Zakaz podlewania upraw
Opublikowano: 7  Czerwca  2018

W Polsce, mimo ostatnich opadów deszczy wciąż jest sucho. Niektóre gminy wprowadziły zakaz podlewania upraw.

Mimo, że ostatnio spadło trochę deszczu, gleba wciąż jest sucha i spękana. Będące w fazie wzrostu rośliny więdną i potrzebują dodatkowego nawilżania. Dodatkowo panujące przez ostatnie dni upały wysuszyły glebę. Wielu rolników już liczy starty. Niektóre gminy zdecydowały się na wydanie komunikatów. 5 czerwca apel do mieszkańców wystosował Burmistrz Zaklikowa.

- W związku z pogłębiająca się suszą i brakiem wody na ujęciu, Burmistrz Zaklikowa zwraca się z apelem do mieszkańców o rozważne korzystanie z wody z wodociągu gminnego. Wodę należy wykorzystywać tylko do celów socjalno- bytowych. Zabrania się używania wody do podlewania ogródków, mycia samochodów, napełniania przydomowych basenów itp. Ograniczenia w korzystaniu wody obowiązują do odwołania. Proszę o zrozumienie sytuacji i zastosowanie ograniczenia w korzystaniu wody z wodociągu- czytamy w komunikacie Zdzisława Wójcika.

W najlepszej sytuacji są ci, którzy mają na swych podwórkach własne studnie głębinowe, bo przecież trudno hodować warzywa w taki upał ich nie podlać. Jeśli przez najbliższe dni nie będzie intensywnych opadów deszczu, tegoroczne plony mogą powysychać.

 


Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

~ORMO
Powiedzcie to dilerom z Zarzecza Rysiowi Pal3niowi, Kubusiowi Rz3kęciowi i Jureczkowi Młyn4rskiemu i reszcie tych patusów, żeby nie marnowali wody na uprawę "trawy" i produkcję innej chemii.

50°32'14.3"N 22°11'22.6"E
Współrzędne do ich podziemnej skrytki, (dużo piasku) na terenie dawnego śmietniska w Zarzeczu,
Na łąkach kilkadziesiąt metrów na północ w stronę rzeczki mają uprawę marihuany, w okolicy też często dochodzi do transakcji, często podjeżdżają samochody na szczególnie lubelskich blachach.

Pozdrawiam ORMO czuwa zawsze i wszędzie :-)
Dodano: 12  Czerwca  2018  11:31:20
~Karol
to warzywa można hodować?
Dodano: 12  Czerwca  2018  00:08:50
~Marek
To prawda jak można dopuszczać i tolerować w centrum miasta jakiś bar piwny z huśtawkami dla dzieci? To kpina w biały dzień nie mówiąc o nocnych wybrykach i krzykach zakłócających ludziom sen. Czas to wreszcie zlikwidować!
Dodano: 9  Czerwca  2018  23:41:30
~p. Nadbereżny
Może lepiej wprowadzić zakaz naruszania ciszy nocnej! Policja powinna częściej zaglądać do tej "pijawki" piwnej zwanej Pub24. Do 2 czy 3 nad ranem trwają tam głośne imprezy ze śpiewami i chichotaniem podchmielonych panienek. Dość mają tego lokatorzy sąsiadujących bloków nie mogąc otworzyć okna w takie upały! Panie Nadbereżny kto pozwolił w mieście na otwarcie takiej speluny szpecącej też swoim wystrojem centrum miasta!? Może nowy komendant policji zechce się zainteresować tym przybytkiem?
Dodano: 9  Czerwca  2018  16:41:19
~~~e2rds-meks
Jak wam się pajace nie podoba, ze ktoś krytykuje tych nierobów z tych firm! to wy chyba z "tej rodziny"kombinatorow. Podejrzewam, ze wyplatą za nic nie robienie nie gardzicie. Nastaly takie czasy, ze tylko należy placic i trzymać gebe w kubel, sadze, ze za komuny było prościej i bardziej odważnie. Należy wobec tego przeprosić jasnie panow, ze zaklucony maja mir domowy tym ich upomnieniem. Ty pajacyku leż nadal na plecach i marz jak DYZIO MARZYCIEL i kontroluj razem z towarzyszem nierobstwo!.
Dodano: 9  Czerwca  2018  10:51:36
~meksykano
jan wszystko jest pod kontrolą hehe smiech2
Dodano: 8  Czerwca  2018  14:04:49
jasio, połóż się na wznak i spróbuj nasikać sobie na czoło, może tą głupotę z mózgu wypalisz.
Dodano: 8  Czerwca  2018  09:20:46
~Jan
DO URZEDNIKOW Adm. nr 2 i SM w Stalowej Woli! Kiedy będą przycięte żywopłoty chodzi mi o osiedle Mlodynie? czy będą zapuszczane na dzewka? Przejezdzalem nasz rejon tego województwa i az milo popatrzec na zadbane miasta i miasteczka. Co brakuje wam pracowników, forsy, czy nadal płaszczycie tylki nie widzac jak to wygląda, czy to jest przygotówka na wyższe czynsze? To już prawie polowa czerwca!!! kiedy zrobicie drugie przycinanie?
Dodano: 8  Czerwca  2018  07:39:13
~Marek
Przecież place za wodę wiec co kogoś obchodzi co ja z nia robie. A woda w gminie Radomysl tylko do podlewania sie nadaje
Dodano: 7  Czerwca  2018  17:48:15
~ja 2
Tutuł artykułu: "Zakaz podlewania upraw". Rozumiem, że burmistrz Zaklikowa na łamach portali ZAKAZUJE podlewania upraw, mycia samochodów, napełniania basenów i korzystania z wody? Czy może podać podstawę prawną ZAKAZU?
Dodano: 7  Czerwca  2018  16:46:54
~jasio
niczego nie podlewajcie , wszystkie drzewka gdzie się wysikałem uschly a slup wysokiego napięcia przerdzewiał i energetyka go musiala usunąć
Dodano: 7  Czerwca  2018  16:30:20
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe