Centralny Plac Zabaw już tętni życiem

Image

Mimo upału, mimo duchoty dzieciaki wraz z rodzicami licznie przybyły na nowo otwarty Centralny Plac Zabaw.

Między PSP7 a budynkiem głównym Spółdzielni Mieszkaniowej powstał największy plac zabaw dla dzieci i… dorosłych w mieście. Osiedle Centralne składa się z blokowiska i szkół. Tyle dzieciaków musi gdzieś się wybawić i dać upust dziecięcej energii.

Praca na budowie trwały 9 miesięcy. Pojawił się nowy amfiteatr, widownia, nowe alejki, ławki, kwietniki, kosze na śmieci. Są też huśtawki, karuzela, mini park linowy, mini fontanna, piaskownice, mały domek dla dzieci ze zjeżdżalnią, siłownia terenowa, z której korzystać mogą także dorośli. Postawiono również pergole. Niestety, na razie nic na nich nie rośnie. Po starych wił się bluszcz tworząc zielony tunel. Są też boiska sportowe.

- W 1983 roku podjęto decyzję o budowie placu zabaw. Budowano go przez 2 lata i od tego momentu on funkcjonował. On już nie przystawał do dzisiejszych czasów, zagrażał już zresztą bezpieczeństwu, chociażby całe ogrodzenie. Należało już coś stworzyć nowego. Można zadawać pytanie: po co coś tak dużego? Czy tak duży plac zabaw był potrzebny? Na te pytania odpowiedź da nam czas. Na tym placu zabaw, na tej poprzedniej scenie występowały zespoły z Finlandii, Kanady, Francji, z byłego Związku Radzieckiego, a nawet z afrykańskiej dalekiej Angoli. Ten plac zabaw był świadkiem wielu wydarzeń przez wiele lat- mówił podczas wielkiego otwarcia 10 czerwca 2018 roku Artur Pychowski, prezes SM.

Modernizacja największego placu zabaw w mieście była finansowana z pieniędzy Spółdzielni Mieszkaniowej i kosztowała około 1 mln 800 tys. zł Miasto na ten cel przekazało dotację w wysokości 0,5 mln zł.

Materiał video


Komentarze

Dodaj swój komentarz

W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej w jakiejkolwiek formie. Publikacja na forum jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny.

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~×××

Plac zabaw już tętni życiem...w nocy.
Dziękujemy za nocne hałasy na pseudo siłowni a raczej hałasowni.

~×××

Plac zabaw już tętni życiem...w nocy.
Dziękujemy za nocne hałasy na pseudo siłowni a raczej hałasowni.

~Polak

Ciekawe co na łysy i filoloszka, pewnie szczeka opadła bo widać że jak się chce to można....Lucjusz dla ludzi w mieście w trzy lata zrobił więcej niż łysy, peło i sld przez 30 lat swoich nierządów..

Czy w związku z nową inwestycją będzie konferencja prasowa luteranki i filoloszki..?

~Mewa

Jak ten prezes tak mówił, jak tu jest napisane, to gratuluję i prezesowi i pismakowi. Żenada. Widać, że upał padł im na głowę.

~Mewa

Jak ten prezes tak mówił, jak tu jest napisane, to gratuluję i prezesowi i pismakowi. Żenada. Widać, że upał padł im na głowę.

wyborca

Totalne bezdrzewie. Kto będzie puszczał dzieci na plac zabaw bez kawałka cienia?

~rysio80

Normalni luzie widza ze całosc jest przepłacona.Po co nowy płot wokół placu?Mało jest hustawek,ławek.Brak drzew ,nie ma cienia w upały.Tylko głupiec bedzie skakał z tej fuszerki.Zastanowcie sie czy jak mieli byscie 1milion 800 tys to chcieli byscie takie cos czy lepiej wydac na przykład na zakup karuzeli,windy wiozacej ludzi na duza wysokosc i szybko opadajacej na dół.

~Sraszczur

Wykładzinę niebieskiego boiska można prawie cała podnieść. Warto to poprawić bo tygodnia nie wytrzyma

~G63

A gdzie ma być ten park dla psów opozycji.

~Mirabelka

Jaka ta opozycja małostkowa... Dzieci na rowerku się czepiają...

~Mały 6

Te kamery chyba dla picu są woda w fontannie słabo leciała bo wylot wody zasypane piasków lub kamyki porzucane chłopiec w wieku tak około 7 - 8 lat prubował ją naprawić kopiąc w nią i ta młodzież na rowerach skakająca po tych hopkach choć jest zakaz tak może do końca roku może wyczyma ten plac i ten skwar w upalny dzień może tak pomyśleć o jakiś zadaszeniach

~piesek2

...Cieszmy się pięknym i potrzebnym miejscem w mieście , nie szukajmy g...na na miodzie !!

~2+2=3

Zakaz jazdy rowerami. A co widzimy na zdjeciach? Za miesiac to będzie zdewastowane miejsce do spotkań pijanej młodzieży.

~do siwy

do siwy ,sam je wyciales ,albo jestes urzednikiem Nadbereznego.Mam zdjecia pni tych drzew i sa zdrowe.Na Google sa zjecia tych drzew i nie sa to uschniete rzewa oszuscie.

~siwy

odpowiadam: drzewa trzeba było usunąć bo były puste w środku

wopin

A LN nawet się tym nie przejmie... ze ma kilka drzew więcej na sumieniu
Niczym się przejmuje pan na włościach sowich... jest !!!

~sasiadwąż

Pytanie podstawowe,dlaczego znikneły drzewa przy płocie odzielajacym ten pustynny plac zabaw od chodnika przy szkole 7?nie rosły te drzewa na terenie placu,kto je wyciał i na czyje polecenie.Jak nie ma winnych to leci na konto Nadbereznego.