LASOVIANA - III Festiwal Kultury Historycznej

Image

10 czerwca 2018 r. odbył się w Jeżowem III Festiwal Kultury Historycznej LASOVIANA. Atrakcją imprezy był pokaz GRH Zakłady Południowe.

Za nami LASOVIANA, czyli III Festiwal Kultury Historycznej, który wpisał się w obchody rocznicowe 100- lecie odzyskania niepodległości przez Polskę. W programie imprezy znalazły się m.in.: koncert Orkiestry Dętej Gminy Jeżowe, występ Zespołu Tanecznego "Sardian", występ Kapeli Ludowej "Jeżowianie", Koncert Tadka pn. Milion Bohaterów.

Dużym zainteresowanie cieszyły się pokazy rekonstrukcyjne GRH Zakłady Południowe przedstawiające wydarzenia z okresu II wojny światowej. Widowisko podzielone było na dwie części. W pierwszej widzom zaprezentowano ćwiczenie z bagnetem i ćwiczenia z maską przeciwgazową, w drugiej zaś można było zobaczyć przebieg starcia patroli Wojska Polskiego z Wermachtem.

Uczestnicy imprezy mogli oglądać także hełmy, odznaki, karabiny, wyposażenie wojskowe na stoisku Miejskiego Klubu Strzeleckiego Miłośników i Kolekcjonerów Broni "Ur" ze Stalowej Woli. Stoisko było oblegane zarówno przez dzieci, jak i dorosłych.

W programie imprezy znalazły się także dodatkowe atrakcje: konkursy dla dorosłych i dzieci, zabawy, darmowe dmuchańce, przejażdżki bryczką.


Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Kamil

Bawiłem się swego czasu w reko i przyznam, że kosztuje to chore pieniądze. A ciągle chce się więcej i więcej, fajnie że jest ktoś kto ma tyle pasji żeby to realizować.

~eryk

Raczej na tym nie zarabiają, wszystko na cele statutowe idzie. Myślę, że nawet dokładają do tego. Miło jest oglądać takie reko.

~Monika

Za tej kadencji hobby radnego od przebierania sie kwitnie. Pytanko, czy te grupy reko to całkowicie harytatywnie realizują swoje zainteresowania?

~curwaAleKyrk

Ja pierdzielę, aż strach się bać!

~Eryk

Do poniższych, jak macie pisać głupoty to lepiej wcale nie piszcie.

~wojenka

A co to zabawa starych ...w wojnę. Po co to i na co i tak cała historia jest zakłamana

~jasio

doawanistanu trzaich wyeksortowaco w 3sekundy nauczazewojna toniezabawa