Droga objazdowa zostanie wyremontowana

Image

Jak zapowiedział starosta powiatowy Janusz Zarzeczny droga w Bojanowie, uszkodzona podczas remontu mostu zostanie odnowiona.

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia 2017 roku zakończyła się trwająca od kwietnia 2016 roku inwestycja, która obejmowała rozbudowę drogi wojewódzkiej nr 870 na odcinku Bojanów - Nisko, budowę 2 mostów oraz odcinkowe umocnienie brzegów i dna rzeki Łęg. Realizacja tego dużego przedsięwzięcia kosztowała blisko 14,4 mln zł, z czego dofinansowanie z rezerwy subwencji ogólnej Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa wyniosło około 5,5 mln zł. Na moście na Łęgu w Przyszowie utrudnienia trwały kilka lat. Przyczyną były zniszczone przez ponad 60- lat przeprawy. W 2007 r. obowiązywało tam ograniczenie tonażu do 20 ton oraz ograniczenie prędkości do 30 km/h. W miejscu wysłużonych mostów powstały nowe, kompleksowo wyposażone obiekty. Wąskie chodniki zostały zastąpione 1.5 metrowym ciągiem pieszym i 3 metrowym ciągiem pieszo- rowerowym. Zainstalowane zostały urządzenia bezpieczeństwa ruchu - balustrady i bariery. Nowe mosty posiadają najwyższą klasę nośności A, umożliwiając poruszenie się pojazdów o masie całkowitej do 50 ton.

Podczas remontu doszło do uszkodzenia drogi powiatowej w gminie Bojanów. Stało się to w związku z objazdem, który obowiązywał podczas przebudowy mostów w Przyszowie na drodze relacji Stany- Maziarnia- Nisko. Chodzi o odcinek o długości 1,7 km. Powiatowi udało się uzyskać na ten cel dofinansowanie w wysokości 390 tys. zł z budżetu Województwa Podkarpackiego. O inwestycji poinformował podczas sesji Rady Powiatu starosta.

- Droga, która została zniszczona podczas przebudowy mostów z powodu objazdów będzie odnowiona. Zrobimy nową drogę na odcinku 1,7 km, a być może trochę więcej, bo po przetargu zostało nam trochę pieniędzy, które zostały przekazane przez Zarząd Województwa Podkarpackiego. Mamy trochę pieniędzy, zobaczymy ile nam się uda zrobić. Położona zostanie nowa nawierzchni, dwie warstwy. Będzie więc to jakby nowa droga- mówi Janusz Zarzeczny.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Jacek

To jest zdjęcie, już nieistniejącego mostu na starym dorzeczu rzeki Łęg w Przyszowie.