym tragediom zapobiegać, interweniować wszędzie tam, gdzie rozbawiony człowiek traci poczucie odpowiedzialności za siebie i innych.

Jakie błędy popełniają kąpiący się? Jak bezpiecznie korzystać z uroków lata i bawić się tak, by do domu powrócić szczęśliwym? Co zrobić by zostać ratownikiem wodnym? Zapraszamy do obejrzenia wywiadu z naszym gościem.
 


Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy.
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe