Tryumf Cross Duathlon. Nowe spojrzenie na sportowe wydarzenie

Image

24 czerwca b.r. na Podkarpaciu odbędzie się nietuzinkowa impreza sportowa. Popularne bieganie zostanie tutaj połączone w ramach duathlonu z jazdą na rowerze by razem dać efekt prawdziwie zdrowego, zbalansowanego ruchu, promowanego ostatnio coraz bardziej w świecie biegów.

Organizatorem tej nowatorskiej imprezy jest Stowarzyszenie Rowerzyści ze Stali.

Cross Duathlon to impreza, która odbędzie się w tym roku po raz drugi, tym razem w Madejówce k. Stalowej Woli. Zawodnicy będą mieli do pokonania 4 km biegu oraz 20 km jazdy na rowerze. Trasa pobiegnie leśnymi duktami oferując różnorodność terenu a co za tym idzie wiele nierówności do pokonania. Cross Duathlon zgromadzi biegających i rowerzystów, którzy w tych sportach chcą postawić na zdrowy balans i mniejsze obciążenie organizmu. Bieganie połączone z jazdą na rowerze pozwala na proporcjonalne rozłożenie sił przy jednoczesnym zachowaniu dynamiki i ciągłości aktywności fizycznej. Dodatkowo taka aktywność fizyczna nie obciąża nadmiernie poszczególnych partii mięśniowych i stawów, co bywa typowym efektem na przykład długotrwałego, jednostronnego biegania, groźnym dla zdrowia, przed którym coraz głośniej przestrzegają ortopedzi.

- Największa siła jaką mamy, to wiara w siebie. Chcemy promować jazdę na rowerze i bieg w naszym mieście. Wkładamy w organizację zawodów dużo serca i pracy, jest to dla nas ogromna przyjemność– powiedziała prezes Stowarzyszenia Klaudia Kowalska.

Każdy z uczestników zawodów otrzyma medal za walkę o zwycięstwo a ponadto zostaną wyłonieni zwycięzcy w 3 kategoriach: grupy wiekowe 16-39 lat i 40+ oraz Open Kobiet.


Komentarze

Dodaj swój komentarz

W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej w jakiejkolwiek formie. Publikacja na forum jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny.

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Zenobia

Znasz ich prywatnie, ze sie wypowiadasz?

~Daria

Te chlopy to w wiekszosci misie z brzuchami umiech rowerzysci i biegacze umiech sportowcy umiech