45 ty. zł na zakup łodzi Marine 5004 dla OSP Charzewice

Image

OSP Charzewice wzbogaci się o łódź wraz z przyczepą do jej przewożenia. Podczas akcji będzie mogło się nią pływać 8 osób.

W ocenie strażaków zakup łodzi jest uzasadniony. Taki sprzęt może się nie przydać w sytuacji zagrożenia ludzkiego życia.

- W obliczu prowadzonych przez miasto Stalowa Wola inwestycji na błoniach nad Sanem łódź będzie zakupem stosownym, przemyślanym i zasadnym- tłumaczy Mateusz Wiśniewski, prezes zarządu Miejskiego ZOSP RP.

Również gdyby doszło do powodzi łódka obsługiwana przez 2 strażaków mogłaby wziąć na pokład 6 osób. Sprawdziłaby się przy poszukiwaniu zaginionych, patrolowaniu brzegów rzek itp. Docelowo ma być garażowana w remizie OSP Charzewice. Na akcje będzie wożona na przyczepie ciągniętej przez samochód marki Gazela.

Jak podkreśla prezes zarządu Miejskiego ZOSP RP, w charzewickiej jednostce nie brakuje wyszkolonych strażaków, którzy będą mogli korzystać z nowego nabytku.

- W jednostce operacyjno – technicznej, powołanej w 2012 roku, jest 31 w pełni wyszkolonych członków OSP, w tym 15 osób, które mają uprawnienia do kierowania taką łodzią, posiadają kurs stermotorzysty. Dodatkowo 31 osób jest wyszkolonych w zakresie działań przeciwpowodziowych i ratownictwa na wodach- wyjaśnia Mateusz Wiśniewski, prezes zarządu Miejskiego ZOSP RP.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej w jakiejkolwiek formie. Publikacja na forum jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny.

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
htk

Myślę że sami by uzbierali pieniądze na zakup łodzi ale by musieli podnieść cenę za wynajęcie remizy na 18stki chyba że to idzie do kieszeni mateusza....

~wyga

a może też jakiś helikopter co by sobie tez polatali?

~burzrza

Tragedia...

,,Jak podkreśla prezes zarządu Miejskiego ZOSP RP, w charzewickiej jednostce nie brakuje wyszkolonych strażaków, którzy będą mogli korzystać z nowego nabytku".

to niech im jeszcze ku...a jezioro wykopie co by chłopaki z nudy sobie popływały za nasze pieniądze.

Za takie zakupy to powinien być kryminał.

~Max

Nie słupa tylko slipa

~Max

Gdzie oni sobie będą spławiać ta łódkę jak u nas nie ma słupa. Najbliższy w Radomyślu, więc jak będą stamtąd pod prąd się przebijać to nieszczęśnik już dawno utonie.

~xyz

"Taki sprzęt może się nie przydać w sytuacji zagrożenia ludzkiego życia" wtf??? to po co im to łódka?

~olafini

Jednostka osp kierowana przez druha Janeczkę też jest wodniacką? Bo albo się mylę albo tak jest, że ci strażacy przy "klasztorze" świętowali zakup łodzi. Skoro miasto jest bogate to dlaczego ma nie być drugiej łodzi? Potem siądzie "gazela" i trzeba będzie jakiegoś Nissana zakupić, grunt to ruch w interesach.

~jasio

a i ostatnio wszystke Mateusze leja taka wode ale ze do tego potrzeba łodzi to nie wiedziałem

~jasio

a ile członków umi pływac razem z żabami