Wodny Plac Zabaw już prawie gotowy

Image

Wielkimi krokami zbliża się finał prac związanych z budową wodnego placu zabaw w Parku Miejskim im. Kazimierza Pilata.

Już za kilka tygodni w Stalowej Woli zostanie otwarty pierwszy na Podkarpaciu park wodny. Wszystkie roboty przy różnego rodzaju instalacjach zostały zakończone. Wykonano nieckę placu zabaw. Wkrótce będą instalowane urządzenia zabawowe i natryski.

Obecnie układane są ciągi piesze. Trwają prace związane z nasadzeniami. W efekcie powstanie ogródków kwiatowych, zielony labirynt i górka wspinaczkowa. Nie zabraknie także elementów małej architektury (ławki, kosze na śmieci, kosze na psie odchody, stojaki rowerowe, stół do ping ponga, stoliki szachowe). Budynek, w którym będzie mieścić się zaplecze sanitarne stoi jeszcze w stanie surowym.

Wszelkie prace powinny zakończyć się do końca czerwca br. Kiedy miasto uzyska wszelkie pozwolenia na korzystanie z tego obiektu park wodny zostanie otwarty.

Przy okazji tej inwestycji w parku powstanie także lokal gastronomiczny przypominający grzybka. Będzie on oparty na konstrukcji sklepienia kopułowego, na rzucie koła o promieniu podstawy 6 m oraz 12 metrach wysokości. Miasto pod koniec maja ogłosiło przetarg na wykonanie takiego obiektu.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~twardziel

A co do spacerowanie obok strumyka to ten strumyk służy dzieciakom do jego użytkowania patologia !!!!!!! wchodzą i moczą nogi

~sebastal

Odnowili blok przy drodze jak idzie sie na stadion .Mozna kogos namówic niech wymaluje jakies hasło w stylu ,,stalówka" puki jeszcze nie ma kamery.Sa tylko same przwody.Bedzie kolorowo,a nie szaro buro.

manukun

@pyta
Przecież kostka granitowa jest po to tam położona, żeby nikt nie jeździł rowerem, rolkami itp. To jest deptak, nie tor dla kołowców

~wolter

Wspaniale,ze powstają takie miejsca dla dzieci,ale dobrze byloby również odnowić starszy plac zabaw w parku.

~do Pyta

Jak ktoś ma wielką dupę, to wszędzie mu się źle chodzi. Niestety poruszania się trzeba się nauczyć. To nie góry, tylko kostka brukowa. Jojczysz jak małe dziecko.

~Pyta

Chodzić też się za dobrze po tym nie chodzi. No ale skąd szrek mógł o tym wiedzieć jak on mało chodził, wózka nigdy nie pchał, rower i rolki - zapomnij umiech

~do dino60

Bo wzdłuż strumyka się spaceruje, a nie jeździ czymkolwiek. Całą resztę parku masz do jeżdżenia z wózkiem, jeździj sobie do woli. Dzięki tej kostce nie ma żadnych rowerów, rolek, deskorolek. Zapraszam do Sandomierza na Bulwar Piłsudskiego - cały pokryty identyczną kostką i sandomierzanie nie płaczą, bo dobrze wiedzą po co to i co im daje. Niedługo będzie trzeba gładki podjazd w Tatry zrobić, bo nie można z wózkiem wjechać. Tacy wszyscy "zdyskryminowani".

~Liljana

Czy autor artykułu słyszał o czymś takim jak rzetelność dziennikarska? Pierwszy na Podkarpaciu? Od trzech lat w Przemyślu funkcjonuje dwa razy większy! Bo przecież pis wszystko robi po raz pierwszy. W swoim mniemaniu na pewno, bo wiedza o świecie mizerna!

~dino60

wszystkim fanom szreka i poprzednich rządów proponuje przejechać sie z dzieckiem w wózku wzdłuż strumienia w parku miejskim ( nie daj Panie Boże by idąc pieszo , przewróciło sie na tej alejce) lub w wietrzny dzień pospacerować po parku 24h gdzie alejki wysypane drobnym.....?zła wola czy brak wyobraźni??????????

~ESV

Naprawdę opozycyjny troll ujada, a opozycja co w mieście przez 3,5 roku zrobiła? NIC.
Od 6 miesiecy tylko hejt w necie...

~ałtor

Panie Tadeuszu, dziękuję za zabranie głosu w tej jakże ważnej dyspucie. Każdy nawet niemerytoryczny wpis to wartość dodana do tej jakże ważnej misji jaka nam dane zaszczyt powielać.

~gość

Bardzo proszę autora o wyjaśnienie co miał na myśli pisząc "W efekcie powstanie ogródków kwiatowych, zielony labirynt i górka wspinaczkowa"

~Wyborca

~Łukasz dobrze, ze przypomniales 1 ( jedna ) krzywa lawke dla zakochanych za 40000 zl. Tego to chyba nikt nie jest w stanie przebic - nawet nowe pisuary.

~@Złób

Masz rację, bo gdyby myśleli to by zrobili park dla kaczek. Ale by śmierdziało kaczym łajnem....Chociaż prawdę mówiąc i tak bez parku śmierdzi!

~lajkonik

idż zjebie na leczenie jesteś paziem hehe smiech2

manukun

@szwed
Spokojnie, na was przy korycie też nikt nie zagłosuje. Może w końcu zamiast głupich i głupszych towarzyszy partyjnych trafią się ludzie myślący.

Jak można wziąć 100 baniek kredytu na budowę placów zabaw, koncerty i zakup dekoracji? Jak można proponować finansowanie z budżetu trzeciorzędowych potrzeb,jak klimatyzowane przystanki czy wybiegi dla psów w momencie tak szybkiego wyludniania się miasta?

Takie głupoty to domena BMW, który za stanowisko przegłosuje największe durnoty. Np listę wydatków budżetowych, która w żaden sposób nie zostanie zrealizowana z powodu braku wpływów.

~Łukasz

Przypomnieć warto opozycji, jak kupili 7 ławek do parku za blisko 100000 zł! 😂😂😂 To dopiero był śmiech na sali!

~Szwed

Najbardziej żałosne to jest to, że ci "opozycjonisci" stalowowlscy przez 3 lata ostatnie Wuja dla miasta zrobili a ujadanie w internecie... poziom światowy.
Chodzi o powrót do koryta.
Myślący na nich głosować nie będzie

~Żłób

A opozycja proponuje park dla psów zrobić (czyli wychodek)
O ludziach myślą?

~Marek

Jak ja zaczynałem budowę domu, to majster w pierwszej kolejności upominał się o wychodek. W tym przypadku budynek z zapleczem sanitarnym jest w stanie budowy. To w takim razie gdzie dzieci i ich opiekunowie załatwią swoje potrzeby fizjologiczne,. Chyba będą musieli w Urzędzie Miasta udostępnić toalety. Najlepiej to na tym samym pietrze co gabinet prezesa, a i będą musieli zmienić z tego względu godziny otwarcia Urzędu. Brawo Panie Prezydencie.

~kefir55

darmowa sralnia dla meneli a nie wodny plac zabaw

~Leo`

Serce się raduje że ten park się tak zmienia. Tak wiem, kasy to nie przyniesie do budzetu, ale kto kto powiedział że akurat wszystko ma przynosić. Ludziom też potrzebny park.

vielitz

~zyzy - a ty zapomniałeś o jednej ławce za 40 tysi jaką postawił obecny prezio umiech Jedno i drugie jednak nie ma wiele wspólnego z tym wodnym placem zabaw, który może być dość fajną sprawą dla dzieci (mimo, że miejsce chyba nie do końca idealne, ale ok).
Tak czy siak, park który kiedyś rządzony był przez żulernie i gołębie, zaczyna naprawdę tętnić życiem - zaczął Szrek, kontynuuje Lucek, fajnieumiech

~zyzy

Pisząc o tej " pierwszynce" nie wspomienliście ( albo celowo "zapmnieliscie" napisac,że w Stalowej Woli postawiono jako pierwsze w województwie siedem ławek za 100 tysi ale to było za poprzedniego prezia, to może się nie liczy?