Ratownicy z Niska zgodzili się pracować za 1 zł więcej

Image

Ratownicy medyczni z Niska doszli do porozumienia z dyrekcją szpitala w sprawie podwyżek płac. Rozwiązanie nie daje pełnej satysfakcji, ale pozwoliło zażegnać spór.

Spór o finanse pomiędzy ratownikami medycznymi pracującymi w pogotowiu ratunkowym a dyrekcją szpitala trwał bardzo długo. Ratownicy domagali się podwyższenia stawek godzinowych o 5 zł. Takich pieniędzy szpital nie miał, więc dyskusje nie były łatwe.

Dotychczasowa stawka godzinowa ratownika medycznego z niżańskiego szpitala wynosiła 20 zł (normalny dzień pracy) i 22 zł (niedziele i święta).

Wobec sporu zachodziło niebezpieczeństwo, że od 1 czerwca 2018 roku nie będzie miał kto wyjeżdżać do chorych. Na szczęście udało się dojść do porozumienia, choć na warunkach nie w pełni zadawalających ratowników, którzy teraz za godzinę pracy dostaną nie 5, a 1 zł więcej.

Trzeba tu przypomnieć, że zaledwie 7 z nich pracuje na szpitalnym etacie, reszta (ponad 30) świadczy swoje usługi szpitalowi prowadząc własną działalność gospodarczą, a to oznacza, że sami sobie muszą płacić wszystkie składki z tego, co zarobią w szpitalu.

Po podpisaniu porozumienia ratownicy mają teraz określić czy zostają, czy będą składać wymówienia z pracy, ale już wiadomo, że takich osób będzie zaledwie kilka. W końcu każdy ma na utrzymaniu rodziny i ma pewne zobowiązania, których nie może zaniechać.

Mieszkańcy Niska mogą odetchnąć. Karetki będą wyjeżdżać tak jak dotychczas.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
jazda

W sumie dzisiaj dzień dziecka. Więc prezent dostali.

~RNI

ŻENADA NAWET PIES BY NIE WZIĄŁ TAKIEJ PODWYŻKI

~Fen-czu

很多大米 一份好工作

~Fen-czu

A my w swiatowej korporacji to mamy dobrze-na miseczkę ryżu na wodzie, a przy swięcie to zamiast wody na mleko nawet nas stać. 大米加 水为好。

~konował

doktóry zarabiają dziesiątkami tysięcy a tu podwyżka 1 zł, szok

DobryDzien

Tylko niech nie wydadzą tych pieniędzy na głupoty.

~Agrest

1 zł więcej.. śmiech! Jak mają Was szanować? Dodam tylko że tj. 1.zl brutto..