COLMIC X Maraton Wędkarski

Image

Na zbiorniku „Maziarnia” na Wilczej Woli odbył się już po raz dziesiąty , jubileuszowy, wędkarski maraton pod nazwą COLMIC X Maraton Wędkarski, zorganizowany przez Koło Nr 3 „Rozwadów” oraz Koło Nr 35 „Raniżów”.

Zawodnicy już od porannych godzin gromadzili się na „Parkingu u Arka” gdzie nastąpiło zgłoszenie drużyn i odprawa sędziowska. Na starcie zgromadziło się 51 trzyosobowych zespołów z odległych miast i miejscowości z województw: lubelskiego, świętokrzyskiego oraz podkarpackiego.

Zawodników oraz zaproszonych gości powitał Prezes Koła Nr 3 „Rozwadów” Jarosław Jabłoński, życząc wszystkim udanych połowów, sportowej rywalizacji i udanej zabawy, następnie przed przekazaniem głosu kol. Piotrowi Wrońskiemu, nastąpił moment w którym przyjaciele i koledzy, reprezentowani przez Jarosława Jabłońskiego i Grzegorza Boruczenko wręczyli, humorystyczny prezent właśnie Piotrowi Wrońskiemu, jako osobie która była pomysłodawcą maratonu, w postaci sutanny „Ojca Założyciela Maratonu Wędkarskiego” oraz dyplomu uznania, co wzbudziło ogromny aplauz i śmiech wśród obecnych. Więc uczestnicy już w doskonałych humorach mogli wysłuchać krótkiej historii organizowanej imprezy jak również później oddali cześć, minutą ciszy, wszystkim kolegom, którzy odeszli do krainy wiecznych łowów a byli stałymi bywalcami na kolejnych zawodach.

Po przywitaniu przybyłych głos zabrał sędzia główny maratonu kol. Jerzy Górecki. Przedstawił zasady regulaminowe obowiązujące podczas łowienia a następnie przystąpiono do losowania stanowisk, co jest momentem bardzo emocjonującym, ponieważ dobre stanowisko dla drużyny, to jak wygranie losu na loterii. Po losowaniu i odebraniu okolicznościowych upominków oraz prowiantu drużyny wyruszyły na stanowiska by rozpocząć właściwe zawody.

W tym roku całe zawody odbyły się przy fantastycznych warunkach atmosferycznych, co przełożyło się również na super atmosferę wśród startujących oraz osób towarzyszących. W czasie wędkowania koledzy znajdowali czas by porozmawiać między sobą wymieniając się przy tym cennymi wskazówkami, wspomnieniami czy też żartami. Na stanowiska dostarczane były napoje oraz posiłek cateringowy. Istna sielanka gdyby jednak nie to, że czekały cenne nagrody, o które trzeba było jednak walczyć.

Sędziowie wagowi od godziny 18.00 dokonali pierwszego ważenia, które wyłoniły pierwszych liderów, są nimi Wyniki zapowiadały ostrą walkę w dalszej części zawodów, gdyż nie od dziś wiadomo, że ryby bardzo dobrze biorą w porze nocnej i jak to już się utarło „noc zweryfikuje kto ostatecznie zostanie zwycięzcą”. A w nocy, niektórzy zawodnicy ostro wzięli się do pracy, więc poranek i drugie ważenie pokazało, kto w nocy spał, kto aktywnie łowił, kto gwiazdy oglądał a kto próbował uzyskać „rozgrzeszenie” u „księdza” Piotra.

I tak po zsumowaniu wyników indywidualnych i drużynowych zostali wyłonieni zwycięscy IX Maratonu Wędkarskiego w Wilczej Woli.

Zwycięzcom puchary ufundowane przez Senator Rzeczpospolitej Janinę Sagatowską wręczyła w jej imieniu Dyrektor Biura Senatorskiego Małgorzata Wojciechowska. Nagrody rzeczowe w postaci cennego sprzętu wędkarskiego oraz pucharów wręczyli: Dyrektor oraz Prezes Koła Nr 3 „Rozwadów” Jarosław Jabłoński, któremu pomagali Prezes Koła Nr 35 „Raniżów” Roman Młynarczyk, który tradycyjnie ufundował i wręczył nagrodę za największą rybę zawodów. Tym razem był to sum o wadze, którego złowił kol. Dariusz Środoń (G.P.D Energetyk 13). W tym miejscu należy podkreślić, że nagrodzeni zostali wszyscy zwycięzcy, jak również wielu wędkarzy, których wskazał los... los który był w rękach „sierotki” Pani Małgorzaty.

Po dekoracji wędkarze przystąpili do tradycyjnej biesiady przy pieczonym udźcu i symbolicznym kuflu zimnego piwka, w towarzystwie przedstawicieli władz, sponsorów i mecenasów X COLMIC Maratonu Wędkarskiego w Wilczej Woli.

Tegoroczną imprezę patronatem objęli: Senator RP Janina Sagatowska, Poseł na Sejm RP Rafał Weber, Prezydent Miasta Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny, Wójt Gminy Dzikowiec Krzysztof Klecha oraz Wójt Gminy Raniżów Władysław Grądziel.

[p]


Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~GIGI

No dobrze że panowie z koła podali zwycięzców bo redaktora to nie interesowało. No ale ile ważył sum umiech Ktoś odpowie??

~PLAMA

Jak tak można? To nikt z PiSu nie przecinał wstęgi na otwarcie zawodów?

gogi

Jasio, oni te rybki wypuszczali z powrotem do wody umiech

~PZW R3

Klasyfikacja indywidualna:
I miejsce – Marek Wilk (MCKARP „Rozwadów 3”) – 28910 pkt;
II miejsce – Grzegorz Chciuk („Sokolniki” Koło Nr 1 Sandomierz) – 28850 pkt;
III miejsce – Rafał Małek („RYBKA” Nisko) – 27100 pkt.
Klasyfikacja drużynowa:
I miejsce – Roztocze II (Piotr Mołdoch) – 21 pkt. w składzie: Piotr Mołdoch, Piotr Buczek, Marcin Długosz
II miejsce – „Sokolniki” Koło Nr 1 Sandomierz – 28 pkt. w składzie: Józef Stala, Piotr Kułaga, Grzegorz Chciuk.
III miejsce – Czarne Haki Extreme – 49 pkt. w składzie: Mariusz Szarama, Łukasz Żółtek, Marcin Pietrzyk.
IV miejsce – Zajerzorze – 50 pkt. w składzie: Dariusz Korczak, Dariusz Rzucidło, Piotr Furman.

SPONSORZY i PATRONI:
Senator RP Pani Janina Sagatowska,
Poseł na Sejm RP Pan Rafał Weber,
Prezydent Miasta Stalowej Woli Pan Lucjusz Nadbereżny,
Wójt Gminy Raniżów Pan Władysław Grądziel,
Wójt Gminy Dzikowiec Pan Krzysztof Klecha,
POLANFISHING.PL – Pan Sebastian ŁOŚ – współfundator nagród i dystrybutor firmy COLMIC,
Portal wędkarski ANGLOO.COM
GOLDFISH (zanęty wędkarskie),
Centrum Kształcenia TORUS (szkoły dla dorosłych),
Łowca LUCIO.PL,
POLMOS St. Wola,
„SAMAX” ANDRZEJ KRYSA,
„ANDREM” ANDRZEJ KILIAŃSKI,
„DIAMENT” KRZYSZTOF CHCIUK,
GREINPLAST S.C. – Centrum Ociepleń,
NOWINY.24;
RADIO LELIWA;
STALOWE MIASTO;
WĘDKARSKIE WIADOMOŚCI.

Wszystkim, którzy wspierali, nasze zawody finansowo, jak i swoją pracą, serdecznie dziękujemy i zapraszamy za rok.

Więcej informacji na pzw.rozwadow.pl i https://www.facebook.com/pzwrozwadow3/

~DoZiuta

To nie siano lecz jeszcze skoszona trawa - dopiero jak wyschnie... Ale jak nie masz się czego czepić to złap się za książki to może trochę liźniesz wiedzy ogólnej... Wstyd to tak hejtować i trollować jezyk

~ziuta

ale siana to nie miał już kto posprzątać? wstyd....

~jasio

a i widać tu samych pantoflarzy , w domu baby ich leja a oni dla równowagi znecaja się nad rybkami

~jasio

jak w zooo karmia lwy to som protesty a jak dla zabawy wieszają ryby na HAKU to sa nagrody