Nestle ufundowało siłownię terenową
Opublikowano: 1  Czerwca  2018

1 czerwca oficjalnie otwarto terenową siłownię „wyklikaną” przez mieszkańców Stalowej Woli. Mogą z niej korzystać uczniowie PSP 12 i Gimnazjum nr 5, a także mieszkańcy osiedla Poręby.

Nestle po raz drugi zorganizowało konkurs pod nazwą: „Nestle Porusza Polskę”. Każde województwo miało szansę na wygranie jednej siłowni. Łącznie w całym kraju powstaje 16 takich miejsc.

O siłownie na Podkarpaciu konkurowało aż 30 miejscowości. Ale Stalowa Wola okazała się najlepsza, a jej mieszkańcy najbardziej zmobilizowani i aktywni. Dzięki 12 tysiącom głosów siłownia pod chmurką powstała przy ul. Poniatowskiego, na terenie Zespołu Szkół nr 3.

Urządzenia zamontowane w plenerze poprawią sprawność fizyczną. Każde z nich służy ćwiczeniu różnych partii mięśni. Dostosowane są do osób zarówno dopiero zaczynających swoją przygodę z ćwiczeniami, jak również dla bardziej zaawansowanych sportowo mieszkańców. Dziś o instalacjach opowiadał Wojciech Fabianowski, nauczyciel z PSP 12, równocześnie trener piłki nożnej. Siłownia znalazła się na terenie należącym do szkoły, jest ogrodzona, a tym samym bardziej „bezpieczna”. Pieczę nad nią ma szkoła, której uczniowie najwięcej skorzystają z urządzeń.

Poręby to jedno z największych osiedli Stalowej Woli. Na jego terenie zamieszkuje bardzo wiele rodzin z dziećmi. Takiego miejsca do tej pory bardzo brakowało.

W skład siłowni wchodzą: biegacz i orbitrek, rower i jeździec, surfer i twister, drabinka i podciąg nóg oraz wioślarz. Koszt takiej siłowni oszacowany jest na ponad 16 tys. zł.


 


Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

~smok
Byłem na siłowni, jest ok.
A co ma opozycja do zaproponowania?
Mamy 3 czerwca, a obiecali że w kwietniu, najpóźniej w maju pokażą kandydata. Tak mówiła pani Butryn dziennikarzom. Minął kwiecień, maj minął... Czerwiec nastał. Gdzie jest ten kandydat?!
Mam pełne prawo czuć się oszukany!
Dodano: 3  Czerwca  2018  07:39:12
~a_propos
często głosowałem na tę Siłownię na stronie Nestleporusza.pl a teraz nawet ćwiczyłem już na niej przed otwarciem
Dodano: 2  Czerwca  2018  17:06:49
~125
znów lansik ta siłownia to już jest rok a prezydent lansuje się na starej siłowni to jest tupet hipokryzja do potęgi entej!!!!!!
Dodano: 2  Czerwca  2018  06:32:24
~do manek8na
Bo chociażby jeden czlowiek tam mial przychodzic i cwiczyc a 50 przychodzic i pic , to dla tego jednego warto. Moze z tych 50ciu jeden sie tez nawroci. Najlepiej nic nie robic i czekac na smierc ?.
Dodano: 1  Czerwca  2018  21:28:58
~Ky7o5p0
A jak Donald Tusk has been the most important part of this industry for its own business
Dodano: 1  Czerwca  2018  21:18:39
a gdzie ksiądz? Przecie to nie święcone
Dodano: 1  Czerwca  2018  20:57:49
~leb
do aco

...chodzą właśnie do tej szkoły i są uczniami klasy gimnazjalnej.
Dodano: 1  Czerwca  2018  20:04:23
~aco
A co ma do tej siłowni prezydent? Skoro to Nestle jest fundatorem to wystarczy jakby uroczystego otwarcia dokonał np. dyrektor szkoły. Przecież to mieszkańcy "wyklikali" a prezydent się lansuje teraz? Śmieszne!

Co to za najazd dzieciaków w zielonych strojach? Przecież oni tu na co dzień nie ćwiczą. Pewnie nawet nie chodzą do tej szkoły. Kto ich tu ściągnął? Mało dzieciaków na boisku szkoły jest codziennie? Potrzebni są specjalni "testerzy" nowej siłowni?
Dodano: 1  Czerwca  2018  19:42:02
~Człowiek
I super niech dzieci ćwiczą a nie tylko te smartfony...
Dodano: 1  Czerwca  2018  14:32:25
Może przyjemniej ta siłownia będzie wykorzystywana. Na osiedlu Piaski też otwarto siłownię plenerową z wielką pompą, jednak tam służy do konsumpcji niskoprocentowych trunków. Rozumiem chęć wykorzystania środków z dofinansowań, jednak czy należy robić to za wszelką cenę? Przecież utrzymanie obiektów kosztuje nierzadko więcej, niż ich budowa. Po co wydawać pieniądze na infrastrukturę, która później nie jest wykorzystywana?
Dodano: 1  Czerwca  2018  13:37:29
~Marek K.
Byłem na otwarciu. Prezydent pogratulował i pożyczył dzieciakom z okazji ich święta. Było miło i sympatycznie.
Nie rozumiem dlaczego przeszkadza to takim hejterom jak ajgor oraz MottodlaElyty.
Choć to pewnie ta sama osoba, tylko nicki zmienia...
Dodano: 1  Czerwca  2018  12:53:41
~MottodlaElyty
Wstydu nie ma "Gierek" Nadbereżny. Zaraz ogłosi, że słońce na niebie to też jego sukces. Człowieku miej choć trochę umiaru w tym swoim lansie!
Dodano: 1  Czerwca  2018  12:44:31
~Gorgar
I bardzo dobrze że Nadbereżny otworzył, opozycja niech sobie ujada. Ciekawe kiedy kandydata na prezydenta pokażą. Miał być kwiecień - maj, a tu już czerwiec i kandydata ni ma!
Dodano: 1  Czerwca  2018  12:44:09
~ajgor
Nestle ufundowało a kudłaty już się lansuje!
Dodano: 1  Czerwca  2018  11:57:09
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe