Barański Mistrzem Polski w wędkarstwie
Opublikowano: 27  Czerwca  2018

Wojciech Barański ze Stalowej Woli z Koła nr 3 Rozwadów został Mistrzem Polski w wędkarstwie gruntowym (feeder).

Rodowity Stalowowolanin Wojciech Barański 17 czerwca zwyciężył z finale Mistrzostw Polski w wędkarstwie gruntowym (FEEDER).

Finał odbył się na zbiorniku Sicina w miejscowości Pyrzyce pod Szczecinem. Brało w nim udział 80 zawodników, głównie mistrzów, wicemistrzów swoich okręgów, członków kadry narodowej oraz Mistrz Polski 2017. Wojciech Barański wyjechał na mistrzostwa jako mistrz swojego okręgu - okręgu tarnobrzeskiego. Stawką był tytuł Mistrza Polski w Wędkarstwie Gruntowym (Feeder) 2018, szereg cennych nagród rzeczowych oraz zgodnie z Regulaminem automatycznie jako członek kadry narodowej przepustka do Mistrzostw Świata.

Uczestnicy zmierzyli się w 2- dniowych połowach (sobota i niedziela). Pogoda wszystkim dopisywała, było przyjemnie ciepło, nie gorąco i bezdeszczowo. Zwycięzca musiał uzyskać największą wagę złowionych ryb w swoim sektorze, w każdym dniu zawodów. Sędzią głównym był Artur Kalinowski, sędzia klasy międzynarodowej. Wojtek wywalczył i w sobotę, i w niedzielę tzw. jedynki sektorowe, czyli największą wagę złowionych ryb w swoim sektorze. Dominowały leszcze, płocie i krąpie. Po zakończeniu dwóch tur zawodów, zgodnie z Regulaminem Mistrzostw Polski podliczono uzyskane punkty oraz wagę ryb. Tutaj najlepszy wynik uzyskał Wojciech Barański uzyskując tytuł Mistrza Polski 2018.

Rywalizacja w Mistrzostwach była zacięta. W końcu przybyli sami zawodowcy – mistrzowie, wicemistrzowie, kadra narodowa, aktualny Mistrz Polski. Obecny Mistrz Polski 2018 przygotowywał się długo na ten finał i finansowo, i mentalnie. Na zbiornik wyjechał 4 dni przed zawodami aby go poznać, potrenować i poznać jego mocne i słabe strony.

A jednak upór, zaciętość i cierpliwość dały Wojtkowi upragniony i wymarzony tytuł. Teraz czekają go większe wyzwania – Mistrzostwa Świata.

Pamiątkowy dyplom, medal oraz ciężki puchar wręczała Burmistrz Pyrzyc Marzena Podzińska oraz Prezes Zarządu Głównego PZW Teodor Rudnik.

 


Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

~NNN
Brawo Wojtek! Brawo dla chłopaków z koła NR 3 Rozwadów za taki osoby w ich ekipie!
Dodano: 27  Czerwca  2018  20:38:15
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe