Get Adobe Flash player

Centralny Plac Zabaw już tętni życiem
Opublikowano: 10  Czerwca  2018

Mimo upału, mimo duchoty dzieciaki wraz z rodzicami licznie przybyły na nowo otwarty Centralny Plac Zabaw.

Między PSP7 a budynkiem głównym Spółdzielni Mieszkaniowej powstał największy plac zabaw dla dzieci i… dorosłych w mieście. Osiedle Centralne składa się z blokowiska i szkół. Tyle dzieciaków musi gdzieś się wybawić i dać upust dziecięcej energii.

Praca na budowie trwały 9 miesięcy. Pojawił się nowy amfiteatr, widownia, nowe alejki, ławki, kwietniki, kosze na śmieci. Są też huśtawki, karuzela, mini park linowy, mini fontanna, piaskownice, mały domek dla dzieci ze zjeżdżalnią, siłownia terenowa, z której korzystać mogą także dorośli. Postawiono również pergole. Niestety, na razie nic na nich nie rośnie. Po starych wił się bluszcz tworząc zielony tunel. Są też boiska sportowe.

- W 1983 roku podjęto decyzję o budowie placu zabaw. Budowano go przez 2 lata i od tego momentu on funkcjonował. On już nie przystawał do dzisiejszych czasów, zagrażał już zresztą bezpieczeństwu, chociażby całe ogrodzenie. Należało już coś stworzyć nowego. Można zadawać pytanie: po co coś tak dużego? Czy tak duży plac zabaw był potrzebny? Na te pytania odpowiedź da nam czas. Na tym placu zabaw, na tej poprzedniej scenie występowały zespoły z Finlandii, Kanady, Francji, z byłego Związku Radzieckiego, a nawet z afrykańskiej dalekiej Angoli. Ten plac zabaw był świadkiem wielu wydarzeń przez wiele lat- mówił podczas wielkiego otwarcia 10 czerwca 2018 roku Artur Pychowski, prezes SM.

Modernizacja największego placu zabaw w mieście była finansowana z pieniędzy Spółdzielni Mieszkaniowej i kosztowała około 1 mln 800 tys. zł Miasto na ten cel przekazało dotację w wysokości 0,5 mln zł.


 


Komentarze
« 1 2 3 »

Strona: 2/3 Wyświetlaj po:

~Do wera
Do wera
CYTAT
Ławeczka za 40 tys sztuka wam nie przeszkadzała, sąd w centrum na najlepszym placu tez nie za nasza kase w liczbie paru milionów, umorzenia podatków dla proszowskich i innych komuchów na hucie tez nie.


Po pierwsze Szlezak zrobił 7 ławek z nierdzewki za 100 tys zł a Nadberezny jedną z rurki pomalowanej na czerwono za ponad 45 tys zl. Po drugie Nadberezny też umorzył podatek proszowskim a do tego jeszcze inne swoim kolesiom m.in. radnemu Madejowi więc nie pisz głupot jak nie jesteś w temacie !!!
Dodano: 11  Czerwca  2018  22:13:03
~Jaco
Panie prezydencie, czas zająć się bydłem spożywającym alkohol po nocach. Ja wszystko rozumiem ale darcie ryja jak zarzynane prosię po 2 w nocy to już przeginka... Normalni ludzie chodzą do pracy i chcą spać w nocy. W tej kwestii miało się to zmienić ale nie widać żeby na to się zanosiło...
Dodano: 11  Czerwca  2018  21:45:52
~Zirytowana
Ludzie wam to już w ogóle nie dogodzi. Zrobić plac zabaw dobrze,nie zrobić źle. Wyprowadzcie się jak wam wiecznie nic nie pasuje. Grażyny i Janusze
Dodano: 11  Czerwca  2018  21:16:44
~szkikut67
Czy tez ktos zauwazył ze wsrod komentatorow broniacych prezydenta jest jego zona?byc moze wera to ona.Musi jakos bronic Lucjusza bo ponad 10 tys na miesiac przynosi i nie trzeba pracowac.Co bedzie jak lud nie wybierze ponownie L.N. ,gdzie zarobia tyle kasy.
Dodano: 11  Czerwca  2018  20:47:43
ten z gitarrrrą to nie patryk jaki w peruce ?
Dodano: 11  Czerwca  2018  20:26:19
~wera
Widzę tu wypowiedzi samych podstarzałych frustratów. Nic nie pasuje. Mysle ze to pijaczek i kilku jego kolesi od stołeczków komentuje. Pewnie Ci kodziarze od pikiet pod sądami w imię komuszej konstytucji Kwacha. Ciesze się ze cos się dzieje i jest robione dla ludzi. Ławeczka za 40 tys sztuka wam nie przeszkadzała, sąd w centrum na najlepszym placu tez nie za nasza kase w liczbie paru milionów, umorzenia podatków dla proszowskich i innych komuchów na hucie tez nie. Placu zabaw mendy się bedą czepiać bo im cienia brakuje.Co nie bedzie gdzie piwa wypic w cieniu emeryty komusze?
Dodano: 11  Czerwca  2018  20:12:14
Zabrakło tabliczki:

MINISTER ZDROWIA OSTRZEGA
Zabawa na tym placu zabaw grozi udarem cieplnym, czerniakiem i hipotermią.


Kto normalny projektuje plac zabaw dla dzieci bez kawałka cienia?

Kto zezwolił na wycinkę drzew???
Dodano: 11  Czerwca  2018  19:52:02
~Paweł
Wszystko pięknie i fajnie, tylko zadaję sobie jedno pytanie, gdzie się podziały te piękne drzewa, które były również świadkiem tychże ważnych wydarzeń na placu, gdzie można schronić się przed palącym słońcem, żeby móc w spokoju i w cieniu poczytać książkę czy też gazetę?
Upał i palące słońce uniemożliwiają w korzystaniu z wyposażenia parku, gdyż nie ma ani grama cienia.
Dodano: 11  Czerwca  2018  18:13:23
~ormoczuwa
Za tyle kasy to tam powinno być zadaszenie przed słoncem nad głowna alejka i nad siedzeniami przy muszli koncertowej.Za mało jest urzadzen dla dzieci.Podejrzewam ze wiekszosc kasy poszła na robociznę ,a reszta na wyposarzenie placu.Radny na K. ma firmę i to może on wykonał ten płot?
Dodano: 11  Czerwca  2018  17:12:05
Patrzę na "widownię" amfiteatru i widzę idealny obraz Stalowej Woli. 70% ludzie starsi po 50.... 20% dzieci i 10% młodzieży....
Dodano: 11  Czerwca  2018  16:58:44
~Mao
A może znajomy króliczka wykonuje takie płoty?
Dodano: 11  Czerwca  2018  15:59:25
~wandula
Ktos pytał po co taki wysoki płot jak w wiezieniu.Jedyne logiczne wytłumaczenie to jest po to żeby łatwiej złapać pedofila.Widzimy podejrzanego typa dzwonimy po gliny i blokujemy dwa wejscia na ten plac . Pedorysio nie bedzie jak miał uciec.
Dodano: 11  Czerwca  2018  15:44:00
~DaREK
Centralny Plac tętni życiem, a centralny portal za sprawa opozycyjnego trolla tętni hejtem...
Dodano: 11  Czerwca  2018  15:33:38
~do Polka
Slezok nie wybudował sądu. Dołożył z budżetu miasta 3,9 mln a całość inwestycji to ponad 40 mln. A budowa inkubatora i biblioteki to dwa strzały w stopę , które ssają kase na utrzymanie.
Dodano: 11  Czerwca  2018  15:00:09
~do anex
A no po to jest płot, że gdyby przyszła potrzeba go zamknięcia, to wystarczy tylko bramy zalożyć.
Dodano: 11  Czerwca  2018  14:53:34
~???
lajon3 już naprawdę nie przesadza i nie dopisuj ideologii nie wiadomo do czego. Miejsce powinno być i dla dzieci i spokój dla dorosłych. Poza tym teraz boisk, huśtawek, przyrządów do ćwiczeń jest cała masa tylko jakoś dzieci chętnych do zabawy coraz mniej. Nie mieszkasz w tym mieście sama i nie mów innym gdzie mają mieszkać. W każdym cywilizowanym kraju są większe place zabaw, ogrodzone, pełne drzew, są jakieś skałki, fontanny itd dla dzieci i nigdzie nie ma pod samymi klatkami parkingów i huśtawek i jakoś sobie ludzie radzą. Tylko tu każdy musi mieć samochód pod samym oknem i tak samo z huśtawką. Może pomyśl czasem też o innych a nie jedynie o własnej wygodzie.
Dodano: 11  Czerwca  2018  13:43:06
~jozek
Riposta do Hero.Niewiem ale ty chyba nieumiesz czytac albo PO tak ci we lbie namieszalo ze niewiesz ze "Kudlaty" dolozyl 0,5 mln zlotych.
Dodano: 11  Czerwca  2018  13:33:23
~??? tak tak bachory po domach siedzieć na tabletach i nic wam nie wolno... My w dzieciństwie nie mieliśmy placów zabaw mimo wszystko zawsze mieliśmy pomysły na zabawę jednak starsi schorowani sąsiedzi potrafili wrzątkiem powtarzam wrzątkiem lać bo oni potrzebują odpoczynku a nie gwaru dzieci. popaprane to ja rozumiem i starość i choroby ale dlaczego zawsze młodsi słabsi muszą ustępować wiekowości to starsi mogą się przeprowadzić na wieś gdzie jest ciszy i spokoju pod dostatkiem (cena mieszkań tak wzrosła że mały domek na ustroni zawsze można już kupić za fajne mieszkanie) a miasto marzyć rozwijać się dzieci mają biegać skakać dzieci jest tak dużo że i plac zabaw na każdym rogu się przyda. tak jestem matką i chodze z dziećmi po całej stalowej i korzystam z większości placów zabaw i ciesze się ze jest ich tyle i TYLE
Dodano: 11  Czerwca  2018  12:23:15
Zgodnie z tablicą informacyjną znajdującą się na placu zabaw, urządzenia do zabaw sfinansowała bodajże Gmina Stalowa Wola.
Dodano: 11  Czerwca  2018  11:29:02
Zgodnie z tablicą informacyjną znajdującą się na placu zabaw, urządzenia do zabaw sfinansowała bodajże Gmina Stalowa Wola.
Dodano: 11  Czerwca  2018  11:28:48
~Mikita
Czy ścięte drzewa zamieniane są na gotówkę?
Dodano: 11  Czerwca  2018  10:32:41
PO CO JEST NOWY PŁOT SKORO PLAC NIE JEST ZAMYKANY?! Ktoś potrafi racjonalnie odpowiedzieć na to pytanie?
Dodano: 11  Czerwca  2018  10:32:21
~mieszkaniec
Super to wszystko wygląda, tylko jakie dzieci będą się bawić na takim placu zabaw , gdzie nie ma ani grama cienia. Wystarczyło zmodernizować to co juz było bez usuwania drzew. Gdzie ci wszyscy planujący te inwestycje mają głowę, jaka jest zasadność takie działania. Drzewa wyciąć i wszystko wybetonować,niech się władze zastanowią nad tym co robią.
Dodano: 11  Czerwca  2018  09:31:48
Ale wy pojebani ludzie jesteście. Czepiacie się dzieci, bo został odnowiony plac zabaw dla dziecię. Lepiej bawi się w starym dla opozycji. Powstanie dla was też i to nie bawem, ale na wysypisku śmieci. Jebać opozycję i trolli internetowych.
Dodano: 11  Czerwca  2018  09:18:28
~Zenobi
Kolejny przykład że PiS nienawidzi przyrody i dba jak nikt dotąd aby nam jakaś gałąź na łeb nie spadła.
Przypuszczam że na ten socjalistyczne nazwany centralny plac przyszłoby więcej osób w taką pogodę gdyby nie wyharatano tyłu drzew.
Dodano: 11  Czerwca  2018  09:05:44
~Stalowiak
Stalowa pieknieje szkoda tylko ze wszystko drozeje bo trzeba placic za rozdzwinctwo pisuuarow tu 500_ dla nierobow tu paliwo drosze bo morawieckiemu zamarzylo sie rozdzac koeljne tu dla ksiedza musi byc i na premie dla darmozjadow. A jak nie bylo pracy za godziwe pieniadze tak nie ma, dobrze ze chociaz Lucusiowi Błogosławionemu jest dobrze. Zyc nie umierac w zaklamanym pis pseudo-panstwie
Dodano: 11  Czerwca  2018  08:59:36
~???
Po pierwsze nie Spółdzielnia wyremontowała tylko mieszkańcy płacący regularnie czynsze. Po drugie żeby nie wiem co w tym mieście zrobiono jak nie zaczniecie zwracać uwagi dzieciom tym młodszym i starszym to nic nigdy nie będzie, bo większość ostatnio nie rozumie słowa nie, czy nie wolno. Jeszcze dobrze coś nie powstanie jest niszczone, pomazane, połamane. A tak na koniec to na każdym rogu w mieście huśtawka czy przyrząd do ćwiczenia to już lekka przesada, w blokach też mieszkają ludzie którzy czasem chcą odpocząć czasem starsi, czasem schorowani a z dzieckiem można zrobić parę kroków więcej wyjdzie to tylko na zdrowie.
Dodano: 11  Czerwca  2018  08:43:43
~Rodzic
Super plac zabaw:-)Stalowa pięknieje:-)Gratulacje dla pomysłodawcy :-)Oby więcej takich miejsc dla naszych pociech:-)
Dodano: 11  Czerwca  2018  08:33:32
POLKA-Ale zawsze było dofinansowanie z warszawki czyli z budzetu panstwa.prosze napisz ile i na co dostał Szlezak dofinansowania z budzetu panstwa??????12 lat rzadził kumał i bratał sie chyba z wszystkimi partiami politycznymi w naszym kraju.Przez te 12 lat było tez z kilka rządów i kilku premierówq, ale kyo by chciał rozmawiac z BUCEM SZLEZAKIEM!!!?????? he he nie potrafil sie dostosowac do warunków geopolitycznych w Polsce...
Dodano: 11  Czerwca  2018  08:19:19
~hero
tylko że...to inwestycja Spółdzielni...więc nie wplątywać Kudłatego.

a szkoda ze nie bylo wstażki do cięcia albo torebek do rozdania, Sobierajowi odpadła fucha...
Dodano: 11  Czerwca  2018  08:08:39
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe