Tryumf Cross Duathlon. Nowe spojrzenie na sportowe wydarzenie
Opublikowano: 3  Czerwca  2018

24 czerwca b.r. na Podkarpaciu odbędzie się nietuzinkowa impreza sportowa. Popularne bieganie zostanie tutaj połączone w ramach duathlonu z jazdą na rowerze by razem dać efekt prawdziwie zdrowego, zbalansowanego ruchu, promowanego ostatnio coraz bardziej w świecie biegów.

Organizatorem tej nowatorskiej imprezy jest Stowarzyszenie Rowerzyści ze Stali.

Cross Duathlon to impreza, która odbędzie się w tym roku po raz drugi, tym razem w Madejówce k. Stalowej Woli. Zawodnicy będą mieli do pokonania 4 km biegu oraz 20 km jazdy na rowerze. Trasa pobiegnie leśnymi duktami oferując różnorodność terenu a co za tym idzie wiele nierówności do pokonania. Cross Duathlon zgromadzi biegających i rowerzystów, którzy w tych sportach chcą postawić na zdrowy balans i mniejsze obciążenie organizmu. Bieganie połączone z jazdą na rowerze pozwala na proporcjonalne rozłożenie sił przy jednoczesnym zachowaniu dynamiki i ciągłości aktywności fizycznej. Dodatkowo taka aktywność fizyczna nie obciąża nadmiernie poszczególnych partii mięśniowych i stawów, co bywa typowym efektem na przykład długotrwałego, jednostronnego biegania, groźnym dla zdrowia, przed którym coraz głośniej przestrzegają ortopedzi.

- Największa siła jaką mamy, to wiara w siebie. Chcemy promować jazdę na rowerze i bieg w naszym mieście. Wkładamy w organizację zawodów dużo serca i pracy, jest to dla nas ogromna przyjemność– powiedziała prezes Stowarzyszenia Klaudia Kowalska.

Każdy z uczestników zawodów otrzyma medal za walkę o zwycięstwo a ponadto zostaną wyłonieni zwycięzcy w 3 kategoriach: grupy wiekowe 16-39 lat i 40+ oraz Open Kobiet.


 


Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

~Zenobia
Znasz ich prywatnie, ze sie wypowiadasz?
Dodano: 19  Czerwca  2018  10:08:44
~Daria
Te chlopy to w wiekszosci misie z brzuchami umiech rowerzysci i biegacze umiech sportowcy umiech
Dodano: 16  Czerwca  2018  10:35:17
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe