Przebudowa mostu na rzece Bukowa coraz bliżej realizacji

Image
[mini]Fot. Starostwo Powiatowe[/mini]

2 firmy wyraziły chęć budowy mostu na rzece Bukowa w ciągu drogi powiatowej Zarzecze- Rzeczyca Długa w miejscowości Jastkowice.

W starostwie powiatowym nastąpiło otwarcie ofert w ramach przetargu na przebudowę mostu na rzece Bukowa, w ciągu drogi powiatowej Zarzecze- Rzeczyca Długa, w miejscowości Jastkowice. Do realizacji zadania zgłosiły się dwie firmy. Pierwsza z nich, z Kielc, wyceniła swoje usługi na około 2,11 mln zł. Druga, ze Stalowej Woli wystosowała ofertę opiewającą na 1,57 mln zł. Wykonawcy deklarują wykonanie zadania do 15 listopada 2018 roku. Na sfinansowanie inwestycji w budżecie powiatu zabezpieczono około 1,7 mln zł. W najbliższym czasie obie oferty zostaną poddane weryfikacji. Dopiero wówczas zapadanie decyzja, która z nich zostanie wybrana.

Wykonawca zajmie się m.in. szeregiem robót rozbiórkowych i ziemnych. Wśród zadań przewidziano: wzmocnienie skrzydeł podpór, odtworzenie ścianek zaplecznych, remont podpór, wykonanie nowego wspornika pochodnikowego wraz z odtworzeniem konstrukcji nośnej, wykonanie izolacji arkuszowej płyty pomostu, izolacji powłokowej podpór, osadzenie krawężników i obrzeży na obiekcie i dojazdach, wykonanie kap chodnikowych, dylatacji bitumicznych, ramp zejściowych na dojazdach z kostki brukowej, montaż bariero- poręczy, bariery, balustrady, wykonanie schodów naskarpowych, remont umocnień brzegów rzeki, oczyszczenie przestrzeni pomostowej. Okolicznych mieszkańców na pewno ucieszy fakt, że dzięki tej inwestycji powstanie nowy ciąg pieszo- rowerowy.

Starostwo powiatowe otrzymało dofinansowanie z Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa na realizację tej inwestycji w wysokości 937 tys. zł.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Karol 56

Śmieją się, że Szydło popłynęła Dunajcem na wycieczkę. A to nie jest prawda, bo ona płynęła by liczyć ile jest mostów nad Dunajcem przecież...

~JakiWstyd

Niejaki Jaki (kandydat PiS na prezydenta Warszawy) stwierdził podczas swojego przemówienia, że Warszawa ma najmniej mostów ze wszystkich stolic europejskich, że nawet Budapeszt na Dunajcu ma ich więcej. Od kiedy to panie Patrysiu Dunajec przepływa przez Budapeszt?