Stalowa Wola na dodatkowej liście wojewody

Image

Wojewoda Ewa Leniart wystąpiła do Ministra Finansów z wnioskiem o uruchomienie środków z rezerwy celowej. Na liście podstawowej znalazło się zadanie ze Stalowej Woli.

Po otrzymaniu decyzji o przyznaniu środków wojewoda uruchomi proces podpisywania z beneficjentami programu umów o dofinansowanie zadań.

7 czerwca 2018 r. wojewoda podkarpacki zatwierdziła listę zadań zakwalifikowanych do dofinansowania na terenie województwa podkarpackiego w ramach Rządowego Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej.

Lista składa się z 26 zadań podstawowych oraz 8 zadań rezerwowych, których realizacja uwarunkowana jest wystąpieniem oszczędności poprzetargowych na zadaniach podstawowych. Wszystkie zadania znajdujące się na liście uzyskały pozytywną opinię wydaną w trybie art. 20 a ustawy o zasadach prowadzenia polityki rozwoju przez Ministra Inwestycji i Rozwoju.

Obecnie dofinansowanie w ramach programu otrzyma 26 zadań gminnych i powiatowych na łączną kwotę dotacji z budżetu państwa powyżej 31,4 mln zł. Efektem rzeczowym realizacji zadań będzie budowa, przebudowa oraz remont 45 km dróg lokalnych, w tym 14 km dróg gminnych oraz 31 km dróg powiatowych. Ponadto wybudowane zostaną dwa obiekty mostowe.

Lista zadań podstawowych zawiera zadania, które bez pomocy tego programu nie miałyby szans na realizację.

Stalowa Wola znalazła się na liście podstawowej. Chodzi o zadanie pod nazwą „Ożywienie centrum życia gospodarczego i społecznego Gminy Stalowa Wola poprzez rozwój infrastruktury drogowej w rejonie ulicy Okulickiego”. Wnioskowana kwota dofinansowania wynosi 50%, tj. 988 640 zł. Zadanie dotyczy odcinka 0,361 km i kosztować ma 1 977 280,04 zł.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~beatabeatabea

Za komuny mówiło się, że naród pije szampana ustami swoich przedstawicieli.
Dzisiaj Kaczyński postanowił żyć skromniej obniżając pensje posłom opozycji. Elity PIS obniżki oczywiście nie dotknęły.
Jeśli Kaczyński chce żyć skromniej to przypomnę, ze w szpitalu na Szaserów gdzie leczy kolano zwykli ludzie czekają ponad 230 dni na wizytę. Chcesz żyć skromniej to do kolejki!!!

~gazownik

ty sie dobrze czujesz?? hehe smiech2

~z internetu

Polska pod rządami PiS stała się celem wojny informacyjnej. – „Wyraźnie widać w czyim interesie jest osłabianie wewnętrzne Polski. To, co dzieje się w Polsce od 2,5 roku, jest zadziwiająco zbieżne z celami rosyjskiej polityki. Wszystko zostało opisane w ich specjalnej doktrynie wojennej tzw. doktrynie Gierasimowa” .
W doktrynie tej zapisano osiąganie określonych celów politycznych przy zastosowaniu metod niemilitarnych. – „Osłabianie więzi z Zachodem, budowanie napięć wewnątrz kraju, osłabianie państwa prawa. Te zbieżności są zbyt widoczne, żeby się nad tym nie zastanawiać, w czyim interesie takie rzeczy się w Polsce mogą dziać”?
To wszystko dzieje się tu i teraz. Te zjawiska obserwujemy w Polsce od listopada 2015 r. Konflikt z Komisją Europejską to wypisz wymaluj realizacja wygodnej dla Federacji Rosyjskiej izolacji Polski w Unii Europejskiej”

~Janina

Jeśli chodzi o to całe referendum, to moim zdaniem sam pomysł jest do bani, a pytania chyba układał ktoś z wysoką gorączką, albo ..... tu niech każdy sobie doda według uznania, co chce.

~pytanie

Doradczyni prezydenta Zofia Romaszewska w wywiadzie dla RMF FM dystansowała się od pomysłów A. Dudy dotyczących referendum konsultacyjnego. – „Podobno była jakaś ogromna ilość konsultacji, tak twierdzi nasz minister Mucha. Ja z tym nie miałam nic wspólnego” – powiedziała Romaszewska.
Według niej, pytań jest „dużo za dużo”, a obywatele powinni je poznać zdecydowanie wcześniej – przynajmniej pół roku temu. – „Ja pierwszy raz zobaczyłam pytania referendalne we wtorek. To nie prezydent układał te pytania”, tylko jakiś jego personel. To mają być pytania o Konstytucję, a nie np. o 500 +. (…) Przecież nikt przytomny tego do Konstytucji nigdy nie wpisze” – powiedziała Romaszewska.
No jak ma Duda takich doradców jak niejaki Zybertowicz czy Dera to można liczyć na coś sensowniejszego...???

~ogrodnik

To brzmi jak niezbyt dobry żart, ale marszałek Sejmu Kuchciński zarządził, że zwołanie każdej komisji sejmowej może dokonać się jedynie za zgodą marszałka, poza posiedzeniami Sejmu, a pisma tego dotyczące mają być napisane na… ZIELONYM PAPIERZE!
Nawet posłowie PiS nie kryją zadziwienia. – „On już chyba całkiem zwariował! Nie dość, że teraz w ogóle nie wiadomo, kiedy te komisje zwoływać, to jeszcze zielone papiery mam wypełniać” – powiedział jeden z polityków PiS, prosząc o nieujawnianie nazwiska, bo „to by mu zaszkodziło”. Inny szef komisji z PiS komentuje (też oczywiście bez podania nazwiska): – „Kuchciński chyba sam ma żółte papiery, skoro zielonych od nas chce”.

~Janek

nadbereżny ja wyjechałem ze względu na stan zdrowia, który jest wynikiem zanieczyszczenia powietrza pomijając już zarobki i nic w tej kwestii nie zrobiłeś....

manukun

@interia
Owszem, ma. Gdyby polskie sklepy przerobiły tę gotówkę z 500+, wzrost cen nie byłby odczuwalny. Tymczasem kasa została wydana w zagranicznych dyskontach, a zyski wyprowadzone za granicę. Dużo sieci chciało się pozbyć bezwartościowego na zachodzie złotego, więc wartość spadła i wzrosły ceny.

~Interia

Alfi mieszkaniec i preczzplatforma typowe inwektywy bez tresci.
Mankun myslisz pare rzeczy i pieniadz fiducjarny nic do tego nie ma pod warunkiem ze w Polsce istnieje konkurencja a jej na rynku spozywcxym jest brak. Mianowicie brak polskich firm z odpowiednio duzym kapitalem. Piotr i pawel na sprzedaz. W zwiazku z brakiem konkurencji jest zawyzanie sztuczne cen i proponowanie produktow gorszej jakosci. Jesli chodzi o reszte nie ma problemow. Wszystko jest w normalnych lub nizszych cenach. Nie zmienia to faktu ze jedtesmy dojeni jak kolonia od lat i wykorzystuja to zagraniczne firmy zawyzajac ceny i nie ma to nic wspolnego z 500 plus i zwiekszona podaza pieniadza w gospodarce.

manukun

@inny
Słowo klucz: nagle.
Poczytaj o pieniądzu fiducjarnym. Bez tego się nie dogadamy.

Na dolara masz ciągłe zapotrzebowanie, zwłaszcza na rynku międzynarodowym, więc jego wartość trzyma się na wysokim poziomie pomimo ciągłego dodruku. Na euro również jest parcie, bo rozlicza się nim połowa UE. Dodruk złotego bez zwiększenia produkcji spowodował inflację i wzrost cen bez wzrostu płac.

Zauważ, że Niemcy mają potężną gospodarkę, więc dla nich wrzucenie równowartości 20 mld zł na rynek nie spowoduje zawirowań jak w Polsce, gdzie gosdpodarka jest znacznie mniejsza. Ludzie tam stać na więcej, bo dobrze zarabiają w rozwiniętym przemyśle i usługach - proces ten trwa latami. W Polsce ludzi nagle było stać na więcej nie z powodu wzrostu płac i rozwoju przemysłu/usług/rolnictwa, ale z powodu rozdania pożyczonych przez rząd pieniędzy. Widzisz różnicę?

~Mieszkaniec

~inny ( kobieto ) - twój wpis to klasyczny pleonazm.
Wiesz w jakiej cenie jest masło maślane? Podobno 7.90 zł. za 0.2 kg.

~@alfi

A rozmawiałeś ze swoim psychiatrą? Ilość takich osób jak ty równa się w Polsce ilości wyborców zwyciskiej opcji w wyborach. Przypadek?

~Mieszkaniec

Kobieto - napisałem wcześniej, że istotą czytania jest zrozumienie treści, co nie jest łatwe dla każdego.

~preczzkomuną

pis to komunistyczne ścierwo

~inny

Mieszkaniec. Ty napisałeś jakiś konkret? Bo czytam to i nie wiem o co Tobie chodzi. Znaczy chodzi Ci zeby nie rządził Pis , ale dlaczego to juz nie napisałeś. W sumie napisałeś.... bo daja 500zł. A co do Mankuna . Idąc Twoim tropem ekonomicznym w niemczech powinno byc jakieś 4x drożej niż u nas bo tam jest więcej gotówki na rynku i ludzie duzo więcej zarabiają. To jak wytłumaczysz fakt że ceny w tamtejszym lidlu, kauflandzie sa niższe? Koszty pracy przypomne ze wyzsze co najmiej o 75proc. Ekonomiści.....
Według Ciebie zabrać wszystkim z wypłaty to będzie taniej w sklepach bo mniej kasy w obrocie..... szok , niedowierzam.

~Mieszkaniec

Dajecie się omamić, że PiS to prawica, a PO to rząd liberlany? Robią tak po to, żeby właśnie ani prawica, ani ludzie o poglądach liberalnych (wolnościowych) nie doszli do władzy. Takie były ustalenia Ogrągłego Stołu a konkretnie  Magdalenki, której owoce zbieramy do dziś.

~edwart

No tak kiedyś było wszystkim źle to było dobrze. Teraz jest części dobrze to jest źle bo nie wszystkim jest dobrze. Można by pomyśleć że hejtującym peowcem któremu jest źle jest zakompleksiony mężczyzna z podstawowym wykształceniem, beż żony bez dzieci.

~Mieszkaniec

Od rządzących, którzy rozwiązując problemy, pogarszają stan obecny, uchroń nas Panie.

~Mieszkaniec

~Lipa, ~alfi, ~Edwart niedoszkolona kobieto - przestań bujać w obłokach i porównywać PiS z PO. Zadłużenie i deficyt nie bierze się z nieba. I wreszcie zauważ, że nie ma różnicy czy PIS czy PO! Deficyt to przychody ( - ) wydatki, a nie PKB, tak jak nie jest istotne ile zarabiasz tylko ile z tego zostaje.

manukun

@edwart
Jakie teorie? Przecież prawo podaży i popytu działa cały czas. Dużo gotówki trafiło na rynek, więc sprzedawcy podnieśli ceny. Lepiej jest tylko tym, którzy dostają 500+. Droższą żywność kupują wszyscy. Emeryci, bezdzietni, rodziny z jednym dzieckiem itd. Jak nie rozumiesz spadku wartości pieniądza, popatrz co się dzieje z cenami truskawek czy ogórków na rynku. Im więcej towaru trafi na raz na halę targową, tym mniej jest on warty. To samo dzieje się z pieniądzem. Co z tego, że brat ma większą wypłatę ode mnie, skoro nie bierze 500+, więc płaci więcej za jedzenie. Jak ja biorę, wzrost cen żywności kompensuję tym rozdawnictwem. Brat płaci na moje zachcianki i musi więcej harować, żeby mu coś zostało. Ja mogę sobie siedzieć przed telewizorem z piwem w ręku i śmiać się z niego. Gdzie tu sprawiedliwość?

Przecież tego rozdawnictwa nie finansuje rząd. Rząd nie ma żadnych pieniędzy, obraca jedynie pieniądzmi podatnika. Co tu jest takiego trudnego do zrozumienia?

~Edwart

Makunen twoje teorie są fajna, bardzo fajne a nawet głupie. Dlaczego ? Bo powielasz teorie przedstawiane przez "specjalistów" "opozycje" "bankierów" a w rzeczywistości takie prognozy zawsze koniec końców okazują się różne. Co by się stało gdyby cene paliwa obniżyć nagle o połowe ? Ciekawe nie ? W teorii zmalały by wpływy do budżetu państwa ale niby transport powinien stanieć a więć co za tym idzie koszty dostaw itd. Pewnie sprzedało by się kupe nowych aut bo ludziom którym do tej pory się nie opłacało posiadać samochód nagle by się zaczeło opłacać. Zaczeło by jeżdzić więcej aut , korki, smog , wypadki ? Rozważać co by było można w nieskończoność. Tak samo jest z 500+. Co by było gdyby rozdać wszystkim co maja 2-jke dzieci po 500 zł. ? No Czy to było rozważne czy nie, to wyjdzie w ciągu może 10 lat. Powiesz że dając 500+ rząd nie ma kasy na inne pierdoły. No może nie ma. Kiedyś miał i co z tym zrobił ? Nic. Więć wersje z niedawaniem już przerabialiśmy i się też nie sprawdziła umiech

~alfi

Sygnaliście pragnę przypomniec ze żyjesz w tzw demokracji z którą wam komuchom i pogrobowcom Unii wolności i aferałom z KLD sie trudno od 2015r pogodzić. Zapewniam Cie czerwony towarzyszu że gdyby dzieci miały głos to zagłosowałyby za Pis bo maja na ksiązki, wakacje, rowery, przyjemności i wycieczki, a to dzieki 500plus. Na co oczywiście za Tufusa "PINIĘDZY NIE MA I NIE BĘDZIE".
Tak więc kolego powinienes się martwić co bedzie za pare lat jak to młode społeczeństwo otrzyma prawa wyborcze. Bedziemy Was komunistów ,liberałow w skansenach ogładać. I z tego 18 proc robi się od razy ze 40%.

~Lipa

Sygnalista sie popisał inteligencja. Zero konkretów. Kolejny emeryt bez 500plus. Za tufusa było lepiej bo mafia zabrała tyle co dostaliśmy z unii. Ekonomiści widze wszyscy tylko pracujący na tokarkach w hucie.

~@SYGNALISTA

Masz racje tylko 18 % w Polsce na nich głosowało i to ich ten cały suweren o takim poziomie inteligencji jak tu niektórzy z wpisujących na tym forum. Zaścianek!

~@SYGNALISTA

Masz racje tylko 18 % w Polsce na nich głosowało i to ich ten cały suweren o takim poziomie inteligencji jak tu niektórzy z wpisujących na tym forum. Zaścianek!

rerere

Jak dobrze być w tej mafii zwanej Bezprawie i Niesprawiedliwością, coś Stalowej Woli skapnie z kosmosu, wcale nie z podatków które każdy Polak płaci na ten cyrk na Wiejskiej.
Tak kupił stare baby i prostych ludzi 500minus.

istari22

Mankun jesteś trolem. Wszystkim dookoła zyje się lepiej oprocz Ciebie. Szkoda mi Cię nawet nie wiesz jak bardzo...

manukun

@lipa
A kto zapłaci za wzrost cen spowodowany 500+ i innymi zasiłkami? Przecież ludzie dostali do rąk dużą ilość gotówki w krótkim czasie. Rynek na to zareagował i podniósł ceny. Więcej za żywność płaci teraz każdy, nie tylko beneficjenci 500+. Emeryt nie dostanie świadczenia, ale w zamian więcej zapłaci za codzienne zakupy.

Taki ukryty podatek.

manukun

@alina
Ale działania PiS powodują, że zamiast naprawiać błędy i robić dobre reformy, psuje się te dobrze działające mechanizmy. Najgorsze jest działanie pozbawione rozsądku i oderwane od realiów finansowych.

~Mieszkaniec

Lipa - czytanie ma bardzo duże znaczenie w życiu a istotą czytania jest zrozumienie treści, co nie dla każdego jest łatwe do osiągnięcia.