Turborondo „do połowy”
Opublikowano: 8  Czerwca  2018

Na ulicy Energetyków powstaje turborondo. Kierowcy już mogą poruszać się jego częścią.

U zbiegu ulic Solidarności i Energetyków powstaje ogromne turborondo. Jest to element inwestycji, która związana jest z powstaniem łącznika do obwodnicy Stalowej Woli i Niska. Budowa wchodzi w skład dużego projektu, który został dofinansowany przez Podkarpacki Urząd Marszałkowski. Jego realizacja pozwoli na lepszą dostępność transportową w ruchu drogowym na terenie miasta.

Zadanie zakłada: powstanie kanalizacji deszczowej, przebudowę sieci: wodociągowej, ciepłowniczej, teletechnicznej. Wykonawca ma za zadanie wybudowanie drogi, a także ułożenie chodników, wymalowanie znaków na nawierzchni i ustawieniem znaków drogowych. Pojawi się również nowe oświetlenie drogowe. Finał prac budowlanych powinien mieć miejsce końcem lipca 2018 roku.

Pracami zajmuje się firma z Kraśnika. Obecnie budowana jest druga część ronda, po prawej stronie. Ruch prowadzony jest lewą stroną w obu kierunkach.


 


Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

~kerkrade
co tu należy zrobić i to SOFORT! natychmiast ! rozgonić tych rozmamłańców z kraśnickiego czy innej łomży...zrobić porządny projekt komunikacyjny który będzie realnie usprawniał ruch od i do przyszłej obwodnicy - budowa tego pseudoquasiturbo rondka to bardzo żałosny pomysł - należy zrobić drogę NIEKOLIZYJNĄ Z energetyków - w trybie pilnym zlecić te prace poważnym firmom które mają o tym jakiekolwiek pojęcie - bo będzie płacz .. jak przy stadionie ,sądzie itp oj będzie.....
Dodano: 11  Czerwca  2018  22:37:44
@man tgs
Przecież tutaj większość klepie głupoty, że głowa mała. Np. za Szlęzaka na strefie zbudowano lub wyremontowano blisko 20 km dróg. A oni piszą, że nic się nie działo. Teraz mamy ekstra dochody z tego tytułu, więc można sfinansować więcej remontów na mieście.

Oni będą tylko krzyczeć, że im się należy, bo płacą podatki. Szkoda, że te kilkadziesiąt zł podatku rocznie wystarczy raptem na oświetlenie kilku metrów ulicy.

Ale ignoranci tak mają. Sami dupy nie ruszą i nie zainteresują się lokalnym podwórkiem, bo wygodniej pieprzyć trzy po trzy.
Dodano: 11  Czerwca  2018  22:31:06
~MAN TGS
Do "jan"
Nie wiem czym ty koleś jeździsz ale na pewno zestawem 40DMC. Dla kogoś w Fabii lub "szewrolecie" Aveo to rondo może wydawać się ogromne. Ale dla samochodów ciężarowych już takie nie jest. Dlatego koleś nie nadymaj sie tak i nie wyzywaj ludzi od debili bo sam zachowujesz się jak de....
Dodano: 11  Czerwca  2018  16:49:11
~jan
Debile z TOTALNEJ TARGOWICY jeżeli dla was to rondo jest za małe to ja proponuję wszyscy oddajcie prawo jazdy bo dla mnie to rondo jest dużo za duże . Mogło być dużo mniejsze kto potrafi jeździć samochodem nigdy nie powie że te rondo jest za małe. Pozdrowienia dla hejterów z układu WALENIZMU i życzę wam więcej zdrowia psychicznego.
Dodano: 11  Czerwca  2018  14:04:01
~HYCEL
A co proponuje opozycja? Ujada, ujada a sama proponuje budowę parku (czytaj: wychodka) dla psów!
Kierowcy rzeczywiście odetchną
Dodano: 11  Czerwca  2018  07:28:22
~12345
Widze ze zwolennikom pijaka i nieroba nic nie pasuje. Dobrze bylo ze nic nie robil bo nie zadluzal a jak zadluzal to po to zeby kolesiom na hucie dawac ulgi w podatkach na miliony. Nie da sie czasem tego czytać ze rondo niepotrzebne... . No ale cóż fachowcy od wszystkiego sie wypowiadają.
Dodano: 10  Czerwca  2018  20:49:13
~ewka
co pisiorki wybyły na błonia lucka nie bronią czy na oczy przejżały
Dodano: 10  Czerwca  2018  15:47:36
~Ulo
Teraz przed rondem z jednej i drugiej strony powinny stanąć radary. Tak chciał ostatnio jeden z radnych pisu. On wprawdzie chciał postawić tylko jeden radar na tej drodze ale pomysł jest bardzo dobry i powinny stanąć 2 radary. Żeby żadna ze stron ronda nie była poszkodowana. Nie wiem czy nie warto rozważyć zakup i montaż 4 radarów, na każdym z wyjazdów. Przy jednoczesnym zakupie 4 radarów będzie taniej.
Dodano: 10  Czerwca  2018  15:01:03
~Lola
Widziałem jak autobus musiał na 2 razy (wycofać i jeszcze raz jechać) omijać to stalowe rusztowanie. Po co to zostawiono? Dlaczego tak wąskie zjazdy z ronda? Przecież ciężarówki ledwo się mieszczą. Projektant projektuje zgodnie z życzeniem zleceniodawcy , czyli UM. Dla rządzących miastem lepiej zrobic 2 ciasne ronda niz jedno a porządne.
Dodano: 10  Czerwca  2018  14:48:52
~wgwyh
Do "nasyp" . Wiesz o ile wzrosło zadłużenie miasta za rządów Lucjusza? Gigantycznie!!! To są inwestycje na kredyt , jak za Gierka. Ja nie mówię, że niepotrzebne ale na kredyt, który będziemy spłacać latami. Ty również.
Dodano: 10  Czerwca  2018  14:43:09
~Edek
Tak najlepiej jest nic nie robić, siedziec i pierdziec w taboret.
Dodano: 10  Czerwca  2018  14:09:19
~luka
dom manukum -ty jak coś skomentujesz to nie wiem czy się śmiać czy drżeć lub płakać. To wyjedź z tego miasta do innego i wtedy sprawdzisz inne władze...itp.
Dodano: 10  Czerwca  2018  13:37:51
Ress i jasio to ludzie umysłowo sprawni inaczej
Dodano: 10  Czerwca  2018  09:16:18
openni, to dlaczego ty gównorobie nie podjąłeś się tej roboty, albo mogłeś zgłosić sprzeciw, obawiam sie że nawet nie postawisz wbić poprawnie łopaty w ziemię, jedynie gadanie jest mocną stroną twojej gęby
Dodano: 10  Czerwca  2018  09:14:06
~openni
jak czytam że tak ważną inwestice robiom jakieś flejtuchy z kraśnickiego to aż mnie ciary przechodza po plecach - to za 3 lata będzie tam rumowisko albo coś tąpnie,jak w nisku u ozimka - takie firmy obsrane z kongresówki to mogą robić chodnik w sokolnikach,a nie złożony projekt który wymaga solidności,precyzji,staranności i pietyzmu - to pojęcia nie znane tam za sanem ku..a zgroza !
Dodano: 9  Czerwca  2018  21:28:18
~gdfre
Jaka firma?. Nieraz o trzeciej już nikogo nie ma na budowie albo kręci się jeden i udaje że coś robi. W niektóre soboty pustki na budowie. Gdyby była prawdziwa firma to zrobiłaby to jeszcze w tym miesiącu.
Dodano: 9  Czerwca  2018  21:18:17
@nasyp
Może dlatego, że nikt wcześniej nie był na tyle głupi, żeby nabrać kredytów na budowę placów zabaw, organizację koncertów czy kupowanie dekoracji.
Dodano: 9  Czerwca  2018  19:16:14
~ewka
a co na błoniach robota ruszyła
Dodano: 9  Czerwca  2018  19:04:58
~ewka
jak takim systemem zrobią tunel to strach pojechać
Dodano: 9  Czerwca  2018  18:53:12
~ewka
oddane rondo rok temu obok pkp jużsie sypie tyle lucka firmy potrafią brać kase za fuszerke
Dodano: 9  Czerwca  2018  18:51:25
~nasyp
Śmiać mi się chce z tego hejtu. Lucjusz zrobił w 3 lata więcej niż inni w 30 i dlatego te wycia, jęki i hejty. Bo pokazał jak można pracować, a nie tylko siedzieć za biurkiem i kawkę popijać, albo zapychać się szarlotką...
Dodano: 9  Czerwca  2018  17:02:49
~i się kręci
I już ryja i drą się Ci krzykacze co wszystko wiedzą najlepiej tylko przez 20 lat= ponad , nic w to miasto nie zainwestowano,jedynie raczej na boku...Jak coś jest dobre to zawsze jest żle i tak w kółko
Dodano: 9  Czerwca  2018  14:57:28
~Rees
Panie redaktorzy zapytajcie po co ten metalowy obiekt na planie lecialy nim rury ciepłownicze czy dziś warszawska ulica będzie mieć finał w stalowce..czyli będziemy mieli pedalski luk a moze starsze babcie befa ta sadzić kwiatki do Bożego ciała to się rydzyk ucieszy a może to będzie straszydlo na antenę pewnego radia z Torunia hehehe
Dodano: 8  Czerwca  2018  20:53:05
~Rees
Panie redaktorzy zapytajcie po co ten metalowy obiekt na planie lecialy nim rury ciepłownicze czy dziś warszawska ulica będzie mieć finał w stalowce..czyli będziemy mieli pedalski luk a moze starsze babcie befa ta sadzić kwiatki do Bożego ciała to się rydzyk ucieszy a może to będzie straszydlo na antenę pewnego radia z Torunia hehehe
Dodano: 8  Czerwca  2018  20:53:03
~Rees
Panie redaktorzy zapytajcie po co ten metalowy obiekt na planie lecialy nim rury ciepłownicze czy dziś warszawska ulica będzie mieć finał w stalowce..czyli będziemy mieli pedalski luk a moze starsze babcie befa ta sadzić kwiatki do Bożego ciała to się rydzyk ucieszy a może to będzie straszydlo na antenę pewnego radia z Torunia hehehe
Dodano: 8  Czerwca  2018  20:53:01
~jasio
zawsze można se patrzec przez lupe jak się jedzie tym rondem a wtedy będzie wieksze
Dodano: 8  Czerwca  2018  16:22:14
~123
Kolego czy firma wykonująca projektuje? czy projektant? co do szerokości pasów ruch i łuków to raczej nie do firmy wykonującej. Teraz jest ciasno bo ruch idzie w dwóch kierunkach jak będzie szedł w tym samym kierunku na obu pasach będzie lepiej. Co do pozostałości po rurach to firma niema nic do nich, właścicielem jest kto inny i kto inny rozbiera te rury. Konstrukcja też miała zostać usunięta ale niestety jest na tej konstrukcji jeszcze jedna rura której nie można usunąć, Więc i konstrukcja musi zostać.
Dodano: 8  Czerwca  2018  15:47:58
~ropuch30
To nie jest turbo rondo tylko turbo lucek .Cos co nie jest w ogóle potrzebne,ale trzeba za to zalacic.
Dodano: 8  Czerwca  2018  15:33:08
~!!!!!
No to rondo to będzie porażka, ale wiadomo PBI buduje. Teraz na tej otwartej połowie ruch w dwóch kierunkach, ale dwa tiry mogą się zaczepić bo tak ostre są wjazd i wyjazd. Autobusy MKS nieraz hamują aż ludzie lecą do przodu jak mają się minąć z ciężarówką. Druga porażka to ta pozostałość po rurach z elektrowni, zostawili to a jadące mksy mijają to na kilka cm. Dlatego myślę że niedługo będą poprawiać. Przykladem partactwa tej firmy jest przemysłowa i klasztorna oraz lipowa. Na tych ulicach studzienki są pozapadane jak przed remontem. Kto im daje te zlecenia, ale tak jest jak się wybiera najtańsze oferty.
Dodano: 8  Czerwca  2018  15:14:00
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe