XI Królewski Jarmark Pysznica 2018

Image

Królewski Jarmark w Pysznicy to okazja do dwudniowego wielkiego imprezowania. I choć pogoda nie rozpieszczała, mieszkańcy nie mogliby opuścić tak lubianego wydarzenia.

To już jedenaste spotkanie mieszkańców gminy. Jarmark to okazja do spotkań, rozrywki, integracji środowiska lokalnego i przedstawienia tego, co najlepsze. Wielkie świętowanie rozpoczęło się już w sobotę zmaganiami sportowymi kiedy to odbył się turniej piłki nożnej dziewcząt o Puchar Wójta Gminy Pysznica i chłopców o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Pysznica.

W niedzielę zaś miał miejsce turniej szachowy o Puchar Dyrektora Domu Kultury. Na scenie zaprezentowały się lokalne zespoły artystyczne, a także zespół wokalny z Ukrainy. Po części oficjalnej koncert dał Power Play. Po radosnym muzykowaniu przyszedł czas na rozstrzygnięcie gminnego konkursu kulinarnego. Później ponownie można było podziwiać lokalnych artystów. O godz. 19:00 wystąpił Zespół MIG. Na koniec dnia odbyła się zabawa taneczna z zespołem Masters.

- Jarmark Królewski zawdzięcza swoją nazwę królowi, który założył osadę Pysznica i od królewszczyzny nazwaliśmy go królewskim. Wcześniej były zabawy, jarmarki, potem dołożyliśmy ten „królewski”, aby podkreślić rangę. Jest wiele atrakcji dla mieszkańców: konkurs kulinarny, każdy może skosztować potraw, jest konkurs na najlepsza nalewki, osoby pełnoletnie mogą spróbować wyrobów poszczególnych gospodarzy z gospodarstw agroturystycznych. Jest tu nie tylko gmina Pysznica, ale i gmina Sadowie i Obrazów, są to gminy, z którymi się przyjaźnimy. Dla dzieci przygotowaliśmy plac zabaw. Jest też konsumpcja. Był też turniej szachowy, wczoraj był turniej piłkarski- mówi Wójt Gminy Pysznica Tadeusz Bąk.

Coroczne Królewskie Jarmarki na stałe wpisały się już w historię Pysznicy. Mieszkańcy bardzo polubili tę formę rozrywki i chętnie bawią się na jarmarkowych zabawach.

Materiał video

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~widz...

Nie ma to jak FOLKLOR! To jest to!. Kolor, strój, tradycja, nasza Polska...

pablorosso

............i tak najlepszy był mały Muchomorekumiech

~jasio

takie byki dra mordy na scenie a w kopalniach robic nie ma komu

~ola

Tadziu cożeś nam uczynił w tymi 'herosami" czy "lewym", z tym stoiskiem mundialowym? W dzień wychwalałeś ich a wieczorem dali ciała, 3 : 0 z Kolumbią! Tak to jest gdy do napełniania balona zaangażuje się też wójt. Impreza całkiem niczego sobie tylko mogł się lepiej spisać miejscowy... proboszcz! Po cholerę tyle deszczu?

Persymona

i tylko Olszynek wciąż żal...