Mierniki jakości powietrza

Image

Miernik jakości powietrza to specjalne urządzenie, które w czasie rzeczywistym bada stężenie zanieczyszczeń powietrza. Dzięki niemu jest możliwe poznanie realnej jakości powietrza, którym oddychamy w naszej okolicy, podjęcie odpowiednich kroków przez władze w razie stwierdzenia nieprawidłowości oraz zwiększenie świadomości społecznej na temat jakości powietrza i jego znaczenia dla naszego zdrowia oraz samopoczucia. Jeśli w Twojej najbliższej okolicy nie ma jeszcze miernika jakości powietrza koniecznie dowiedz się, dlaczego warto postarać się o jego zainstalowanie!

1. Miernik jakości powietrza to pewne i rzetelne źródło informacji o stanie powietrza

Miernik jakości powietrza to zaawansowane urządzenie, które w czasie rzeczywistym zbiera, przetwarza oraz interpretuje dane pomiarowe. Zebrane przez niego informacje są następnie przesyłane na platformę, która udostępnia wyniki wszystkim zainteresowanym użytkownikom. Miernik jakości powietrza umieszczony w mieście pozwala więc wszystkim jego mieszkańcom mieć dostęp do aktualnych danych na temat stanu i jakości powietrza, bez konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów związanych z zakupem dedykowanych do tego celu urządzeń.

2. Miernik jakości powietrza bada nie tylko bieżący poziom zanieczyszczenia powietrza

Dzięki miernikowi jakości powietrza mamy możliwość nie tylko szybkiego sprawdzenia jakości powietrza w naszej okolicy, ale także poznania poziomu stężenia pyłów zawieszonych PM 2,5 oraz PM 10, aktualnej temperatury i wilgotności powietrza oraz ciśnienia atmosferycznego. Ponadto, miernik jest w stanie także prognozować zanieczyszczenia powietrza. Dzięki specjalnym algorytmom może bowiem opracować szczegółową prognozę jakości powietrza na najbliższe 24 godziny.

3. Miernik jakości powietrza pozwala na stworzenie szczegółowych raportów

Wszystkie dane zbierane przez miernik jakości powietrza są przechowywane w systemie oraz wykorzystywane do tworzenia szczegółowych comiesięcznych raportów, które następnie są rozsyłane do władz miast oraz gmin korzystających z miernika. Dzięki nim władze mogą lepiej zatroszczyć się o stan oraz jakość powietrza, którym oddychają jego mieszkańcy i odpowiednio zareagować w razie stwierdzenia nieprawidłowości. To wszystko pozwala na lepszą troskę o życie oraz zdrowie wszystkich mieszkańców danego miasta oraz regionu.

4. Miernik jakości powietrza pomaga w uświadamianiu ludzi o zagrożeniu związanym ze smogiem

Nie każda osoba zdaje sobie sprawę z zagrożeń, jakie niesie za sobą zła jakość powietrza oraz obecne w nim zanieczyszczenia. W tej zmianie także niezwykle pomocny jest miernik jakości powietrza. Umieszczając w mieście sieć sensorów zachęcamy bowiem jego mieszkańców do regularnego sprawdzania jakości powietrza oraz lepszego dbania o jego stan. Każda osoba może bowiem codziennie kontrolować dane pomiarowe przesyłane przez miernik jakości powietrza - Airly. O jakości powietrza w naszym mieście możemy być na bieżąco informowani także przez aplikację mobilną, którą możemy całkowicie bezpłatnie pobrać ze strony oraz korzystać z niej na swoim telefonie lub tablecie.

[t] Artykuł sponsorowany

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Wakanda

Ksiądz pedofil z lipy, zaczął sypać i wydał jeszcze pięciu, zwyrodnialców w sutannach. Jednego z nich parę dni temu policja aresztowała i wyprowadziła ze szkoły nr.7. Czego SM nic o tym nie pisze?

~angel

No i ? Nic z tego nie wynika . Można wiedzieć że zanieczyszczenie osiągnie rekordowe poziomy 300x przekraczające normy . I co z tego ? I tak zostanie ,Nam tylko o tym problemie mówić . Jesteśmy przecież jedynym w europie miastem glinu a kolejki do lekarzy dłuuuugie... I jeszcze się skarżą że chcą zarabiać ...