OSA odleciała gdzie indziej, bo my jesteśmy za bogaci

Image

Miasto aplikowało o środki z Ministerstwa Sportu i Turystki na utworzenie Otwartych Stref Aktywności (OSA). Tymczasem okazuje się, że mieszkańcy St. Woli są za bogaci na dofinansowanie.

Otwarte Strefy Aktywności (OSA) o charakterze wielopokoleniowym będą powstawały w ramach rządowego programu rozwoju małej infrastruktury sportowo- rekreacyjnej. Na ich budowę fundusze będą dostawać i miasta, i powiaty. Program rozwoju infrastruktury sportowej Ministerstwa Sportu i Turystki przewiduje 2 warianty utworzenia OS. Pierwszy z nich, podstawowy, zakłada powstanie siłowni plenerowej, gdzie znajdzie się minimum 6 urządzeń do ćwiczeń oraz tzw. strefy relaksu z minimum 4 ławkami, plenerowym urządzeniem do gier (np. gier planszowych typu szachy/warcaby lub stół do ping ponga, trampolina, itp.) Wariant rozszerzony obejmie siłownię składającą się z minimum 6 urządzeń oraz strefę relaksu z takim samym zapleczem jak wyżej. W strefie tej znajdzie się również plac zabaw o charakterze sprawnościowym składający się z 3 lub więcej urządzeń dla dzieci. Stalowa Wola ubiegała się o dofinansowanie na utworzenie aż 5 Otwartych Stref Aktywności. Liczyliśmy na pieniądze, zwłaszcza po wizycie w ubiegłym roku ministra.

- Widząc co tu, w Stalowej Woli się dzieje, obiecałem, że będę robić wszystko, żeby dofinansować w pełnej wysokości, czyli w 50%, tą inwestycję. Namawiamy wszystkich samorządowców z Podkarpacia, całej Polski, żeby szukali terenów. Obliczamy Otwartą Strefę Aktywności na około 100 tys. zł- mówił 27 listopada 2017 roku Jarosław Stawiarski, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki.

Niestety, OSA nie będzie realizowana w Stalowej Woli. Jak poinformował poseł Rafał Weber wsparcie finansowe otrzymały gminy z powiatu stalowowolskiego: Pysznica, Zaleszany, Bojanów.

- Wsparcia nie uzyskała Stalowa Wola ponieważ jednym z kryteriów było kryterium dochodowe na mieszkańca gminy. To kryterium dochodowe wynoszące maksymalnie 1350 zł, które zostało ustalone przez ministerstwo sportu w naszym mieście jest dużo wyższe. Możemy powiedzieć, że Stalowa Wola jest zbyt bogata, żeby uzyskać wsparcie z tego programu- mówi Rafał Weber.

Za to pieniądze popłyną do samego Tarnobrzega i powiatu tarnobrzeskiego. Wsparcie dostanie także powiat niżański, Miasto Nisko, gminy: Harasiuki, Jarocin, Jeżowe, Rudnik nad Sanem, Ulanów.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Mama St.Wola

Czy ktoś się orientuje czy w stalowej woli przy szkole numer 1 na ulicy Dmowskiego powstanie plac zabaw?Wiemy że było w planach zrobienie to właśnie tu przy szkole na osiedlu ale nadal nic się nie dzieje.

~Mama St.Wola

Czy ktoś się orientuje czy w stalowej woli przy szkole numer 1 na ulicy Dmowskiego powstanie plac zabaw?Wiemy że było w planach zrobienie to właśnie tu przy szkole na osiedlu ale nadal nic się nie dzieje.

manukun

Na stadionie w Rozwadowie stoi nowa siłownia terenowa. Używana jest głównie do picia alkoholi niskoprocentowych. Czy warto budować kolejne, skoro nie są używane?

~Adam Asnyk

Ujada opozycyjny trol, a za PO-PSL afer od groma, podwyżki podatków, rozsprzedaż i likwidacja polskich firm... CZEGO O TYM NIE PISZE JEŁOP?

~Ormo

Czyli dzięki PiSowi jest mi dobrze? Jestem bogaty? Mogę brać kłedycik na głupoty, bo mnie stać i mi się należy?

~teodotskarpa

W końcu Lucek nie dostał kasy na niepotrzebne wydatki.Dzięki,kim kolwiek ten ktoś jest.Tez chyba widzi ze prezydent wydaje kase jak szalony,a gdzie oszczednosci sa?Poczatek konca prezydenta.

~grazyna

Granitowy chyba stół do ping-ponga i olbrzymia plansza do gry w szachy są na Czarnieckiego między blokami 4-10 i SP3. Jakoś ruchu tam nie widzę. Swoją droga pionki do szachów są ciężkie i nie ma komu ich dźwigać (podobno z pomieszczeń pod Balladą)-ot radosna i oderwana od rzeczywistości twórczość projektanta.

~Rymcyk

Za PO to problemu nie było. Bo to że obiecywali i tak było wiadomo ze pic na wode umiech

~Mieszkaniec

Jak mamy ufać rządowi, którego przedstawiciele kłamią prosto w oczy? Jak z obietnicami wyborczymi? Panie Weber -wybrany zostałeś głosami mieszkańców podkarpacia czy zarządu partii PiS?

~Mieszkaniec

Biedy nie ma - dostali intratne państwowe posady. Zarobki ludzi PiS, na które składają się zwykli podatnicy - są więcej niż sute. Możemy powiedzieć, że Stalowa Wola jest zbyt bogata, żeby uzyskać wsparcie z tego programu- mówi Rafał Weber. ( czy taką wypowiedzią już zaklepał sobie premie??? - a może wpłaci na Caritas???. ) Wniosek jest jeden: dojenie państwa trwa. ..... może by tak podał przykłady partyjnych synekur???

~Szmatex

Wiedziałem że się pieski opozycji zlecą i zaczną szczekać. Aplikowało bo mogło aplikować (tak jak opozycja powiedziała co wiedziała bo mogła powiedziec) to że nie dostali to nic nie zmienia.

~noAleAle

Stalowa Wola nie powinna nawet pchać tam łapek. OSA powinna być skierowana do gniazda tam gdzie jej miejsce.

~125

naszego prezydenta PIS - CY Wystawili NA DUDKA a taki mierny i wierny nawet trawę maluje na zielono .

~Koliberek

Wow! Niesamowite!