Absolwenci KUL odebrali dyplomy

Image

26 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku akademickiego 2017/18 w Wydziale Zamiejscowym KUL w Stalowej Woli.

Tradycyjnie uroczystości związane z zakończeniem roku akademickiego rozpoczęły się od przemarszu ubranych w togi pracowników i absolwentów uczelni. Świętującym ten wyjątkowy dzień przygrywały werble. Trasa wiodła z budynku Inżynierii Materiałowej przy ul. Kwiatkowskiego do Kaplicy Akademickiej. Następnie została odprawiona Msza Święta, a tuż po niej, w Auli Solidarności rozpoczęła się uroczystość akademicka. Zgromadziła ona społeczność uczelnianą, absolwentów i ich rodziny.

Jak podkreślił podczas przemówienia prorektor KUL ks. dr hab. Andrzej Kiciński, absolwenci uczelni odbierający będące zwieńczeniem ich edukacji dyplomy, przejdą do historii.

- Jesteście rocznikiem specjalnym, wyjątkowym i historycznym dlatego, że uczelnia obchodzi 100- lecie istnienia. Was będzie się pamiętać- przekonywał prorektor.

ks. Andrzej Kiciński podkreślił, że aktualne badania obrazują, że w obecnych czasach dorosły człowiek nawet siedmiokrotnie zmienia pracę. Należy się więc przygotować na to, że pierwsze zdobyte zatrudnienie, choć będzie ważnym doświadczeniem życiowym, nie będzie trwać całe życie. Absolwent będzie musiał odnajdywać się w różnych realiach, w różnych miejscach. Prorektor przytoczył także przykład jednego ze studentów, który otrzymał pracę w Waszyngtonie dzięki napisanej przez siebie pracy magisterskiej. Pracodawca po zapoznaniu się z nią od razu zatrudnił mężczyznę. Warto więc mieć wiarę we własne możliwości.

- Życzę wam żebyście te wasze dyplomy zawsze pokazywali z dumą pracodawcom- mówił prorektor.

Kulminacyjnym punktem uroczystości było wręczenie dyplomów magisterskich przez ks. dr hab. Andrzeja Kicińskiego. Dyplomy odebrali absolwenci kilku kierunków: pedagogiki, socjologii, inżynierii materiałowej oraz prawa.
Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Kasia

I na zmywaki na Zachod!!!

~politolog

Co chcesz od Lucka,przecież jest też po UMCS.

marcin.so

Nowe "Lucki" ? Niestety nie wygląda to dobrze ;)

~filipek

~alojz ma rację..........to przykre i żenujące, Centrala....niszczy wydział, takimi sposobami...Fuck them all albo Kill Them All, jak na pierwszej płycie Metallicy z 1983 r.

~Retro

LADNE DUPENCJE

~$$8$$

Arcylek zluzuj i nie karm trola. Ala to ta sama stuleja 123ert. Jak mu ktoś odpisze to on się pewnie wtedy tasuje.

~Arcylek

~ala 40: Widzę, że nie tylko masz problem z pisaniem polskich słów,które nawet betonom umysłowym nie sprawiają problemów z pisaniem, ale również jak zaznaczyłem u szanownego Twojego kolegi masz problem z interpunkcją i stylistyką, więc żaden z Ciebie językoznawca. Ty nawet nie potrafisz spłodzić zwykłego tekstu, który byłby jakimkolwiek kontrargumentem do mojego komentarza. No nic, większość ludzi Twojego pokroju najwyraźniej to przerasta.

~O.dupeusz

Kiedy mlodzi ukoncza kul beda bezrobotni. Wszystko co beda potrafili to pokazac kartki skryptow z tymi bzdurami ktorych tam niby ucza

~alojz

Dlaczego centrala w Lublinie narzuciła datę zakończenia roku akademickiego na 26/06, skoro połowa magistrantów jeszcze nie zdała egzaminu końcowego? Kolejny przykład ślepej arogancji rektora wobec Stalowej Woli.

~Jaroslaw

Pierdolone idioty sie wyzywaja a tu na zdjeciach mamy Kaplanow Szafarzy Chrystusa Sakramentalnego. Czy wam nie wstyd za takie slowa?

~ala 40

arcylek ty to pewnie apsolwent nie mogący poradzić z intelektem

~Arcylek

~123ert: Zapewne doktorat od spraw debilizmu swojego niskolotnego mózgu, który jak widzę raczy nas płodnymi treściami na poziomie gimbazy. Nie tylko masz problem z interpunkcją i stylistyką, która kwiczy, ale również jesteś na starcie przegrywem rzucającym obelgi w stronę użytkowników. Takie przegrywy jak Ty egzystują w brodziku intelektualnym.Zapewne w jednym się zgadzamy - jesteś ósmym ogniwem Darwina i nie myśl, że to komplement, drogi arcygłąbie.

~Arcylek

~123ert: Zapewne doktorat od spraw debilizmu swojego niskolotnego mózgu, który jak widzę raczy nas płodnymi treściami na poziomie gimbazy. Nie tylko masz problem z interpunkcją i stylistyką, która kwiczy, ale również jesteś na starcie przegrywem rzucającym obelgi w stronę użytkowników. Takie przegrywy jak Ty egzystują w brodziku intelektualnym.Zapewne w jednym się zgadzamy - jesteś ósmym ogniwem Darwina i nie myśl, że to komplement, drogi arcygłąbie.

~Dżerry

Doktoratów ze stulejowania po piwnicach chyba jeszcze nie rozdają. Chyba że się mylę fantasto 🙂

~123ert

Do SZwed chyba cię zaskocze pajacu mam doktorat na umcs i co do matury masz niski intelekt niektorzy przedmówcy mają tu racje zastanówcie się młodzi ludzie gdzie składacie podania na studia żebyście pózniej nie żałowali

~mahjonguje

Prawda Monia .Są studia podyplomowe na UMCS,UJ.

~Monia

Nie przejmujcie się mlodziezy trolami ponizej. To głos tych co się im na kulu nie powiodło i mają ból dupska. Liczy się Wasza kreatywność, na Stalowej i Lublinie świat się nie kończy.

I żeby nie było nie kończyłam kulu ani żadnej stalowowolskiej uczelni 🙂

~lulu

I z czego oni tacy zadowoleni??? że dziadową uczelnię skończyli?? Tego nie da się nie skończyć heheheheheheh ... Składajcie podania - nowy Lidl będzie się otwierał umiech)))

~kefir55

"Życzę wam żebyście te wasze dyplomy zawsze pokazywali z dumą pracodawcom"

CV od ludzi z tej uczelni w pierwszej kolejności ląduje w koszu na śmieci XDDD. Nawet w Lublinie są pośmiewiskiem.

~xmen

McDonald czeka ;) Tylko mi frytek nie spalcie.

~Szwed

@123ert
Ty przecież nawet matury nie masz!

~123ert

aż szkoda lat straconych tak ja na tej uczelni a teraz bezrobocie albo na kasie w tesco szkoda tych ludzi ktorzy będo sie niedługo rejestrować na bezrobocie porażka