Porażka Stali w pierwszym sparingu. Testowanie zawodników

W sobotnim sparingu Stal Stalowa Wola podejmowała swojego ligowego rywala, Resovię. Po obu stronach wielu zawodników testowano. W zespole Stali m.in. bramkarzy.

Od początku meczu obydwie drużyny grały głównie w środku pola, nie tworząc zbyt klarownych sytuacji. Pierwszą taką sytuację odnotowano dopiero w 25. minucie, bowiem zawodnik Stali będąc w dogodnej sytuacji został sfaulowany i sędzia podyktował rzut karny. Do piłki podszedł Michał Mistrzyk, lecz z jego uderzeniem problemów nie miał testowany golkiper gości. W przerwie na boisko weszły kolejne jedenastki, by pokazać się szkoleniowcom. Tego dnia lepiej ze swoich zadań wywiązywali się zawodnicy Resovii, którzy w 47. minucie wyszli na prowadzenie za sprawą Bartłomieja Makowskiego. Stal od tego momentu starała się zniwelować straty, lecz wszelkie praktyki szły na marne. W 74. minucie dzieła zniszczenia dokonał Radosław Adamski, były zawodnik „Stalówki”, podwyższając wynik na 0:2. Kolejni zawodnicy testowani mają pojawić się już w przyszłym tygodniu. Następny sparing Stalówka rozegra z Garbarnią. Mecz odbędzie się w Krakowie.

Stal SW (I Połowa): Testowany 1, Mistrzyk, Trąbka, Jarosz, Sobotka, Testowany 2, Janiszewski, Stelmach, Testowany 3, Dziubiński, Łętocha

Stal SW (II Połowa): Testowany 4, Stefański, Żyliński, Jopek, Janiszewski, Testowany 5, Testowany 6, Jarosz, Żołądź, Testowany 7, Testowany 8