Stalowa Wola na dodatkowej liście wojewody

Image

Wojewoda Ewa Leniart wystąpiła do Ministra Finansów z wnioskiem o uruchomienie środków z rezerwy celowej. Na liście podstawowej znalazło się zadanie ze Stalowej Woli.

Po otrzymaniu decyzji o przyznaniu środków wojewoda uruchomi proces podpisywania z beneficjentami programu umów o dofinansowanie zadań.

7 czerwca 2018 r. wojewoda podkarpacki zatwierdziła listę zadań zakwalifikowanych do dofinansowania na terenie województwa podkarpackiego w ramach Rządowego Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej.

Lista składa się z 26 zadań podstawowych oraz 8 zadań rezerwowych, których realizacja uwarunkowana jest wystąpieniem oszczędności poprzetargowych na zadaniach podstawowych. Wszystkie zadania znajdujące się na liście uzyskały pozytywną opinię wydaną w trybie art. 20 a ustawy o zasadach prowadzenia polityki rozwoju przez Ministra Inwestycji i Rozwoju.

Obecnie dofinansowanie w ramach programu otrzyma 26 zadań gminnych i powiatowych na łączną kwotę dotacji z budżetu państwa powyżej 31,4 mln zł. Efektem rzeczowym realizacji zadań będzie budowa, przebudowa oraz remont 45 km dróg lokalnych, w tym 14 km dróg gminnych oraz 31 km dróg powiatowych. Ponadto wybudowane zostaną dwa obiekty mostowe.

Lista zadań podstawowych zawiera zadania, które bez pomocy tego programu nie miałyby szans na realizację.

Stalowa Wola znalazła się na liście podstawowej. Chodzi o zadanie pod nazwą „Ożywienie centrum życia gospodarczego i społecznego Gminy Stalowa Wola poprzez rozwój infrastruktury drogowej w rejonie ulicy Okulickiego”. Wnioskowana kwota dofinansowania wynosi 50%, tj. 988 640 zł. Zadanie dotyczy odcinka 0,361 km i kosztować ma 1 977 280,04 zł.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Wyborca

@alina nie pudruj babci na 16 ....

~Lipa

Mieszkańcu .A kto Cie chłopaku okradł. Lucek ? Typowe.... okradł, wstyd mi ze jestem teraz Polakiem, zadłużają Polske, nie ma juz demokracji, zamach na wolne sądy. Gdzie konkrety się pytam?

~alina

Problem w tym ze nikt nie jest idealny, ale ja rozpatruje to w charakterze chce dobrze lub chce zle. Nie mozna pisowi odmowić tego ze chce i działa choć z czasem róznym skutkiem lecz jest to często sprawa dezinformacji lub poglądów ideologicznych. Jestem daleka od oceniania ideologii obu ugrupowan lecz widzę co się dzieje w gospodarce, społkach skarbu panstewa i pogaceniu się społeczeństwa. To co nam robilo PO to był piasek w szprychy ku uciesze niemiec i złodziejaszków wszelkiej maści. Teraz Pis to porzadkuje i idzie to bardzo opornie. Co do zarzutów to wiele osób juz ma postawione i jest o tym mowa niemalze codziennie , choćby poł sądu w krakowie. Gdyby rząd tuska miał takie naciski ze strony niemieckich mediow i komunistycznej UE to nie wytrzymalby pol roku. Prawda jest taka ze chodzi o kase i wpływy. UE i niemcom chodzi o dojenie Polski i wsadzenie do warszawy kolejnego uległego kolegi który bedzie wszystko klepał i zamykał jak angela zadecyduje. Teraz jest inaczej , grdube miliardy juz nie płyną i stąd nerwy w UE i proby destabilizacji w kraju poprzez media i fundacje zasilane jak nie z ruskich to z niemiec lub od sorosa.

~Mieszkaniec

Lipa czy wychodzisz z założenia, że jeśli kradli oni, możemy kraść dziś i my?

manukun

@lipa
A ktoś tu broni platfusów? Dali dupy jak rządzili, obywatele im podziękowali. Teraz PiS daje ciała, więc ludzie krytykują. Zwłaszcza, że obecny rząd miał zamykać oszustów. Ile osób otrzymało zarzuty? Nikt! Jak do Ciebie nie docierają błędy władz, może najwyższy czas przestać opierać się tylko na reżimowych mediach?

~Mieszkaniec

Jak argumentów brak, sięgamy po chamstwo? taki właśnie jest PIS.
Każdy kto myśli i mówi samodzielnie dla członków tej sekty jest zaraz z PO - Lipa faktycznie jesteś tą lipą.

~Lipa

Uwielbiam te platformerskie zero konkretów. Pis zadłuza ...w 8 lat PO zadłuzyło kraj o 100 proc w stosunku do ostatnich 20 lat.. hipokryci z peło. KOncerty madonny za miliony zł z naszej kieszeni oczywiscie git. Pendolino na tory jak za króla Cwieczka ... git. Mafia warszawska i wypierd.. ludzi ... git. Zarąbane miliardy z Ofe i podniesieone harowanie bez wyboru do 67... git. Karmione mafie vatowskie na 360mld zł ... git. Elektrowania jadrowa za 170mln w błoto.... git. Podatki podniesiene 23 razy... git.
I wy młoty mówicie o pisowskiej ciemnocie?

~PRAWDA

Czyli według trolla opozycji to źle że jest kasa?

manukun

@alfi
PO dało priorytet budowie S19 na odcinku Rzeszów-Lublin. W 2015 wszystkie papiery były gotowe, a przetarg ZiZ gotowy do rozstrzygnięcia. Tymczasem PiS wstrzymał prace do 2018.

Budowa tej drogi na północ od Lubartowa pod Lublinem jest po prostu niczym nie uzasadniona. Tam nie ma takiego ruchu, który by uzasadniał budowę ekspresówki. Na południe od Rzeszowa sens ma jedynie do Krosna. Dalej potrzeba współpracy ze Słowacją w zakresie budowy tuneli. Tymczasem sąsiedzi z południa traktują Via Carpatia jako drogę trzeciej kategorii, bo nie widzą potrzeby pilnej jej budowy. Jaki ma sens budowanie trasy górskiej za kilka mld zł, która skończy się na granicy? Dopóki Słowacja nie będzie budować swojego odcinka D4, dopóty robienie szumu nad s19 jest śmieszne.

Jednocześnie S74 w okolicy Stalowej Woli dalej nie ma wyznaczonego korytarza. Wystarczy jedna decyzja ministerstwa, żeby miasto mogło planować sensowne skomunikowanie. Obecnie niczego nie ma sensu robić, bo propozycje przebiegu sięgają od lasu za hutą do Lasów Janowskich. Tymczasem duet Weber&Nadbereżny robią mnóstwo szumu nad via carpatia, która większych korzyści miastu nie da w najbliższym czasie. S74 łącząca Stalową Wolę z centrum kraju - temat jakby nie istniał.

Ale Ty i tak zaraz będziesz wałkować temat zastępczy. Głosowanie polonistki przeciwko już było. Co będzie teraz? Ławki w parku? Wiadukt donikąd? Książki z miejskim dofinansowaniem?

Na tamte błędy już nie ma wpływu. Skup się na błędach obcych władz, bo te możemy jeszcze naprawić.

~Euzebia

Taaa aż żal patrzyć jak to teraz za PIS`u polska popada w ruinę i nędzę. Za PO to się rozwijała nie ? Tak się kraj rozrastał i lud bogacił że aż żal patrzeć. Tusku wracaj ! Przyjdź .. zabierz nam kolejne ulgi, podnieś podatki, wprowadź euro ! Żeby PO miało wszystko , kase , kamienice, firmy ! Ludziom nić nie potrzeba ! Zarobimy na twoje szczęście !

~wolak

Sagatwoska tam jedzie zjeść wypieki i wziąć dietę, taka praca umiech a w mieście mnóstwo lokali handlowych pustych to o czymś świadczy, sam też stąd zmykam i przyjdzie czas na rodzinę

~Mieszkaniec

Nie bronie PO bo PiS i PO to jedno zło. Obecnie PiS zadłuża Polskę najszybciej w Europie a Ministerstwo Finansów wprowadza Polaków w błąd podając wybiórcze statystyki deficytu i porównując jego wysokość do stanu najgorszego w czasie globalnego kryzysu finansowego. Wtedy to na całym świecie wzrost gospodarczy był niski, a deficyty wysokie. 8 lat rządów poprzedników zmusilo do wyjazdu z kraju za pracą 2 mln osób, a w pierwszym roku rządów PiS wyjechało tyle osób co przez 8 lat PO-PSL. Nie szanowanie publicznego grosza i kupowanie zwolenników za ich własne pieniądze nie świadczy dobrze o tej partii. 500+ zmniejsza aktywność zawodową Polaków, a w szczególności Polek którym bardziej opłaca się siedzieć w domu. Wystarczy nie zabierac ludziom ich uczciwie zarobionych pieniędzy i nie traktować ich jak żebraków proszących o jałmużne. Odwoływanie się PiSu do uczuć patriotyzmu teź nie jest uczciwe skoro pod szczytnymi hasłami celowo dąźą do wynarodowienia. Sprowadzają rdzennych azjatów , wydają polskie paszporty ludziom, którzy nie znają języka polskiego a niejednokrotnie nie wiedzą nic o naszym kraju poza tym, że jest w UE. PiS ZDRADZIŁ POLAKÓW NA KRESACH ( tu ukłon w kierunku Senator Sagatowskiej - gdzie jest pamięć o nich i wsparcie dla Polaków pozostałych poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej. Rzeczypospolita ich opuściła??? Czy oni nie maja prawa być OBYWATELAMI skoro nigdy nie wyrzekli sie OJCZYZNY. Pani Senator - degustacja wypieków gospodyń na kresach podczas wycieczek zagranicznych nie wystarczy!!! )..... Coś jest nie tak z polityką historyczną rządu tej partii, polityką, która mogłaby być jego największym atutem i podbić umysły i serca Polaków.

~wPiSdu

Kłamali , kłamią i będą kłamać byleby tylko utrzymać się przy korycie. Ktoś powie, że oni są zabawni. nie są zabawni, są groźni.

~SYGNALISTA

Czy do tych kilku tępaków pisowskich nie dociera, że w Polsce tylko niecałe 18 % na wyznawców tej sekty na nich głosowało? Reszta nie dała się otumanić cwaniakom? Zobaczymy jakie nagrody przyznawali sobie za 2016 rok bo za miniony już ujawniono cwaniakom.

~@1234

TVN zbyt mądra stacja byś coś z tego kumał. Dla takich pismatołów to TVPiS odpowiedni ma poziom, tam nie trzeba myśleć, nawet kiedy i jak srywać masz niebawem ci powiedzą. No i kabaret Pietrzaka cię tak uchacha że mało się nie sfajdasz... Kaczym łajnem oczywiście.

~Bodo

A co z hospicjum?

~alfi

Manekin . W przeciwienstwie do nauczycielki z PO nikt z pisu nie głosował za odrzuceniem via carpatia co nie zmienia faktu za za pisu kazdemu zyje sie lepiej co widac. Oczywiscie zawsze sa koryciarze poprzedniego reżimu tufuska, złodzieje i jeszcze zyjące komuchy siedzące na emeryturze którym nic nie bedzie pasowac bo zyją tylko po to żeby nienawidzic Pisu.

~Jojo

Dlaczego tak panikujecie czopki PiS owskie. Wasz PAN i władca wygra te wybory na prezia. Wiecie dlaczego, bo tylko on bedzie startował. Mądrzy ludzie popatrzę jak za 2 lata bedziecie sie topili we wlasnym szambie.
Jeszcz przez dwa lata tuczcie się przy tym korycie. Sami wiecie co sie robi z utuczonymi świniami.

@jazda, @1233,@Jan i paru innych co wy na to.

manukun

@1233
W przeciwieństwie do Ciebie wiem, co powstało w mieście za Szlęzaka. Część pomysłów była po prostu głupia i ich realizacja okazała się niewypałem. Część była jednak konkretnym bodźcem rozwojowym i teraz z tego korzystamy. Szkoda tylko, że nie chcesz tego się dowiedzieć, bo na tym traci miasto - łatwiej Tobą manipulować, jeśli się nie orientujesz w temacie.

Za PO każde miasto niewojewódzkie było w ciemnej dupie, bo metropolie były finansowane przez wszystkich. Spowodowało to drenaż młodych ludzi z tzw. Polski powiatowej. Stalowa Wola nie miała skąd wziąć kilku milionów złotych w 2007 na budowę ul. Grabskiego, w tym samym czasie we Wrocławiu czy Trójmieście budowano muzea czy obwodnice obwodnic za grube miliony. Dobrze, że obecny rząd zakończył tę głupotę.

~1233

Brawo Lucek. Za PO byliśmy w ciemnym zakątku. Sama polonistka głosowała przeciwko naszmu miastu. Manekin to jakis zryty tvnem czopek Szlęzaka.

~Kajtek

Uderz w stół a nożyce się odezwa. Czy prawda wzięła bo widać ze kwiczy i pohrumkuje. TKM? Bo im się nalezalo?

~Prawda

Manekin ty lepiej pilnuj bud na Piłsudskiego bo za chwilę nie będziesz miał gdzie się chować jak będziesz szedł po kasę do Metalowca do bankomatu za hejt!

manukun

@aws1
Zaraz klakierzy Ci powiedzą, żeś hejter. Przecież wreście w mieście coś się dzieje! A że realizowane są projekty drugo- i trzeciorzędne za pożyczane pieniądze, to już nieistotne.

manukun

@okram
W magostracie mamy ponad 100 nowych urzędników. Skoro wzięli 2 mln zł premii, niech teraz się wykażą.

~Zupon

A coś w temacie pisiurze, czy tylko hejt spod wielu nickow?

~aws1

PANIE PREZYDENCIE ,A CO Z PROGRAMEM NA ODNAWIALNE ŻRÓDŁA ENERGII !!!
600 LUDZI CZEKA DO WYBORÓW ????

~marzenie

Marzenie...kto by zatkał dziure miedzy LOTOS a KFC? wszyscy wpadają, omijają, a tam ludzie chodzą po ulicy....

~okram

Tadex czyli opozycyjny trol tym razem pod takim nickiem.
Opozycjo zamiast hejtować WEŹCIE SIĘ DO UCZCIWEJ ROBOTY NA RZECZ MIESZKAŃCÓW!!!

~jan

@ tadex, hejterze analfabeto najlepiej zrobisz jak będziesz milczał bo nigdy nic mądrego nie masz do powiedzenia.

~Tadex

To Stalowa na liście dodatkowej czy podstawowej, bo sami się zakreciliscie w tej swojej propagandzie.

A skąd na wkład własny? Od inwestorów którzy w przeciągu ostatnich 3 lat się zlecieli jak muchy do gnoju czy może kolejny kłedycik?