Centralny Plac Zabaw już tętni życiem

Image

Mimo upału, mimo duchoty dzieciaki wraz z rodzicami licznie przybyły na nowo otwarty Centralny Plac Zabaw.

Między PSP7 a budynkiem głównym Spółdzielni Mieszkaniowej powstał największy plac zabaw dla dzieci i… dorosłych w mieście. Osiedle Centralne składa się z blokowiska i szkół. Tyle dzieciaków musi gdzieś się wybawić i dać upust dziecięcej energii.

Praca na budowie trwały 9 miesięcy. Pojawił się nowy amfiteatr, widownia, nowe alejki, ławki, kwietniki, kosze na śmieci. Są też huśtawki, karuzela, mini park linowy, mini fontanna, piaskownice, mały domek dla dzieci ze zjeżdżalnią, siłownia terenowa, z której korzystać mogą także dorośli. Postawiono również pergole. Niestety, na razie nic na nich nie rośnie. Po starych wił się bluszcz tworząc zielony tunel. Są też boiska sportowe.

- W 1983 roku podjęto decyzję o budowie placu zabaw. Budowano go przez 2 lata i od tego momentu on funkcjonował. On już nie przystawał do dzisiejszych czasów, zagrażał już zresztą bezpieczeństwu, chociażby całe ogrodzenie. Należało już coś stworzyć nowego. Można zadawać pytanie: po co coś tak dużego? Czy tak duży plac zabaw był potrzebny? Na te pytania odpowiedź da nam czas. Na tym placu zabaw, na tej poprzedniej scenie występowały zespoły z Finlandii, Kanady, Francji, z byłego Związku Radzieckiego, a nawet z afrykańskiej dalekiej Angoli. Ten plac zabaw był świadkiem wielu wydarzeń przez wiele lat- mówił podczas wielkiego otwarcia 10 czerwca 2018 roku Artur Pychowski, prezes SM.

Modernizacja największego placu zabaw w mieście była finansowana z pieniędzy Spółdzielni Mieszkaniowej i kosztowała około 1 mln 800 tys. zł Miasto na ten cel przekazało dotację w wysokości 0,5 mln zł.

Materiał video


Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Zofia

Farba z trawników też zaczyna się łuszczyć 🙁

~mig

... minifontanna działała tylko w dniu otwarcia ...

~sasiad 90

Prezydent ma gdzies zdanie mieszkancow.Maja sie cieszyc jak głupie małpy po kazdej rewitalizacji.Lucek ma co miesiac ponad 10 tys ,wiec biednych nie zrozumie,ze drzewa powinny byc w miescie a nie kilometr od bloku.Emeryci chca dotrzec do drzew i ławki na oechote,a nie dojezdzac autem lub autobusem.

~Zawada

PiSowi się nie podoba zbyt długi zestaw pytań Adriana. Ich elektorat żeby zatrybił musiałby mieć jedno pytanie: czy mi się piniondze należo? Odp.1 DEJ Odp.2 NIE DEJ

manukun

@jazda
A co mnie Szrek obchodzi? On już nie zarządza miastem, więc po co temat wałkować? Nadbereżny robi to samo - ma w dupie interes mieszkańców. Liczą się profity dla znajomych i rodziny.

manukun

@człowiekroku
I od tego jest prezydent miasta, żeby razem ogarnąć całą otoczkę - inwestorów, pracowników i infrastrukturę. Jak władza tylko pierdzi w stołek, możliwości rozwoju dla przeciętnego Kowalskiego nie przybędzie. Obecnie płyniemy prosto w pułapkę średniego rozwoju, gdzie dobre stanowisko można zdobyć tylko po znajomości.

Obecnie młodzi uciekają, bo nie ma dobrze płatnej pracy. Lepszych zarobków brakuje, bo nie ma inwestorów. Inwestorów nie ma, bo nie ma infrastruktury - dróg, wykwalifikowanych pracowników i firm z branż współpracujących z potencjalnym inwestorem. Błędne koło się zamyka.

Przy obecnym poziomie wyludniania miasta do 2030 - czyli do momentu zakończenia spłaty obecnego zadłużenia - będziemy zapyziałym miastem wielkości Tarnobrzega.

~Bubu

Bida z nędzą ten placyk. :(

~Czlowiekroku

Wszystko jest dla ludzi ! Manekin głupio nie gada tyle że demonizuje sytuacje. Bo załóżmy że by się znaleźli inwestorzy (oczywiście się nie znaleźli też z powodu gównianego zarządzania przez poprzedników) to nie znaczy że ludzie nagle z bananem na ryju polecą tam pracować. Część nie bedzie miała kfalifikacji, ochoty lub z innych powodów. Jedna , dwie czy nawet 5 fabryczek nie zmieni zaniedbań ostatnich 25 lat. Duże miasta - duże możliwości. Małe miasto - jest jak jest. Prezydent tego nie zmieni. A ludzie którzy już tu pracują, też nie chcą oglądać tylko fabryk i bloków.

~Qwer

Kolego dla starych i chorych ludzi jest szpital a nie plac zabaw to moze dlatego Ci nie spasowało.

~sasiad55

Ten plac jest przepłacony ,pewnie zeby firma szwagra mogła zarobic.Najsmieszniejsze jest to ze prezes widzi niezadowolenie mieszkancow brakiem drzew i proponuje im nasadzenia patykami.Takie drzewa zeby dawały cien musza rosnac z minimum 10 lat.Byłem tam na otwarciu około 20 minut,wybrałem telewizje w domu ,a nie udar.Powinny byc tam znaki ostrzegajace przed udarem i na znaku parasol .

jazda

Manukun hejterze skonczyłeś?. A co twój szrek zrobił?. Wybudował ławki za 100 tyś jedna. A plac zabaw jest dla dzieci nie dla ciebie. Wię zamknij ryj hejterze. Idź tam bo butryn czeka i Augustyn z karasiem na numerek. A co ty zrobiłeś tak samo oprócz hejtowania już Ci powiem nic.

~gutek młd

weż mnie nie rozmieszaj tygrysku haha smiech2 pier.. dalej sobie mozesz z szrekiem na radzie w piwnicy hahaumiech

manukun

@lekarz
Nie, Nadbereżny nie zainwestował 345 mln zł, tylko wydał na drugorzędowe potrzeby. A to różnica. Inwestycja na dawać zyski w przyszłości. Nie wiem, skąd się wzięła głupia maniera nazywania przeciętnego wydatku majątkowego inwestycją.

Ja nie narzekam, znajdę sobie sam zatrudnienie wszędzie. Ale jak już kupię mieszkanie/dom w innym miejscu, to do Stalowej Woli będę przyjeżdżał okazyjnie. Dzieci będą zadowolone, że niedaleko babci będą miały wypasiony plac zabaw. Tylko co miasto będzie miało z tych wszystkich parków, placów zabaw czy imprez, skoro nie będzie chciał tu nikt mieszkać z powodu braku pracy? Przecież przez ostanie kilka lat nie przybyło nowych branż w mieście. Ba, nie przybyło inwestorów nawet z branż już istniejących.

Oczywiście,że sprawa jest tragiczna. Wkrótce zostaną tu tylko urzędnicy i pracownicy fabryk za najniższą krajową,bo wszystko wydrenują duże miasta. Mając jednak do wyboru Kraków, Rzeszów czy Wrocław bez wypasionych placów zabaw z możliwością znalezienia pracy w wielu branżach, albo pozostanie w Stalowej Woli z wypasionymi placami zabaw bez możliwości rozwoju - co wybiorą?

I teraz pomyśl, że takich ludzi jest kilkaset z każdego rocznika. Oni wyjeżdżają, bo w Stalowej Woli nie ma perspektyw.

~Hejżeho

Tobie "lekarzu" prawdziwego lekarza od głowy trzeba. Ilu inwestorów przyciągnął? O ile zwiększył wpływy z podatków? (nie chodzi o ich podnoszenie co uczynił przedsiębiorcom) O ile zmniejszył zadłużenie miasta?
Ile funduszy pozyskał na wartościowe projekty zwiększające potencjał miasta? Nie mam na myśli wielkich inwestycji międzyblokowych czy partyjnych festynów na rondzie z etatowo klaskajacym Rubikiem.

~123

Dzieci zadowolone. To się liczy.

~Lekarz

@ Manukun
Chyba dzisiaj chłopie czopków nie wziąłeś, a czytam twój wpis i podwójna porcja wskazana.
Narzekasz, a Lucek w 3 lata wpompował w miasto 345 milionów w inwestycje. Jedna z najważniejszych to budowa węzła komunikacyjnego która trwa obecnie na Energrtyków i Solidarności.
A ty piszesz, że "sprawa jest tragiczna".
Na pewno dla tych, kótrzy lata nic nie robili, a teraz młody zakasał rękawy i pokazał, jak można pracować dla miasta.

manukun

Obecne władze mają pełne portki, skoro po tylu latach zamiast wziąć odpowiedzialność za własne czyny dalej usprawiedliwiają swoją nieudolność Szlęzakiem. Nie pasuje im tranformers - chociaż miasto dostało go za darmo. Nie pasuje wiadukt nad obwodnicą, chociaż miasto za niego nie zapłaciło.

Dla osoby z zewnątrz wygląda to śmiesznie, jak banda baranów szarych beczy na bandę baranów siwych.

Dla mieszkańców miasta sprawa jest tragiczna. Bo barany z partii mogą jedynie wprowadzić kosmetyczne zmienny, a miasto jak się degradowało, tak się degraduje. Ludzi ubywa, bo w wielu branżach nie ma możliwości znalezienia zatrudnienia. A jak nie ma roboty na miejscu, to się wyprowadzi.

Barany dalej się kłócą, kto popełnił większe błędy...

~lajkonik

zbisław ale dojebałes do pieca haha smiech2

~Michał W.

Byłem 2 razy z dzieckiem i naprawde jest super, ten dureń co te hejty wstawia, to on w życiu tego placu na oczy nie widział, to jakies polityczne gierki z tym hejtem.
Naprawdę juz by sobie ci opozycjoniści darowali. Ludzie zadowoleni, dzieciaki uśmiechnięte, a tylko ci jadem plują w internecie.

~Iskra

Gdyby jeszcze więcej ławek , huśtawek no i sadzonek wysokich kiedyś drzew dających tak potrzebny cień... I koniecznie sadzonki przy pergolach

~Nomix

Popuszczacie towarzyszu na samo wspomnienie o Szlezaku. Przecież on by cię zmiażdżył 🙂 Obecna na przypadkowa kadencja, na nieszczęście dla tego miasta...

~dodo

.. nie mówiąć już o zmarnowanym placu pod sąd w centrum miasta który przekazał, wywalonej kasy na stodołe biblioteki, wtopionych milionach w inkubator ławeczkach za miliony itd itd. ...

~alfi

Wystawcie Szlezaka na kandydata to zobaczycie jakie ma poparcie obecnie. O jego pracy najlepiej świadczy obecna częśc obwodnicy w stanie krytycznym z mostem do nikąd za pare milionów.

~kogut

Rzeczywiscie Lucjusz 3 lata rządzi i plac jak marzenie. Dlatego tak ujadają, że niby to ludzie narzekają, a to jeden troll i tylko nicki zmienia. ŻENADA!!! Opozycjo weź się do roboty w końcu!

~Gucio

Masz rację jest zajebiozo. Takiego boomu w tym mieście jeszcze nie było 😂 😂 😂 😂 😂

~b098

Opozycja miała 30 lat, żeby coś tam zrobić i nic nie robiła. Lucjusz 3 lata rządzi a już plac odnowiony. I dlatego te kwiki i jakieś wymyślanie o "udarach"
Dzieci się bawią, nikt nie narzeka z rodziców, ale trolle opozycyjne z Radomia, Rzeszowa i Warszawy wiedzą lepiej!

~Magda

Żałosne te hejty opozycyjnego trolla.
Zrób ten park dla psów jak zapowiadałeś i skończ ujadać!

~Zibisław

Co ty tu o maczetach fantazjujesz chłopcze jak jedyne co umiesz to wykonać telefon na komendę z podaniem lokalizacji gdzie was mają uratować.

~cdn

wam to sie nic nie podoba nawet plac zabaw dla dzieci hehe .trole z opzycji jeb.. was kurczaki maczetami

~Do wera

Do wera

CYTAT
Ławeczka za 40 tys sztuka wam nie przeszkadzała, sąd w centrum na najlepszym placu tez nie za nasza kase w liczbie paru milionów, umorzenia podatków dla proszowskich i innych komuchów na hucie tez nie.


Po pierwsze Szlezak zrobił 7 ławek z nierdzewki za 100 tys zł a Nadberezny jedną z rurki pomalowanej na czerwono za ponad 45 tys zl. Po drugie Nadberezny też umorzył podatek proszowskim a do tego jeszcze inne swoim kolesiom m.in. radnemu Madejowi więc nie pisz głupot jak nie jesteś w temacie !!!