Jednym żal, inni się cieszą… Historia budami pisana

Image

Był w nich i fryzjer, i części samochodowe, i pijalnia piwa… Teraz odchodzą do lamusa. Budy, które od lat wpisane były w krajobraz placu przed torami znikają.

Nadgryzione zębem historii, przykurzone i nieco już wysłużone, wymalowane przez lokalnych grafficiarzy sklepiki z ul. 1 Sierpnia są właśnie demontowane. Plac Piłsudskiego i jego otoczenie ma przejść rewitalizację. Co tu dużo mówić, mimo, że w budach kwitł biznes, a kilkanaście osób miało zatrudnienie i chleb, obiekty szpeciły i psuły wizerunek Stalowej Woli. Na placyku służącym za parking spełniały jakiś czas swoją rolę. Kupcy się wyprowadzili, obiekty pozostały. Przyszedł czas na rozbiórkę.

Stalowowolanie o dziwo przystają, patrzą, a niektórzy z rozrzewnieniem wspominają czasy, gdy robili w nich zakupy czy przychodzili na piwo. Wkrótce w tym miejscu pojawi się nowa architektura. Ma być nowocześnie, pięknie, mamy nadzieję, że również zielono…Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
manukun

@baniak
I PKP zlikwiduje torowisko, na którym ma największe przewozy towarowe na Podkarpaciu=zysk dla spółki? Wolne żarty. Miasto nie mogło przejąć wieży ciśnień w Charzewicach, bo kolejarze na niej zarabiają, a Ty o likwidacji torów smiech2

~jagoda

Te budy są fatalne i powinny zniknąć już dawno. Nie piszę tego bo popieram jakąś opcję polityczną tylko tak myślę. Dziadostwo pełną gębą. Co do drzew to powinny pozostać tam gdzie są

~Baniak

Tory do zaorania bo jeżdżą nimi tylko towarowe tworzące korki i hałas. Na miejscu torów nowa ulica i po problemie.

~edzi

Szajsung jesteś niedoinformowany przy rewitalizacji,którą nasz prezydent popiera wytnie się 90 zdrowych pięknych drzew wystarczy się przejść wzdłuż torów kolejowych jaki cudiwny zapach lip.Pewnie bierzesz udział w rewitalizacji placu piłsudskiego i zarobisz bardzo dużo kasy na wycięciu drogocennych drzew a ponadto z samego projektu,który jest bardzo drogi i nie dostał nagrody pierwszej.Po co zadłużać miasto i słuchać cwaniaków architektów z Krakowa,którym los mieszkańców Stalowej Woli jest obojętny.Niech w Chinach zbijają kasę a nie u nas niszcząc ludzi i naturę.

manukun

Cóż, sojusz polityki z głupotą skończy się tym, że wytniemy drzewa pod budowę drogi omijającej nowe nasadzenia. Przy okazji wydamy kilkanaście milionów złotych nie rozwiązując problemu.

Wyjściem z tej patowej sytuacji byłoby zbudowanie parkingu podziemnego z przejazdem pod placem Piłsudskiego (najlepiej) albo zamknięcie ul. 1-sierpnia na tym odcinku(najtaniej). Wymagałoby to reorganizacji linii autobusowych i zmiany przyzwyczajeń tak, aby zamiast ul. Popiełuszki dojeżdżać do Metalowca i okolic ul. KEN.

Zamiast tego wytniemy kilkadziesiąt dorodnych drzew szlachetnych gatunków, żeby zbudować zbędną ulice. Owszem, zbędną, bo dworzec PKP obsługuje raptem kilka połączeń dziennie...

manukun

@szajsung
Zawsze mnie bawi, jeśli ktoś wie lepiej ode mnie, co mam na myśli.

manukun

@szajsung
Zawsze mnie bawi, jeśli ktoś wie lepiej ode mnie, co mam na myśli.

~yurek

Jak to prawda z tym wycieciem drzew to prezydent oszukał mieszkanców,bo mial byc projekt w zgodzie z opinia mieszkancow.Sto wycince.Dzisiaj budy jutro drzewa.

~edek

Przeniesienie ulicy 1-go Sierpnia wzdłuż torów kokejowych wiąże się. z wycięciem 90 zdrowych pięknych drzew lip,a nue starych jak niektórzy twierdzą.Architekci z Krakowa zapłacili dużo kasy aby ich projekt został wybrany i wycięto drzewa.Niech jadą do Chin i tam zarabiają bo tam jest ich muejsce

~dupacicho

o 10 lat za późno

brawo Lucek! Dobra decyzja!

~Szajsung

Oczywiście idąc tropem Manekina, wszystko powinno zostać po staremu. Bo przeniesienie drogi koliduje z wycięciem paru starych wierzb. Czyli budy zostają plac rozjeżdzony też i drzewa też. Nic sie nie zmienia - idziemy do romy na wódke.

~do ewka

Nie interesuj się ty nie sadziłaś.

~andrzej

no i to jest właśnie stalowka ,zianie nienawiścią ,jak tylko pojawia się temat historii ,miejsc pracy z tym związanym to jesteśmy nerwowi wylewamy nie tylko zły rozgoryczenia ale także jad na innych inaczej myślących, o ile można zrozumieć powody opozycji która tak się zachowuje ,to są tutaj także komentarze osób które są zwykłymi podatnymi pieniaczami ,dla których nie liczy się postęp tylko żeby było tak jak było.i na dziadostwie chcieliby robić interesy ,w dziadostwie chcieliby pracować ,w dziadostwie chcieliby się spotykać za znajomymi dziadami, cóż za wizja,żałośni ludzie.

~ewka

Ile drzew będzie wyciętych?

~Normalny

Cała wielowieś to jedna wielka zapleśniała śmierdząca piwskiem i wódą buda wymalowana graffiti przez oberwańców wychowanych na ulicy...

~Piter

To były czasy 20 lat temu u pani Eli i Janusza piwo po 2 zł

~Opary absurdu

Ale ujada opozycyjny troll, on chciałby żeby te budy zostały. Sam komuch, to i widok jak z PRLu mu miły!

~prl60

Pisiory z Nadbereznym niszcza miejsca skad płynely podatki.Lucek mysli ze pieniadze sa w banku i kazdy dostanie kredyt.Tylko kto spłaci.Nigdy wiecej PIS pokazali ze nie słuchaja mieszkancow i robia rewitalizacje jak im pasuje.

~ziuta

"Budy, które od lat wpisane były w krajobraz placu przed torami znikają" - chyba raczej powinno być budy za torami! to w końcu zatorze jest...

~edzio

W innych państwach kładzie się nacisk na stworzenie w miastach parków.Stalowa Wola jest wyjątkiem tutaj chcą zrobić pustynię betonową i kto Prawo i Sprawiedliwość.Nie liczy się tu głos mieszkańców,rozsądek,dobro innych przewadnie młodego pokolenia,którzy pragną mieszkać w naturalnym środowisku a nie w betpnowej pustyni.Rewitalizacja o ogromne pieniądze i łatwy kąsek do wzbogacenua się .Ale jest polskie porzekadło ,że jeszcze nikt na ludzkiej krzywdzie się. nie wzbogacił.Prędzej czy póżniej straci jak nie on to jego dzieci.Dobro wraca do człowieka i zło też ze zdwojoną siłą.

~franio

Na miejscu starych bud powstanie nowa pijalnia piwa tak powiedziano.Nie potrzebujemy tutaj nowej pijalni piwa.Chcemy aby to miejsce było piękne,pozostawiony drzewostan popatrzcie. jakie piękne lipy tu rosną i inne drzewa, chcecie się. ich pozbyć, ile zarobicie na tym kosztem społeczeństwa.Ocknijcie się. ze swojej głupoty bo już dużo pisowców odwróciło się. od Was.Jeszcze czas na podjęcie rozsądnej decyzji pozostaeienie w tym miejscu jedynego parku w tym miejscu i tak pięknego.Ocknijcie się. Stalowa Wola nie może stać się. betonową pustynią.

~roma

Do Ala -Na torach będziesz parkować jak nie masz pomysłu na zaparkowanie.

Jedynie to niezłe są te graffiti bo te budy ..._:(

~tsr

ludzie sentymenty co do tych obskurnych bud to zapakujcie sobie do wora i........................z dwora

~złosik

Co z grafiti .Przeciez mozna te deski przybic do konstrukcji i zaslonic tory. Kase podobno maja na rewitalizacje,wiec nie ma problemu.

manukun

Teraz czekamy na artykuł, jak to Nadbereżny bohatersko wycina drzewa pod budowę ulicy omijającej plac Piłsudskiego.

Jak bardzo małomiasteczkowe myślenie reprezentują komentujący świadczy podniecenie towarzyszące rozbiórce 3 bud na centralnym placu miejskim. Jakby co najmniej nowy inwestor kilkaset etatów stworzył.

Wróć, przecież inwestorzy omijają Stalową Wolę od kilku lat, bo prezydent nie na oferty...

~Opary absurdu

Nie rozumiem dlaczego opozycja chce, żeby zostawić te szpetne budy? Czy oni powariowali już dokumentnie?

KRZYSIU

~Ala
A gdzie będzie można parkować przy większych imprezach w MDKu? Czy ktoś o tym pomyślał? / Nie wiem! Ale na nocleg możesz się zatrzymać w Hotelu Arkadia lub czterech innych Perschingach w okolicyCo by tu nie gadać hotele z KLIMATEM!

KRZYSIU

Był w nich i fryzjer, i części samochodowe, i pijalnia piwa…koniec cytatu.To były dochody dla miasta.Za każdy miesiąc przestoju zapłaci gówniarz Nadbereżny?

~123rt

a czego tutaj załowac
bardzo dobrze ze to rozbieraja

~Ala

A gdzie będzie można parkować przy większych imprezach w MDKu? Czy ktoś o tym pomyślał?