Barański Mistrzem Polski w wędkarstwie

Image

Wojciech Barański ze Stalowej Woli z Koła nr 3 Rozwadów został Mistrzem Polski w wędkarstwie gruntowym (feeder).

Rodowity Stalowowolanin Wojciech Barański 17 czerwca zwyciężył z finale Mistrzostw Polski w wędkarstwie gruntowym (FEEDER).

Finał odbył się na zbiorniku Sicina w miejscowości Pyrzyce pod Szczecinem. Brało w nim udział 80 zawodników, głównie mistrzów, wicemistrzów swoich okręgów, członków kadry narodowej oraz Mistrz Polski 2017. Wojciech Barański wyjechał na mistrzostwa jako mistrz swojego okręgu - okręgu tarnobrzeskiego. Stawką był tytuł Mistrza Polski w Wędkarstwie Gruntowym (Feeder) 2018, szereg cennych nagród rzeczowych oraz zgodnie z Regulaminem automatycznie jako członek kadry narodowej przepustka do Mistrzostw Świata.

Uczestnicy zmierzyli się w 2- dniowych połowach (sobota i niedziela). Pogoda wszystkim dopisywała, było przyjemnie ciepło, nie gorąco i bezdeszczowo. Zwycięzca musiał uzyskać największą wagę złowionych ryb w swoim sektorze, w każdym dniu zawodów. Sędzią głównym był Artur Kalinowski, sędzia klasy międzynarodowej. Wojtek wywalczył i w sobotę, i w niedzielę tzw. jedynki sektorowe, czyli największą wagę złowionych ryb w swoim sektorze. Dominowały leszcze, płocie i krąpie. Po zakończeniu dwóch tur zawodów, zgodnie z Regulaminem Mistrzostw Polski podliczono uzyskane punkty oraz wagę ryb. Tutaj najlepszy wynik uzyskał Wojciech Barański uzyskując tytuł Mistrza Polski 2018.

Rywalizacja w Mistrzostwach była zacięta. W końcu przybyli sami zawodowcy – mistrzowie, wicemistrzowie, kadra narodowa, aktualny Mistrz Polski. Obecny Mistrz Polski 2018 przygotowywał się długo na ten finał i finansowo, i mentalnie. Na zbiornik wyjechał 4 dni przed zawodami aby go poznać, potrenować i poznać jego mocne i słabe strony.

A jednak upór, zaciętość i cierpliwość dały Wojtkowi upragniony i wymarzony tytuł. Teraz czekają go większe wyzwania – Mistrzostwa Świata.

Pamiątkowy dyplom, medal oraz ciężki puchar wręczała Burmistrz Pyrzyc Marzena Podzińska oraz Prezes Zarządu Głównego PZW Teodor Rudnik.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~NNN

Brawo Wojtek! Brawo dla chłopaków z koła NR 3 Rozwadów za taki osoby w ich ekipie!