Turborondo „do połowy”

Image

Na ulicy Energetyków powstaje turborondo. Kierowcy już mogą poruszać się jego częścią.

U zbiegu ulic Solidarności i Energetyków powstaje ogromne turborondo. Jest to element inwestycji, która związana jest z powstaniem łącznika do obwodnicy Stalowej Woli i Niska. Budowa wchodzi w skład dużego projektu, który został dofinansowany przez Podkarpacki Urząd Marszałkowski. Jego realizacja pozwoli na lepszą dostępność transportową w ruchu drogowym na terenie miasta.

Zadanie zakłada: powstanie kanalizacji deszczowej, przebudowę sieci: wodociągowej, ciepłowniczej, teletechnicznej. Wykonawca ma za zadanie wybudowanie drogi, a także ułożenie chodników, wymalowanie znaków na nawierzchni i ustawieniem znaków drogowych. Pojawi się również nowe oświetlenie drogowe. Finał prac budowlanych powinien mieć miejsce końcem lipca 2018 roku.

Pracami zajmuje się firma z Kraśnika. Obecnie budowana jest druga część ronda, po prawej stronie. Ruch prowadzony jest lewą stroną w obu kierunkach.


Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~kerkrade

co tu należy zrobić i to SOFORT! natychmiast ! rozgonić tych rozmamłańców z kraśnickiego czy innej łomży...zrobić porządny projekt komunikacyjny który będzie realnie usprawniał ruch od i do przyszłej obwodnicy - budowa tego pseudoquasiturbo rondka to bardzo żałosny pomysł - należy zrobić drogę NIEKOLIZYJNĄ Z energetyków - w trybie pilnym zlecić te prace poważnym firmom które mają o tym jakiekolwiek pojęcie - bo będzie płacz .. jak przy stadionie ,sądzie itp oj będzie.....

manukun

@man tgs
Przecież tutaj większość klepie głupoty, że głowa mała. Np. za Szlęzaka na strefie zbudowano lub wyremontowano blisko 20 km dróg. A oni piszą, że nic się nie działo. Teraz mamy ekstra dochody z tego tytułu, więc można sfinansować więcej remontów na mieście.

Oni będą tylko krzyczeć, że im się należy, bo płacą podatki. Szkoda, że te kilkadziesiąt zł podatku rocznie wystarczy raptem na oświetlenie kilku metrów ulicy.

Ale ignoranci tak mają. Sami dupy nie ruszą i nie zainteresują się lokalnym podwórkiem, bo wygodniej pieprzyć trzy po trzy.

~MAN TGS

Do "jan"
Nie wiem czym ty koleś jeździsz ale na pewno zestawem 40DMC. Dla kogoś w Fabii lub "szewrolecie" Aveo to rondo może wydawać się ogromne. Ale dla samochodów ciężarowych już takie nie jest. Dlatego koleś nie nadymaj sie tak i nie wyzywaj ludzi od debili bo sam zachowujesz się jak de....

~jan

Debile z TOTALNEJ TARGOWICY jeżeli dla was to rondo jest za małe to ja proponuję wszyscy oddajcie prawo jazdy bo dla mnie to rondo jest dużo za duże . Mogło być dużo mniejsze kto potrafi jeździć samochodem nigdy nie powie że te rondo jest za małe. Pozdrowienia dla hejterów z układu WALENIZMU i życzę wam więcej zdrowia psychicznego.

~HYCEL

A co proponuje opozycja? Ujada, ujada a sama proponuje budowę parku (czytaj: wychodka) dla psów!
Kierowcy rzeczywiście odetchną

~12345

Widze ze zwolennikom pijaka i nieroba nic nie pasuje. Dobrze bylo ze nic nie robil bo nie zadluzal a jak zadluzal to po to zeby kolesiom na hucie dawac ulgi w podatkach na miliony. Nie da sie czasem tego czytać ze rondo niepotrzebne... . No ale cóż fachowcy od wszystkiego sie wypowiadają.

~ewka

co pisiorki wybyły na błonia lucka nie bronią czy na oczy przejżały

~Ulo

Teraz przed rondem z jednej i drugiej strony powinny stanąć radary. Tak chciał ostatnio jeden z radnych pisu. On wprawdzie chciał postawić tylko jeden radar na tej drodze ale pomysł jest bardzo dobry i powinny stanąć 2 radary. Żeby żadna ze stron ronda nie była poszkodowana. Nie wiem czy nie warto rozważyć zakup i montaż 4 radarów, na każdym z wyjazdów. Przy jednoczesnym zakupie 4 radarów będzie taniej.

~Lola

Widziałem jak autobus musiał na 2 razy (wycofać i jeszcze raz jechać) omijać to stalowe rusztowanie. Po co to zostawiono? Dlaczego tak wąskie zjazdy z ronda? Przecież ciężarówki ledwo się mieszczą. Projektant projektuje zgodnie z życzeniem zleceniodawcy , czyli UM. Dla rządzących miastem lepiej zrobic 2 ciasne ronda niz jedno a porządne.

~wgwyh

Do "nasyp" . Wiesz o ile wzrosło zadłużenie miasta za rządów Lucjusza? Gigantycznie!!! To są inwestycje na kredyt , jak za Gierka. Ja nie mówię, że niepotrzebne ale na kredyt, który będziemy spłacać latami. Ty również.

~Edek

Tak najlepiej jest nic nie robić, siedziec i pierdziec w taboret.

~luka

dom manukum -ty jak coś skomentujesz to nie wiem czy się śmiać czy drżeć lub płakać. To wyjedź z tego miasta do innego i wtedy sprawdzisz inne władze...itp.

kabi

Ress i jasio to ludzie umysłowo sprawni inaczej

kabi

openni, to dlaczego ty gównorobie nie podjąłeś się tej roboty, albo mogłeś zgłosić sprzeciw, obawiam sie że nawet nie postawisz wbić poprawnie łopaty w ziemię, jedynie gadanie jest mocną stroną twojej gęby

~openni

jak czytam że tak ważną inwestice robiom jakieś flejtuchy z kraśnickiego to aż mnie ciary przechodza po plecach - to za 3 lata będzie tam rumowisko albo coś tąpnie,jak w nisku u ozimka - takie firmy obsrane z kongresówki to mogą robić chodnik w sokolnikach,a nie złożony projekt który wymaga solidności,precyzji,staranności i pietyzmu - to pojęcia nie znane tam za sanem ku..a zgroza !

~gdfre

Jaka firma?. Nieraz o trzeciej już nikogo nie ma na budowie albo kręci się jeden i udaje że coś robi. W niektóre soboty pustki na budowie. Gdyby była prawdziwa firma to zrobiłaby to jeszcze w tym miesiącu.

manukun

@nasyp
Może dlatego, że nikt wcześniej nie był na tyle głupi, żeby nabrać kredytów na budowę placów zabaw, organizację koncertów czy kupowanie dekoracji.

~ewka

a co na błoniach robota ruszyła

~ewka

jak takim systemem zrobią tunel to strach pojechać

~ewka

oddane rondo rok temu obok pkp jużsie sypie tyle lucka firmy potrafią brać kase za fuszerke

~nasyp

Śmiać mi się chce z tego hejtu. Lucjusz zrobił w 3 lata więcej niż inni w 30 i dlatego te wycia, jęki i hejty. Bo pokazał jak można pracować, a nie tylko siedzieć za biurkiem i kawkę popijać, albo zapychać się szarlotką...

~i się kręci

I już ryja i drą się Ci krzykacze co wszystko wiedzą najlepiej tylko przez 20 lat= ponad , nic w to miasto nie zainwestowano,jedynie raczej na boku...Jak coś jest dobre to zawsze jest żle i tak w kółko

~Rees

Panie redaktorzy zapytajcie po co ten metalowy obiekt na planie lecialy nim rury ciepłownicze czy dziś warszawska ulica będzie mieć finał w stalowce..czyli będziemy mieli pedalski luk a moze starsze babcie befa ta sadzić kwiatki do Bożego ciała to się rydzyk ucieszy a może to będzie straszydlo na antenę pewnego radia z Torunia hehehe

~Rees

Panie redaktorzy zapytajcie po co ten metalowy obiekt na planie lecialy nim rury ciepłownicze czy dziś warszawska ulica będzie mieć finał w stalowce..czyli będziemy mieli pedalski luk a moze starsze babcie befa ta sadzić kwiatki do Bożego ciała to się rydzyk ucieszy a może to będzie straszydlo na antenę pewnego radia z Torunia hehehe

~Rees

Panie redaktorzy zapytajcie po co ten metalowy obiekt na planie lecialy nim rury ciepłownicze czy dziś warszawska ulica będzie mieć finał w stalowce..czyli będziemy mieli pedalski luk a moze starsze babcie befa ta sadzić kwiatki do Bożego ciała to się rydzyk ucieszy a może to będzie straszydlo na antenę pewnego radia z Torunia hehehe

~jasio

zawsze można se patrzec przez lupe jak się jedzie tym rondem a wtedy będzie wieksze

~123

Kolego czy firma wykonująca projektuje? czy projektant? co do szerokości pasów ruch i łuków to raczej nie do firmy wykonującej. Teraz jest ciasno bo ruch idzie w dwóch kierunkach jak będzie szedł w tym samym kierunku na obu pasach będzie lepiej. Co do pozostałości po rurach to firma niema nic do nich, właścicielem jest kto inny i kto inny rozbiera te rury. Konstrukcja też miała zostać usunięta ale niestety jest na tej konstrukcji jeszcze jedna rura której nie można usunąć, Więc i konstrukcja musi zostać.

~ropuch30

To nie jest turbo rondo tylko turbo lucek .Cos co nie jest w ogóle potrzebne,ale trzeba za to zalacic.

~!!!!!

No to rondo to będzie porażka, ale wiadomo PBI buduje. Teraz na tej otwartej połowie ruch w dwóch kierunkach, ale dwa tiry mogą się zaczepić bo tak ostre są wjazd i wyjazd. Autobusy MKS nieraz hamują aż ludzie lecą do przodu jak mają się minąć z ciężarówką. Druga porażka to ta pozostałość po rurach z elektrowni, zostawili to a jadące mksy mijają to na kilka cm. Dlatego myślę że niedługo będą poprawiać. Przykladem partactwa tej firmy jest przemysłowa i klasztorna oraz lipowa. Na tych ulicach studzienki są pozapadane jak przed remontem. Kto im daje te zlecenia, ale tak jest jak się wybiera najtańsze oferty.